Vydejte si svou vlastní tištěnou knihu | Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP


Vydejte si svou vlastní tištěnou knihu

Autor: Pavel Kříž  |  24. srpen 2007  |  zobrazeno: 36 850×  |  20 komentářů

Štítky: Komunikace, Windows XP


Komentáře

Michal
6. srpen 2014, 23:33

Ahoj, napsal jsem knihu – mám dva dotazy, mohu v klidu prezentovat a prodávat klidu z “domova” a neodvádět nic státu? a druhý dotaz – pokud uvádním autentická místa (hospody,restaurace..) musím mít jejich svolení, ikdyž jde např. pouze o zmínku viz – popíjeli jsme v baru XY atd. Předem děkuji za odpověď.

M.

Reny
25. březen 2013, 21:58

Dobrý den,
ráda bych se poradila. Strašně bych chtěla napsat knihu. Byla by o mém životě…..přemýšlím nad tím dlouho. Lidé kteří mě znají a ví v čem jsem žila mě podporují. Snad by byla přínosem pro mnohé lidi.
Jen nevím na koho se obrátit,asi bych potřebovala poradit jak a z kterého konce začít?
Poradí mi někdo?

Lukas
13. říjen 2012, 20:10

Dobrý den, nechtěl by někdo se mnou napsat knihu o českých herečkách..pomůže mi s tím někdo ? Kdo má s vydáním knihy zkušenosti..nějaké rady atd… nemám s tím žádné zkušenosti? Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.

Algerianis
9. září 2012, 20:47

Kompletní služby poskytuje malonákladové nakladatelství Nová Forma kde již vydali přes 500 titulů. Zařídí opravdu vše, přes ISBN a čárový kód až po prodej knihy. Vyplácejí vysoký 25% autorský honorář. Více na www.novaforma.cz .

tonda
5. duben 2012, 11:33

Dnes bych spíše vydával knihu elektronicky. Existují již nakladatelství, která se na to specializují (např. http://www.navep.com). Je to levné a rychlé.

Michal
24. únor 2012, 10:38

Měl bych na vás malý dotaz..

Zajímám se o staré knihy – 18. století a starší a krom toho se zabývám také ruční vazbou knih.

A dotaz spočívá v tom,že mě napadlo vytvořit faksimile některých starých tisků a rukopisů…vše vlastním nákladem….knihy bych vytiskl i svázal sám,ale nejsem si jistý,jestli mi v případě,že bych třeba 1,nebo 2 knihy prodal v aukci nehrozili nějaké sankce za porušení práv…nebo něco podobného..některé z knih bych totiž stáhl z internetových databází..např kodex gigas z digitalizované verze na stránkách knihovny ve Švédsku…

Děkuji vám za odpověď a přeji pěkný den

Pavel Kout
23. listopad 2010, 11:26

Pro přátele jsem napsal životopis. Chtěl bych udělat asi 15 výtisků. Obsahuje i několik barevných fotografieí. Mám vše na CD.Na A je to asi 80 stran, já bch ktěl kompletní službu a provedení A 5. Můžete se mi vyjádřit? Dík.

Sandra
4. květen 2010, 11:18

Mohly by jste mi prosím na zadaném emailu napsat jak postupovat při vydání knihy a hlavně kolik by mě stála kniha přibližně o 150 stranách s ISBN a čárovím kodem,fotografie do ní nechci,pouze obal by byl barevny..děkuji xevzeniex@seznam.cz

J.S.Chory
15. březen 2010, 10:59

Napsal jsem knihu a hledám kdo pomůže vydat (zdarma),protože nejsem v situaci,abych platil i za jedno vydání knihy.Prosím o radu a případné zájemce,kteří chtějí poskytnout pomoc.Opravdu jen vážně.Vaše odpovědi a pomoc čekám na svém eimalu.Děkuji.

martin.p
4. březen 2010, 17:40

Něco podobného jsem našel i na www.TiskovyExpress.cz. Také řeší tisk jen pár kusů knih a dokonce v barvě. Web vypadá zajímavě…

Lyžař
26. únor 2010, 00:48

Pěkný den,
už je to nějaký ten týden, co jsem narazil na tenhle článek. V létě loňského roku jsem napsal knihu o zhruba 150 stranách a nechal si ji vydat právě u knihovničky. Nejen, že mi skvěle poradili s přípravou a detailním formátováním, ale nakonec mi namísto 10 objednaných výtisků poslali knih 12. Za cenu kolem 1000 jsem tedy měl o dva výtisky více, což je skvělé. Nenechal jsem si přidělit ISBN číslo, tahle kniha měla být pouze pro několik málo kamarádů a příbuzných. Výtisky mi však během několika málo momentů došly a tak pro můj autorský spis číslo dvě uvažuji o přidělení tohoto čísla (možná i čárového kódu). Distribuci mi zaslíbili lidičky z rodiny, což je také skvělé, takže peníze nepůjdou nikam bokem. Všem doporučuji podobný postup. Ikdyž bych byl rád za více názorů ohledně této tématiky.
Ale nesmím zapomenou poděkovat autorovi článku..díky..hodně to rozhýbalo vše kolem tisku mé prvotiny..

Hanka
10. březen 2009, 15:09

díky za cenné informace :-)

Gi
2. květen 2008, 07:58

Díky za přehledný článek o tématu, který mne zajímá.
Uvažuji, že vydám pohádkový příběh a firmy, které jsme doteď našel by ho vydaly něco málo okolo 4O.OOO, což mne odrazovalo.
Podle kalkulátoru na webech v čláánku zmíněných vydavatelství se pravděpodobně vejdu pod 13.000, což je skvělé oproti původní částce. Ještě jednou díky.

Redaktor ovsem.net Jirka
30. duben 2008, 13:22

Nejsem sice z oboru, ale když se na to podívám logicky, tak knihu sice vydáš pod pseudonymem, ale pro nakladatelství si samozřejmě známá osoba, kdy spolupráce bude pravděpodobně (určitě doporučuji) prohíhat na základě smlouvy.

Jarka
30. duben 2008, 12:58

Dobrý den,
článek se mi velmi líbí. Mám dotaz, zda nevíte, jak je to v případě vydání knihy pod pseudonymem. Chtěla bych vydat knihu pod pseudonymem, ale zároveň nevím, jak právně ošetřit, aby bylo jasné, že jsem ji napsala já a aby mi ji někdo nesebral nebo si na ni nedělal nárok. Jak později dokáži, že jsem autor a že mám právo ji prodat nakladatelství k vydání? Děkuji

Jiri
12. září 2007, 09:35

Pokud budu vydávat nějakou knihu, tak radši napíše jen texty a zbytek ať udělá nakladatelství :-) .

was
27. srpen 2007, 13:56

Výbornej článek. S myšlenkou vydat vlastní knihu jsem dost koketoval, takže mi odstavce nepřijdou nijak dlouhé a nepřehledné, ale spíš výstižné a praktické. Nakonec jsem si knihu vytiskl v 10 kusech na inkoustovce (dostala zabrat ;-) ) a při častých cestách pro nové tonery jsem radši přestal počítat celkové náklady.

Redaktor ovsem.net Johnyz
25. srpen 2007, 09:21

Fayn. Tak teď ještě, aby to za mne někdo psal. Vybral bych si asi toto téma: pojednání o zaoblení hrotu kuličkového inkoustového pera při dvoustém zvětšení.

Moc pěkný článek, i když se divím, že obchodníci si dávají marži jen 40%, já bych šel rovnou na stovku.

Redaktor ovsem.net Jirka
25. srpen 2007, 00:18

Když jsem článek četl ještě v našem systému, čekal jsem podobnou reakci, ale nakonec jsem neviděl důvod to členit do separátnějších odstavců. Bylo by to zase na výšku extra dlouhé.

No každopádně to jsou velmi zajímavé informace, se kterými se člověk nesetkává denně a mě osobně to příjde hodně zajímavé. Věřím, že se také jednou dostanu k nějaké té vlastní knížce. Třeba o Textpatternu v češtině.

Nogard
24. srpen 2007, 22:58

Zajímavý článek (jen ty odstavce kdyby byly kratší a čitelnější – trochu se v tom člověk ztrácí) a dobrá zkušenost. Já jsem zatím slyšel hlavně o té zmiňované Knihovničce, ta vypadá celkem dobře, zvlášť když chce člověk jen pár exemplářů – http://www.emag.cz/knihovnicka-vydejte-vlastni-knihu/

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací