Irfan View - oblíbený obrázkový freeware prohlížeč | Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP


Irfan View - oblíbený obrázkový freeware prohlížeč

Autor: Milan Kvita  |  17. leden 2009  |  zobrazeno: 568 253×  |  11 komentářů

Štítky: Programy


Komentáře

JJJ
18. březen 2010, 13:21

Irfan má několik zásadních nedostatků, které by šlo snadno odstranit. např. při zoomování obrázků je děsně pomalý (png, jpg), nelze posunovat zvětšený obrázek kurzorovými klávesami ani myší (packa), nelze nadefinovat vlastní klávesové zkratky
Naopak výborný je v možnostech prohlížení vekého množství typů obrázků (např djvu), ale někdy je to i na obtíž, když mě to prohlíží i pdf během prohlížení obrázků.

Exik
1. březen 2009, 08:30

Jo Irfan View je skvely. Nezabira skoro nic, otevre skoro vsecko… a zadarmo… co vic si prat? :)

Zee
17. únor 2009, 22:54

No ja používal ACDsee, ale od dob co to automaticky přehrává video, tak sem přecházel k novému prohlížeči a měl sem na výběr buď Infran nebo Fastone…tak sem je oba ozkusil a ten Fastone mě příjde intuitivnější a přátelštější na ovladání. Tak používám ten :)

Lukáš
9. únor 2009, 02:27

Já irfanu nikdy nepřišel na chuť. ACDSee 3.0 je pro mě nepřekonaným. Zkuste ale Vallen JPegger , zdá se mi dobrý.

myf
3. únor 2009, 20:43

JohnyZ: Co jsem zkoušel, tak nikoli. Ale nezaškodí občas projít Comparison of image viewers

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
3. únor 2009, 14:23

existuje vůbec něco, co je free i pro komerční účely a je tak dobré jak IV,XNV, faststone? :)

myf
31. leden 2009, 12:47

Stojí za zmínku že jak IrfanView, tak FastStone i XnView jsou “freeware“ pouze pro osobní ( nekomerční ) užití. Všiml jsem si že tato informace (byť pro mnohé skutečně nepodstatná) v recenzích málokdy zazní. Viz infa irfan , xnview , faststone .

DaM
22. leden 2009, 15:08

Tak já používám IrfanView od verze 1.55a..
Jsem tedy taky náročný na grafický vzhled a ikona se mi taky nelíbí, i když si uvědomuju, že to je fakt prkotina. Ostatně ikonu lze změnit.
Ale kromě rychlosti a ceny považuju za nejsilnější zbraň Iv práci s formáty. Chci-li něco uložit a mít to pod kontrolou (!), tak jedině Iv. No a pak ty dávkové konverze..

Strangy
19. leden 2009, 11:52

Mě na tomhle prohlížeči vadí, že má jednu ikonu pro všechny druhy obrázků (a ještě tak hnusnou rudou kůži). Protože dělám grafiku, je pro mě přehled typů obrázků důležitej. Dlouhou dobu jsem používal ACDsee, ale má to spoustu zbytečností, co vůbec nepotřebuju. Nakonec jsem našel uplně výbornej malej prohlížeč obrázku s podobně barevně rozlišenýma ikonama různých typů rastrů, jako má právě ACDsee. Jmenuje se “FastStone Image Viewer”, pro domácí použití je free a jsem s ním nadmíru spokojenej.

Veolw
17. leden 2009, 16:22

Můžu potvrdit, že IrfanView je portable. Po instalaci můžete jednoduše zkopírovat aplikaci např. na USB a bezproblému ji používat kdekoliv.

Eviator
17. leden 2009, 10:47

Irfanview používám od verze 3.21 (2000), ale i když vedle něj stál konkurenční ACDsee, tak mě právě u Irfana vyhovovala jednoduchost a pluginovatelnost. Samozřejmě na složitější úpravy je tu třeba Photoshop, ale na klasické prohlížení je to podle mě jeden z nejlepších programu.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací