Jak koupit Adobe software v USA | Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP


Jak koupit Adobe software v USA

Autor: Jiří Melčák  |  2. červenec 2008  |  zobrazeno: 53 707×  |  85 komentářů

Štítky: Tipy a triky


Komentáře

Tomas
31. prosinec 2011, 02:55

No, cenova politika ceskeho adobe (stejne jako treba microsoftu atd…) se da prelozit jako: sereme na vas, mate tretinovou kupni silu nez v USA, dame vam to dvakrat, trikrat draz, sak vy uz si rozmyslite, jestli si to radej nestahnout z torrentu ….. proste mam pocit, jako by byli alergicti na penize nebo snad co?! …..

Valeri
24. květen 2011, 15:54

Chci podekovat autorovi clanku. Moc dekuji. Poridila jsem Adobe Design Premium 4 pres www.webcommunitysoftware.com, vsechno probehlo podle podrobneho a srozumitelneho navodu autora. License je platna v CR, vsechno v poradku.
Diky. Diky. Diky.

Eva
1. únor 2011, 17:34

Dobrý den, chci se zeptat, zda-li máte zkušenosti s nákupem multilicence?

MartinF
5. březen 2010, 11:56

Díky za informace!
Mohu se zeptat na alternativní řešení?
Potřebuji adobe do živnosti.
Mohu koupit na e-bay jako soukromá osoba, proclít, atd.. a pak si to prodat do živnosti? Proclení by bylo ve zjednodušeném režimu, ne?
Jen se ptám, jestli je tato možnost a není to nějak v rozporu se zákony…
Předem díky za jakoukoli odpověď.

jura
20. říjen 2009, 18:19

Nechci nikoho mast, no: uvadi z licence:

Podmínky použití Adobe.com

18. Zákony o kontrole vývozu.

Potvrzujete a souhlasíte, že produkty, služby nebo technologie poskytované společností Adobe podléhají zákonům a předpisům Spojených států o kontrole vývozu. Tyto zákony a předpisy musíte dodržovat a bez předchozího schválení vládou USA nesmíte vyvézt, znovu vyvézt ani převádět produkty, služby nebo technologie Adobe, ať již přímo nebo nepřímo, do jakékoli země v rozporu s těmito zákony a předpisy.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jiří Melčák
4. říjen 2009, 14:37

@Karel: Já tam osobně vůbec nebyl, v článku jsem psal, že mě v celním řízení za úplatu zastupovala firma KAMA, tato cena je i v součtu celkové ceny, kolik to suma sumárum stálo.

Karel
4. říjen 2009, 14:31

Dobrý den, výborně napsaný článek, ale moc dobře nechápu proč jste musel na celnici v Praze osobně. V mém případě mě zastupovala spediční společnost (samozřejmě po zaslání plné moci + scan občanky atd) která mě navíc sama oslovila . Výsledek – zboží dorazilo na dobírku a mám doklad, tedy fakturu v účetnictví. Cena za vyřízení JSD cca 600,- Kč. ALE HLAVNĚ, NIKAM JSEM NEMUSEL CESTOVAT

Ales
16. červenec 2009, 17:55

Ahoj, koupil jsem na Ebay 2ks CS4 design premium, cena licence cca 800 USD, jednou jsem musel platit DPH a podruhé to přišlo rovnou domů, razítko celnice tam bylo, ale DPH jsem neplatil. V prvním případě byla na krabici uvedena položka “gift” dárek, v druhém případě položka “other” ostatní… jestli tyto označení mají vliv na celní řízení, nevím… co se týče nákladů, do nákladu lze dát vše, co souvisí s podnikáním vedoucím k výdělku. pokud máte doklad nabytí, účet, z paypal, z ebay, nebo fakturu, dejte to tam. vy jste nabyli software v dobré víře, zaplatili…. co se týká OEM, ED, a jiných… platí to, co je uvedeno na faktuře.

Jiri
5. červen 2009, 17:29

No, tak jsem z toho teda jelen… S webcommunity jsem si nějaký čas dopisoval, ale že by mi vyloženě potvrdili fakt, že software v jejich obchodu je “retail”, to ne. Zastírají informace jakousi dezinformační mlhou a pořád psali, že se jedná o “full verzi” – co to znamená, nevim. Takže mi moc důvěryhodní nepřipadají :(

Jan
1. červen 2009, 08:15

O studentských verzích psáno zde, jen jestli to ovšem není jen registrační specialita ČR?

http://www.datapro.cz/adobe/adobeprostudenty/

DavieCZ
31. květen 2009, 19:56

Hele nejlepsi bude kdyz zavolas na adobe.. nadiktujes jim serial a oni ti reknou co mas za verzi.. Podle me ale Edu verze vyzaduje nejaky specialni kroky pri registraci…

Jan
21. květen 2009, 20:32

Tak ani po přihlášení na adobe.com to nepíše typ licence. Je tam jen toto
http://img.skitch.com/20090521-1sexdexi8e19y5dsmdiemd3wkh.png

Na faktuře mám napsáno Full version.
Tak nevím.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
21. květen 2009, 20:17

@Jan: Přímo v softwaru nijak a ani v krabici to nemusí být zmíněno, protože je to prostě jeden soft, jde jen o fakturu, co je na ní napsané. Možná ale že při registraci na Adobe.com ti to ukáže.

Jan
21. květen 2009, 19:58

Jirka: zjistím nějak v softwaru jakou mám vlastně licenci? Nikde to nemůžu najít.
Jaká jsou pravidla pro registrace studentské verze? nemusí se to registrovat přes prodejce s nějakým potvrzením o studiu?

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
21. květen 2009, 19:36

@Jan: Předně tě nechci strašit, ale ED se používá jako zkratka právě pro education… A dle mých zkušeností si člověk musí dát hodně pozor na tuto zkratku, na eBay ji často měli až v popisu produktu úplně dole.

Něco jako Illustrator Edition určitě neexsituje - ve smyslu prodejního produktu od Adobe.

Jan
21. květen 2009, 19:21

Pietro: Kupoval jsem Full verzi.
Na obalu jsou dvě nálepky. na první je Serial number a nápis Illustrator ed.
Na druhé je napsáno
90096419
DVS/A, ILST,14.0, MAC,GEN,MUL,REV WWE/NAS

Při instalaci to chtělo jen sériové číslo a jméno a adresu držitele. O OEM ani slovo.

Napřed jsem se lekl, jestli to Illustrator ed nebude eductional, ale spíš to bude edition.

Pietro
21. květen 2009, 10:28

Jan: a verzia co ti prisla je teda OEM alebo retail? Dakujem.

Jan
20. květen 2009, 10:13

V sobotu jsem vyzvedl na poště Illustrator od WebCommunitySoftware.
Nainstalováno, zaregistrováno. Po instalaci si to stáhlo updaty a přišel i potvrzovací mail o registraci.

Jediné mínus bylo, že ač jsem si zaplatil Express Priority USPS, tak to přišlo obyčejnou zásilkou, na poště nechtěli podpis.

Co je plus, ač bylo na obálce nappsáno, že se jedná o software a byla tam i cena 339 USD, tak to nemá ani razítko “Bez Cla”. Jakoby to ani nešlo přes celnici.

Libor
22. duben 2009, 18:55

Zdar,

tak jsem se tez odhodlal koupit pres ebay.co.uk, bylo to od typka z estonska, Design Premium CS4, krabice v igelitu, aktivovano a zaregistrovano u adobe. Kupovano v EU od soukrome osoby, netreba platit DPH ani clo.

DavieCZ: kde jako na vnitrni strane disku? jsou tam jen nejake kody, stejne jako u Vist orig., a dalsiho softu. Neni to nejaka fama?

DavieCZ
17. duben 2009, 19:53

Hele.. dotaz na ty z vas kdo nakupovali u webcommunity nebo pres ebay.. Co mate napsano na vnitrni strane DVD disku? mel by tam byt anzev mista, kde se dvd lisovalo… Kamarad se ted vratil z Sanghaje, kde je trziste, kde lze koupit adobe soft, ktery je UPLNE k nerozeznani od originalu.. jedinou vodici znackou je prave napis na dvd… tak me zajima co tam kdo ma..

Diky

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací