Domény s diakritikou opět žhavým tématem - kravina nebo blbost? | Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP


Domény s diakritikou opět žhavým tématem - kravina nebo blbost?

Autor: Jiří Melčák  |  23. květen 2008  |  zobrazeno: 9 202×  |  17 komentářů

Štítky: Společnost


Komentáře

Honza
19. duben 2010, 16:23

Já osobně domény s čárkama a háčkama bojkotuji, ať si na nich vydělává kdo chce. Nebude to dlouho trvat a budem do názvů domén psát všechny možný kliky háky, fuj.

Muf
26. květen 2008, 14:50

A dokazes si predstavit ten bordel, co by nastal? Jaj k****

Johnyz
26. květen 2008, 11:50

buď rád, že se ještě nezačly rozlišovat malá a velká písmena … dokážeš si představit těch mrtě kombinací?

OVšem
O Všem
o Všem
o všem
ovšem

a teď máš ještě net, com, org, cz …

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
25. květen 2008, 23:12

No však… a proč to? Protože je lepší neřešit v telefonu nebo i v mailové komunikaci, zda je doména s diakritikou nebo ne, a pokud ano, tak kde všude jsou háčky, čárky. V případě, že tedy máte krásnou českou doménu s přehršlí diakritiky, asi vás omyje.

“všecko je to o penězích”
To kurde ano, jenže se musí vypláznout registrátorům, kteří si to vymysleli.

Samozřejmě, ne každý bude kupovat všechny možné kombinace, aby si ochránil svoje jméno v rámci domény, ale v případě některých byznysů to bude hodně potřeba nebo se na vašem jméně/názvu svezou jiní a pro ně relativně “zadarmo”.

Pro spekulanta je to investice pár korun, aby se svezl na vašem názvu… pro vás to mohou být tisíce korun, abyste měli jistotu, že se tak nestane…

Proč radši nevypustí do světa nějakou novou TLD (Top Level Domain)? Ať se registrátoři nabalí tam, ať klidně vypustí tu .xxx furt to bude lepší než IDN.

Redaktor ovsem.net Johnyz
25. květen 2008, 22:10

no tak si nezaregistruješ 50 domén, ale 500 … všecko je to o penězích

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
25. květen 2008, 20:02

Zde se mohou koupit IDN domény:

www.dynadot.com

Můžete koupit IDN domény pro tyto TLD:
com, net, org, info, biz, ws, cn, tv, cc

Podporované jazyky:

com – All
net – All
org – Danish German Hungarian Icelandic Korean Latvian Lithuanian Polish Spanish Swedish
info – Danish German Hungarian Icelandic Korean Latvian Lithuanian Polish Spanish Swedish
biz – Chinese Danish Finnish German Hungarian Icelandic Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Polish Portuguese Spanish Swedish
ws – All
cn – Chinese
tv – All
cc – All

Tak mě napadá, jestli CZ.NIC dělá výzkum na základě toho, že se prostě začínají více a více kupovat IDN domény, tak se nedivím, že výsledky jsou “přiznivé”. Lidé začínají mít obavy, že pokud tato kravina bude spuštěna v českých vodách, mohou mít nemalé problémy.

Kdo takový debilní nápad sakra vymyslel…

Michello
25. květen 2008, 14:38

Podle mě je to taky blbost, ale i tak mi to nedá se nezeptat, kde se dá doména s diakritikou registrovat?

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
25. květen 2008, 11:12

2 Martin: Že ty patříš k nějakému registrátorovi, kterému to vydělá kupu peněz?

Ano, průzkumy mají stoupající tendenci, ale o nějakých průzkumech jsem nikdy neslyšel, že byly (asi byly velmi tajné). A zda byl daný vzorek pro průzkum relevantní je otázka, tak snad věřme že jo. Nevidím v tom žádný přínos a na různých foréch zabývajících se nákupem/prodejem domén, tak je drtivá většina proti, pouze spekulanti škemrají o zavedení této kraviny.

IDN je stupidita.

Martin
25. květen 2008, 10:38

Já jsem pro IDN! Pandořina skříňka již byla otevřena, IDN se ve světě úspěšně zavádí, souhlas podle průzkumů CZ.NIC má stoupající tendenci. Není nač čekat. Čím dříve to bude zavedeno, tím dříve se přizpůsobí aplikace, vyhledávače i programy.

Ivo
24. květen 2008, 08:00

Kde se dají domény s háčky a čárky koupit?

Muf
23. květen 2008, 17:06

No tak to se jim snad rozlezi v tech jejich prastenych makovicich a upusti od toho. To by byl dobry zmatek, uz to vidim…

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
23. květen 2008, 16:41

Samozřejmě, že je to pouze a jen o penězích. Nikomu nejde o nějaké zjednodušení. Celé je to kravina na entou a pokud ji spustí, vydělají prachy. A běžní uživatelé v tom budou mít hokej a budou muset vypláznout nemálo peněz.

mike
23. květen 2008, 16:31

ano, samozřejmě, je to blbost… ale víte kolik na tom cz.nic vydělá? kolik lidí bude chtít předejít typo-squattingu a zaregistruje si více domén? (jeden příklad za všechny – ovšem.net)
... celé je to jenom nápad jednoho z geniálních zaměstanců, jak dostat z lidí víc peněz…

Jitule
23. květen 2008, 13:55

to Jirka: Jo jasně, já to beru. Jen mě to prostě pobavilo – takovej název se jen tak nevidí. Všichni vždycky hrozně usilujou o objektivitu a kladou otázky typu klady – zápory. Tenhle název je právě super, ten klade otázku jen zápor – jěště větší zápor :)
Jinak tvoje rozhořčení naprosto chápu, jak jsi psal, že si koupil doménu ovsem.net s čárkama, jen kvůli nějakýmu případnýmu debilovi, tak se nedivim.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
23. květen 2008, 13:21

Jitule: No, máš pravdu, občas prostě píši věci přímo, tak jak je vidím a servítky si moc neberu. Pohybuji se v oblasti domén, sám jich vlastním tak kolem 50 a z podobných kravin se mi zvedá žaludek.

Jitule
23. květen 2008, 09:47

Musim říct, že mě to teda taky přijde jako zbytečný komplikování věci. Je fakt, že mi někdy ta globálnost a nevim jak to nazvat – poangličtování? někdy trochu vadí – připadá mi, že už si bez angl. výrazů nevystačíme ani v norm. mluvě a že možná za chvíli budem i mluvit bez háčků a čárek :) Ale řešit to doménama s diakritikou mi přijde na hlavu padlí. Někdy si řikám, proč některý lidi furt vymýšlí hovadiny, než aby vyplodili něco pořádnýho
to Jirka: tan název je dobrej :D kravina nebo blbost – koukám, že nedáváš moc na výběr a tvůj názor je hned jasnej :)

Johnyz
23. květen 2008, 08:41

Nezbývá nic jiného, než souhlasit. Diktovat někomu www adresu a pak se ujišťovat, kde všude je čárka, háček anebo jiný speciální znak, to je opravdu na mašli.
Navíc si nedokážu představit mezinárodní komunikaci a už se směji případu, kdy budu psát kamarádce v USA www adresu www.žluťoučkýkůň.cz a ona to v podstatě ani nevyťuká na té US klávesnici.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací