Přihlaste se jako Administrátor ve Windows Vista | Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP


Přihlaste se jako Administrátor ve Windows Vista

Autor: Miroslav Tydlačka  |  29. říjen 2007  |  zobrazeno: 93 538×  |  50 komentářů

Štítky: Tipy a triky


Komentáře

cubas
2. květen 2012, 09:58

muzu být administrátor na darkorbit

Lukáš Štefanič
4. srpen 2011, 00:12

mame te radi

tomas
26. říjen 2009, 23:38

Taky doporučuju spuštět aplikace pravým “spustit jako správce” to taky povýší práva:-)

článek dobrý. ale jen tak naokraj by mne zajímalo, zda takto podobní useři by v linuxu vypínali roota:-)

franta
20. září 2009, 12:39

mám nainstalovani win. visty premium 32 a nemužu nainstalovat multifukční zařízení kvůli spravci že nemam oprávnění predem děkuji za pomoc

Tintin007
22. červenec 2009, 13:13

Z těch nápověd tady se mi to nepodařilo, tak kdyby měl někdo podobný problém…
Mám Vista Home Premium:
1. Start
2. Ovládací panely
3. Uživatelské účty a zabezpečení rodiny
4. Uživatelské účty
5. Zapnout nebo vypnout nástroj Řízení uživatelských účtů (poslední odkaz)

Dělalo mi to problémy s nainstalovaním patche protože jsem nebyl admin, ale teď už ne ;-)
čus

odpovedzte mi pls
11. červenec 2009, 19:01

musim mat 2 pouzivatelov abi som mohol nastavit te prava?

ach jo
30. květen 2009, 16:14

Vvpada to, ze autora clanku ani nenapadne clanek opravit a uvest, ze pise o vista ultimate/business

Nenasel jsem zde reseni, ale jinde ano.

Takze universalni reseni povoleni administratora ve vistach je:
Do prikazoveho radku napiste “net user administrator /active:yes”
Prikazovy radek se musi pustit jako administrator.

Suprvirus
13. březen 2009, 16:14

Já ti poradím, kdyby jsi si přečetl komentáře, určitě by ses výsledku dočetl

ipx
13. březen 2009, 12:50

zdravím všechny
mám tu jeden malí problém, vše dělám
podle pojinů ale nemám tam složku
místní uživatelé a skupiny/Uživatelé
co stím mám dělat

dekuji predem za odpoved

MVL
28. leden 2009, 15:50

Můžete mi někdo poradit? Povolil jsem původně zakázaný účet administratora, jako administrator jsem se přihlásil. Nemůžu nainstalovat SQL server jenom pro to, že nemám právo zapisovat do adresáře Windows/system32 (chtěl jsem tam ručně nakopírovat knihovnu) Jak se přihlásit, abych měl opravdu práva administratora?

Jirka
13. říjen 2008, 00:02

Pro Miroslava Tydlacku …chtel bych se zeptat. Vše dělám dle pokynů které uvádíš,ale v nabídce se mi vůbec nezobrazuje “místní uživatelé a skupiny” poradíš proč?

Redaktor ovsem.net Johnyz
8. říjen 2008, 17:25

jako docela nás s kolegou štvalo, když jsme nakopli visty a chtěli si změnit jazyk v TCommanderu a jehoVisty mu nepovolily zápis do INI souboru … tak jsme si našli tento návod :-) Ještě, že ten ovsem.net máme, že ? :D

cz68
28. srpen 2008, 06:46

Pro Ultimat verzi

1. V nabídce Start spusťte Ovládací panely a přepněte je na Klasické zobrazení. 2. Spusťte ovládací panel Nástroje pro správu. 3. Spusťte Místní zásady zabezpečení. 4. V okně Místních zásad zabezpečení se přepněte na Místní zásady|Možnosti zabezpečení a vyhledejte položku Účty: Stav účtu správce. 5. Dvojklikem zobrazíte okno, kde budete moci účet správce povolit.

Nyní se opět můžete přepnout na přihlašovací obrazovku a přihlásit se jako správce.
———————————————————————
Pro Home verzi zbývá jen příkazový řádek

1. Klepněte na tlačítko Start, napište příkaz cmd, stiskněte klávesovou zkratku Ctrl-Shift-Enter a potvrďte spuštění příkazového řádku jako správce. Totéž lze udělat funkcí v kontextové nabídce po kliknutí pravým tlačítkem myši na nalezený program cmd. 2. Do příkazového řádku zadejte net user administrator nejake heslo a potvrďte klávesou Enter. 3. Dále zadejte příkaz net user administrator /active:yes a opět stiskněte Enter.

tomino-rastik
6. červen 2008, 12:05

chci se přihlasit jako admin abych mel ke všemu přistup jelikož mam danevej ešte jeden hardisk a tak mam veci a když je chci otevřit tak mi to piše že nemam opravnenej přistup tak bych se do toho rad dostal a nak mi to nejde a když se chdci přihlasit jako admin podle tady toho navodu tak mi no nezobrazi místní uživatelé a skupiny/Uživatelé jak je toto možne??

Vox
4. květen 2008, 14:59

U Windows Vista Home Premium to jde vypnout pomocí..
Start > Ovládací panely > Uživatelské účty > Zapnout nebo vypnout násroj Řízení uživatelských účtů > zde odškrtnete “K zabezpečení počítače použijte nástroj Řízení uživatelských účtů (UAC)” a ok..restartujete počítač a žádné hlášky o potvrzování nebudou vyskakovat :c)

petr
2. květen 2008, 18:25

jde to staci vypnout uac

Martin
27. březen 2008, 22:28

Může mi někdo poradit aby se mi zobrazovalo místní uživatelé a skupiny? mam home premium Diky.

Zdenda
16. březen 2008, 15:40

Tyto kroky nelze provést v systémech Windows Vista Starter, Windows Vista Home Basic ani Windows Vista Home Premium. Tak je to napsáno v nápovědě a postupech k systému Windows.

Luboš
28. únor 2008, 20:04

Tak tenhle problém právě řeším. Známý mi donesl stávkující NB (co v něm prováděl předtím, to nevím), který je úplně zaneřáděn humusem zvaným Vista Home Premium a navíc stále padá explorer a nemohu s ním nic udělat, protože se brání čemukoliv a dožaduje se administrátorských práv, přestože se uživatel jako administrátor tváří. Alespoň, že se do něj zatím ještě dostávám přes IExplorer. Skupiny / Uživatelé ve správě počítače pochopitelně neexistují. Antivir se neaktualizuje (Avast), systém ho nepustí! Bitdefender Online nejde pustit, prý nejsem administrátor… Teď padá i Průzkumník… Vypadá to na “Bolšoj sbros”, format c: a následnou instalaci čehokoliv rozumného. Při sledování “Stability systému” je nejhorší zlom 20.2. a 22.2. po upgrade KB915597 Windows Defender (automatické aktualizace). Jaké máte zkušenosti, dá se s tím ještě něco dělat? Díky.

MajoR
28. únor 2008, 16:24

Myslím, pro běžné (méně zkušené) uživatele není potřeba vypínat nic, alespoň systém neodrovnají tak snadno. Pro pokročilejší a aktivnější uživatele se dá doporučit vypnout UAC. No a pro opravdu zkušené uživatele bych doporučil nastavit Admina stejne jako v XP.
Osobně se loguji do svých XP jedině jako admin a Windows mi jede bez problémů už tři roky. S viry ani spyware jsem nikdy problémy neměl, protože se dokážu o systém starat. Ani jsem ho nikdy nezrušil nevhodným používáním. Kdo tohle dokáže, ať si klidně nastaví admina i ve Vistách a myslím, že se nemusí ničeho bát.
Nadrouhou stranu když začínajícímu užovateli instaluji WinXP, tak jedině s omezenými právy, protože jsem už dávno vyléčen z toho, jak mě pořád všichni volali, že asi něco pokazili, zavirovali atd a já ať jim to dám opět dohromady. Byly to hodiny “zbytečné” práce. A tohle podle mě právě Vista řeší.
Je otázka jestli to nešlo udělat lépe. Protože většina těch začínajících uživatelů by byla nejraději, když by se jich systém neptal vůbec na nic. Nerozumí těm otázkám, s PC začínají a když jim vyskočí nějaké varování leknou se a raději vůbec nepokračují. Dokonce i běžné instalátory jim dělají potíže. Nad tímhle by se vývojáři v Microsoftu rozhodně měli zamyslet.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací