Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Stránka 10


Čeština pro Windows 7 ke stažení

Autor: Jiří Melčák  |  18. květen 2009  |  zobrazeno: 569 060×  |  71 komentářů

Windows 7Nějakou dobu již je na světě připravovaný nový operační systém z dílny Microsoftu Windows 7, aktuálně ve verzi Windows 7 RC1, kterou si můžete stáhnout přímo ze stránek Microsoftu (ISO soubor 2,35 GB v případě 32bitové verze). Windows 7 je však zatím dostupný oficiálně pouze v pěti jazycích a čeština přirozeně mezi nimi není. Naštěstí pro nedočkavce zde již máme téměř kompletní český neoficiální překlad, který funguje. Čeština pro Windows 7 má necelých 40MB, je ve formátu .CAB a můžete si ji stáhnout právě teď. Pro 64bitové Windows 7 stahujte češtinu zde. Postup instalace následuje.

Pokračování článku

Prague Ska Conspiracy s novým albem Lies For Everyone

Autor: Jitule  |  14. květen 2009  |  zobrazeno: 5 620×  |  4 komentáře

Prague Ska ConspiracyMáme touto dobou krásné skoro letní počasí a pokud tento fakt ovlivňuje výběr vaší hudby, tak bych se moc nedivila, kdyby hrálo pořád dokola ska :) Tohle počasí si totiž přímo říká o nějakou veselou ska a reggae záležitost. A jestliže máte svoje zásoby tohoto žánru již oposlouchané, nabízím trochu svěží novosti. Nedávno jsem totiž narazila na nové album skupiny Prague Ska Conspiracy.

Pokračování článku

Zavirované internetové stránky a problematický Total Commander

Autor: Jiří Melčák  |  16. duben 2009  |  zobrazeno: 16 368×  |  17 komentářů

Total CommanderV poslední době, zejména během posledních 14 dnů, se množí zmínky a informace o rostoucím zavirování internetových stránek. V takto zavirovaných stránkách je robotem vložen skrytý jeden nebo dva iframy, většinou hned za značkou body, případně hned před jejím ukončovacím tágem. Tento iframe (vnořený rámec) může při načtení stránky spustit v pozadí nebezpečný kód, jehož cílem je zkopírování hesel pro připojení k FTP serverům z oblíbeného souborového manažera Total Commander, který je ukládá do souboru wcx_ftp.ini v textové podobě a hesla jsou tak velmi jednoduše rozluštitelná. Způsob ukládání hesel pro FTP je již dlouhodobě Total Commanderu vyčítán. Co tedy s tím?

Pokračování článku

Ovsem.net má nový designový kabát a nabízí nové služby

Autor: Jiří Melčák  |  9. duben 2009  |  zobrazeno: 12 568×  |  22 komentářů

Logo ovsem.netV noci ze soboty na neděli jsme spustili novou verzi našeho serveru ovsem.net. Došlo tak ke změně, o které jsme se v redakci bavili více jak dva roky. Celkově tak po téměř 4 letech máme nový design, který, jak doufáme, se vám bude líbit a zpříjemní vám pobyt na stránkách. Mezi prvním a finálním grafických návrhem (kterých mimochodem bylo téměř 15) tak sice uběhly dva roky, ale design není rozhodně to jediné, co se zde změnilo. Mezi hlavní změny patří zejména celá nová sekce online her, kterou postupně plníme, ale již nyní si můžete zahrát stovky her, psát k nim komentáře a hodnotit je, čímž nám pomůžete vytvořit výběr těch nejlepších her. Rozhodně se na online hry podívejte a zahrajte si je.

Pokračování článku

Film Austrálie s Nicole Kidman

Autor: Jitule  |  30. leden 2009  |  zobrazeno: 14 051×  |  14 komentářů

Film AustrálieVčera jsem byla na Austrálii s Nicole Kidman. Pro tuhle australskou rodačku mám slabost už delší dobu. Vlastně ani nevím, čím přesně si mě tolik získala. Dneska už jen tuším, že to bylo filmem Portrét dámy, jistá si nejsem. Každopádně, od té nějaké hodně dávné doby, si nenechám ujít žádný z jejích nových filmů. A právě to byl hlavní důvod jít na Austrálii. Bez Nicole bych ho zřejmě zařadila mezi normální průměrné komerční filmy, které vidět můžu, ale když neuvidím o nic moc nepřicházím.

Je pravdou, že přibližně prvních deset minut jsem si připadala, že právě přicházím o hodně. O 70,- vstupného, neuvěřitelných 164 minut, které jsem mohla věnovat, když už ne ničemu užitečnějšímu, tak aspoň něčemu pohodlnějšímu, než jsou kinová sedadla (ta stopáž je vážně děsivá). Ale hlavně jsem měla pocit, že přicházím o všechnu náklonnost k Nicole, protože jak si může dobrá herečka vybrat k účinkování něco tak děsivě kýčovitého, přehrávaného, šíleného? A to jsem vždycky tak milovala Austrálii - o Nicole už radši ani nemluvím a nepřemýšlím...

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací