Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Stránka 13


Google Chrome - zajímavý internetový prohlížeč z dílny Google

Autor: Jiří Melčák  |  2. září 2008  |  zobrazeno: 29 199×  |  32 komentářů

Google Chrome - internetových prohlížeč z dílny GoogleDnes 2. září v devět hodin večer spustil Google oficiálně stránky svého nového projektu pod názvem Google Chrome, kterým si chce urvat část tržního podílu mezi ne moc pestrou nabídkou internetových prohlížečů. Google tak zatne další klín mezi současnou čtyřku - Internet Explorer (před pár dny byla vydána druhá beta verze IE8), Firefox, Opera a Safari. Google Chrome je a bude vyvíjen jako open source a počítá se tedy, že na vývoji se budou podílet i ostatní uživatelé. Ostatně již při vývoji si nemálo vypůjčili z jiných otevřených systémů. Celý prohlížeč Google Chrome běží na enginu Webkit a rozhodně si zaslouží vaši pozornost.

Pokračování článku

Legend: Hand of God - problémy s rozjetím hry

Autor: Milan Kvita  |  24. srpen 2008  |  zobrazeno: 19 387×  |  14 komentářů

Legend: Hand of GodKdyž jsem se snažil rozchodit hru Legend: Hand of God, objevily se dva problémy, které jsem musel vyřešit, abych hru vůbec spustil. Legend: Hand of God je akční RPG hra ve stylu legendárního Diabla. Jedna postavička a masa nepřátel dychtící po vaši smrti. Je zbytečné mrhat písmenkama a povídat si třeba o hratelnosti nebo o krásně vypracovaných detailech. Hra je to pěkná a velmi chytlavá, ale bez pořádného multiplayeru bude nejspíš rychle zapomenuta a nahrazena velmi očekávaným titulem Diablo 3. Legend se bude u nás prodávat s českým manuálem a českými titulky přibližně od polovičky září 08.

Pokračování článku

Starý dobrý western - pozvánka na desátý ročník country festivalu

Autor: Jitule  |  28. červenec 2008  |  zobrazeno: 6 281×  |  16 komentářů

Bystřička přehrada v jeho plné kráseChtěla bych vás pozvat na festival Starý dobrý western. Festival bude jubilejní desátý a uskuteční se o víkendu 1-2. srpna 2008.  Je to jeden z největších country a bluegrass festů v republice a - světe div se - koná se tady u nás na Valašsku, přesněji na přehradě Bystřičce (Vsetínský kraj). Je to svátek pro všechny milovníky country, pro valašské patrioty povinnost.

Pokračování článku

Logická hra Puzzle Quest: Challenge of the Warlords

Autor: Milan Kvita  |  23. červenec 2008  |  zobrazeno: 17 027×  |  8 komentářů

puzzle quest Jak už to bývá, už i já se přestávám zajímat o herní novinky. Nebaví mne sledovat každý titul. Kde se co šustne, jaké jsou efekty, jaký je rozdíl oproti jiné hře ... Nicméně do rukou se mi dostal velmi zajímavý kousek, který stojí za pár hodin strávených u počítače navíc. Jmenuje se Puzzle Quest: Challenge of the Warlords a jak již název napovídá, bude se jednat o logickou hru s příběhem. Tato hra je založena na slavném Bejeweled systému - odbourávání kamenů pomocí různých kombinací. Spojíte tři stejné kameny a ty rupnou. Za spojení jste v jiných hrách dostávali většinou bodové ohodnocení a pokud se vám podařilo propojit řadu čtyř nebo dokonce pěti kamenů, byli jste ohodnoceni bonusem. Nejinak je tomu i v Puzzle Quest, ale autoři navíc hru opepřili prvky RPG i s příběhem.

Pokračování článku

Jak fotografovat hudební skupiny

Autor: Lucie  |  10. červenec 2008  |  zobrazeno: 9 850×  |  12 komentářů

Fotografování hudebních skupin Každý z nás byl určitě minimálně jednou na koncertě své oblíbené hudební hvězdy. Každý z nás taky určitě pohotově vytahoval svůj mobil, kompakt či zrcadlovku hned, jak se idol objevil na scéně. Hudební skupiny můžeme fotografovat v klubech, pod širým nebem, v halách nebo i ve své oblíbené hospůdce. Pro každé místo je odlišné stanoviště, světelné podmínky i prostor. Ráda bych tedy poradila pár tipů a triků pro fotografování hudební scény, aby vaše fotky byly tím pravým ořechovým.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací