Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Stránka 16


IETester - otestujte své www stránky v IE5.5, IE6, IE7 a IE8 beta

Autor: Jiří Melčák  |  5. červen 2008  |  zobrazeno: 9 921×  |  10 komentářů

IETester - otestujte své www stránky v IE5.5, IE6, IE7 a IE8 betaKaždý webdesignér, kodér nebo tvůrce www stránek se musí lopotit s testováním webů v několika různých prohlížečích, aby zajistil shodné zobrazení bez rozdílu použitého browseru. Zejména různé verze Internet Exploreru mohou vaše www stránky pěkně poptrápit. Dlouho existoval i obecný problém s provozováním IE6 pod Windows Vista. Šlo to sice řešit virtualizací např. Windows XP ve Virtual PC, příp. ve VMware, ale ne zrovna každý byl z toho nadšený. To se naštěstí konečně změnilo a díky programu IETester můžete testovat www stránky ve všech jeho verzích od IE5.5 až aktuálně po IE8 beta 1.

Pokračování článku

Adobe Creative Suite 3.3 - aktualizované balíky

Autor: Jiří Melčák  |  4. červen 2008  |  zobrazeno: 19 701×  |  Bez komentáře

Adobe Creative Suite CS 3.3Společnost Adobe vydala update svých 4 velkých balíků aplikací, které jsou primárně určené k profesionálnímu nasazení především do DTP a webdesignerských studií. Adobe Creative Suite CS 3 byl povýšen na Adobe Creative Suite 3.3. Za úplatu tak můžete povýšit svůj současný balík o zcela nový Adobe Acrobat 9 Pro a v případě, že máte balík Design Premium jako já, navíc v update získáte Adobe Fireworks CS3, který se tak nově stává součástí tohoto balíku.

Pokračování článku

České fonty - galerie fontů ke stažení zdarma

Autor: Lenka Melčáková  |  2. červen 2008  |  zobrazeno: 119 676×  |  12 komentářů

Galerie českých fontů ke stažení zdarmaKdyž vytváříme www stránky pro naše klienty, často si říkáme, že máme tolik svých projektů, které bychom chtěli sami vytvořit, ale nějak na to nezbývá čas. Během měsíce března jsme si však čas udělali a vytvořili jsme jeden z menších projektů, který již dlouho nosíme v hlavě. Jedná se o galerii kvalitních českých fontů, které jsou k volnému užití.

Pokračování článku

ESET NOD32 Antivirus - tuhnutí PC a jeho řešení

Autor: Jiří Melčák  |  23. květen 2008  |  zobrazeno: 21 330×  |  13 komentářů

ESET NOD32 Antivirus / Eset Smart SecurityVčera 22. 5. 2008 se slovenským programátorům vloudila do aktualizace NOD32 Antivirus menší chybka, která však způsobila nemalé problémy. Po aktualizace začal NOD32 označovat určité knihovny a exe soubory omylem za viry a dotazoval se, co s tím udělat - zda odstranit nebo ponechat... Bohužel i když jste hned splašeně nekliknuli na odstranit a přečetli si, co že to NOD32 oznažuje za viry a pochopili, že tam žádný vir není a ponechali jste tedy daný soubor na disku, pak dané programy samozřejmě přestaly fungovat. Mě přestal fungovat v podstatě celý balík Adobe Creative Suite CS3 Design Premium, kdy jeho DLL knihovny byly považovány za viry. Například Photoshop sice spustit šel, ale hlásil problémy s licencí... Stejně tak se chybka dotkla i mého e-mailového klienta The Bat! 4 Professional - zde byl chybně identifikován hlavní exe soubor. Jaké je řešení celého problému?

Pokračování článku

Domény s diakritikou opět žhavým tématem - kravina nebo blbost?

Autor: Jiří Melčák  |  23. květen 2008  |  zobrazeno: 11 530×  |  17 komentářů

Sdružení CZ.NIC - správce domény CZ Českým internetem teď sviští různé zprávy a články o znovu otevření diskuze na téma zavedení domén s diakritikou (tedy s háčky a čárkami). Původcem této diskuze je sdružení CZ.NIC, správce české národní domény CZ. Diskuze na téma zavedení tzv. IDN domén probíhala již kolem roku 2004, kdy se jak organizace, tak jednotlivci vyjádřili rozhodně více nesouhlasně než v roce 2006. Ještě abych osvětlil, co znamená ona IDN doména - IDN je systém, díky němuž mohou doménová jména obsahovat znaky národních abeced. V České republice to tedy znamená, že domény .cz mohou obsahovat znaky s českou diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Má zavedení IDN nějaký smysl?

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací