Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Stránka 20


Logitech X-230 - reprosoustava 2.1, která stojí za to

Autor: Jiří Melčák  |  23. březen 2008  |  zobrazeno: 25 542×  |  20 komentářů

Logitech X-230 - 2.1 reprosoustava Vloni jsem na firmu kupoval nějaký nový hardware v podobě nového PC, 24" monitoru a k tomu i zajímavé periférie v podobě bezdrátového setu klávesnice a myši (o tom až příště) a také 2.1 aktivní reprosoustavu s označením Logitech X-230. A právě na onu reprosoustavu si lehce posvítíme. Celkový výkon je 32W RMS, ve špičce zvládne dvojnásobek, tedy 64W. Každý ze satelitů má výkon 6W a subwoofer s 13cm reproduktorem má výkon 20W. Soustava má elegantní černé provedení.

Pokračování článku

Internet Explorer 8 beta 1 - první dojmy

Autor: Jiří Melčák  |  6. březen 2008  |  zobrazeno: 36 345×  |  54 komentářů

Internet Explorer 8Na Microsoft's Mix konferenci v Las Vegas byla včera oficiálně představena první beta verze připravovaného Internet Explorer 8. Už během minulého roku se šuškalo, že IE8 bude připraven již v roce 2008, což některým vyrazilo dech poté co se nám ve Windows sotva zahnízdil Internet Explorer 7. Jedním z hlavních důvodů veřejného vypuštení IE8 beta je, aby vývojáři a webdesgnéři mohli již nyní připravit své weby pro nástup Internet Explorer 8. Dnes jsem tedy na rychlo otestoval tuto betaverzi IE8 a sepsal pár informací, které jsem našel nebo zjistil.

Pokračování článku

Phishing - rostoucí problém vs. neznalost uživatelů

Autor: Jiří Melčák  |  5. březen 2008  |  zobrazeno: 12 830×  |  22 komentářů

Phishing Slovo Phishing už asi mnozí z vás neslyší poprvé, ale možná právě naopak čím dál častěji. Phishing pochází z anglického fishing nebo-li rybaření. Phishingem lákají podvodníci od uživatelů citlivé údaje, nejčastěji ve formě přihlašovacích údajů k internetovému bankovnictví, popř. k jiným službám, kde se čile dají přesouvat peníze - např. tedy PayPal. Vytvořit podvodné www stránky a na ní odkazující e-mail, kterým vás "jakože" kontaktuje například banka je záležitost několika hodin. Neznalost uživatelů a i jejich občasná tupost dává podvodníkům obrovský prostor pro zneužití. Za poslední 2 měsíce jsem se setkal osobně se 4 pokusy o phishing. 2x se jednalo o pokus získání přístupů do služby PayPal pro mezinárodní online platby a 2x to byl pokus o získání dat k příhlášení do Servis24 České spořitelny.

Pokračování článku

Olověná vesta

Autor: Ondřej Žáček  |  25. únor 2008  |  zobrazeno: 7 656×  |  10 komentářů

Full Metal JacketHollywood se, co se tvorby válečných filmů týce, drží poněkud na uzdě. Za zadky scénáristů sedávají vojenští poradci z Pentagonu, kteří kontrolují, jestli se ve filmu neobjeví něco, co je v rozporu s předpisovým chováním vojáka. V minulosti byly filmy na téma války ve Vietnamu dokonce zakázány, protože Spojené státy mají z tohoto nesmyslného konfilktu velké trauma. I přes všechny tyto "zákazy" se objevili filmy, které se nezapomenutelně zapsaly do dějin filmu. Jedním z nich je i veledílo mistra řežiséra Stenleyho Kubricka (Mechanický pomeranč; 2001: Vesmírná Odyssea...) Olověná vesta

Pokračování článku

L.A. Rush - pouliční závody aut

Autor: Jiří Melčák  |  24. únor 2008  |  zobrazeno: 17 889×  |  13 komentářů

L.A. RushDnes jsem měl možnost vyzkoušet jednu starší hru L.A. Rush, která, jak už název napovídá, bude o rychlých autech, zběsilých závodech, brutálních karambolech, obrovských skocích, tunění aut... prostě klasika. Jenže... i když jsem měl nastavení grafických detailů na maximum, byl jsem zklamán. Nevím, zda bylo něco u mě špatně nebo zda tato hra ve verzi pro PC je lehce "odbytá". L.A. Rush je totiž také dostupná pro PlayStation2 a Xbox a našel jsem rozporuplné reakce hráčů, kdy ti z PlayStation si ji nemohou vynachválit a na druhé straně jsou hráči s PC, kterým hra příjde velmi podprůměrná.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací