Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Stránka 34


Pár slov o seriálech Stargate

Autor: Milan Kvita  |  11. duben 2007  |  zobrazeno: 15 352×  |  24 komentářů

StargateKdyž jsem slyšel poprvé o seriálu Stargate, myslel jsem, že to je opět nějaký pokus o remake Star Treku. Tehdy v mé duši letěl jen a jen Star Trek. Nechal jsem se unášet jejich hrdinskými činy a kde jakým seriálem Stargate jsem opovrhoval.

No a kdo by to řekl, během pár měsíců jsem odsledoval kompletní sérii celého Stargate alias Hvězdné brány. Vzal jsem to pěkně od začátku - od první série - až po tu poslední konečnou epizodu. Tento seriál nese v sobě jistou závislost. Ačkoliv každý díl má něco kolem 40-ti minut, tak se chová jako droga. Po shlédnutí jednoho dílu si řeknete - chtělo by to ještě jeden - no a potom třeba zjistíte, že je půl druhé ráno a že v sedm musíte do práce. No a co víc, Hvězdná brána s sebou nese 10 sérií po cca 20-ti dílech. Nedávno tvůrci slavili 10 let od vzniku a až nyní ji úspěšně uzavírají.

Pokračování článku

Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Autor: Milan Kvita  |  10. duben 2007  |  zobrazeno: 55 133×  |  45 komentářů

Command & Conquer 3: Tiberium WarsKdo by neznal řadu strategií Command & Conquer. Nemusíte ji zrovna hrát, ale určitě už jste o ni slyšeli. Počátky série této hry se nesou daleko do doby, kdy vznikaly první real-time strategie. Čili první díl vyšel hned po průlomové hře Dune II a Warcraft. Zhruba po 8-mi letech vývoje vychází další z mnoha dílů, který nese titul Command & Conquer 3: Tiberium Wars.

Pokračování článku

Fish Fillets II - česká logická hra podruhé

Autor: Jiří Melčák  |  8. duben 2007  |  zobrazeno: 29 859×  |  23 komentářů

Max Flounder a agentka Tina Guppyová - FISH FILLETS IIPo dlouhých devíti letech přichází pokračování české logické hry Fish Fillets II. Hned na začátku mohu řici, že se pokračování vyvedlo nad míru dobře a to zejména z důvodu, že se hra lehce odprostila od skutečně obtížných misí a tato pekelná obtížnost byla nahrazena bonusovými hvězdami, které mohou rybky získat na cestě ven z daného levelu, což ale není podmínkou a tím hra získává na atraktivitě i pro jedince méně vybavené logickým myšlením. Možná by nebylo špatné myslet i na naše ratolesti a vytvořit speciální edici i pro ně, neboť - co si budeme povídat - i my dospělí máme s řešením některých levelů obrovské potíže a ač hra na oko vypadá, že je ideální pro děti, tak rozhodně není, neboť hra vyžaduje dost trpělivosti.

Pokračování článku

Zdarma 1 GB prostoru pro vaše fotografie

Autor: Miroslav Tydlačka  |  6. duben 2007  |  zobrazeno: 26 613×  |  13 komentářů

Pohled na Nový JičínK tomu, abyste získali 1GB prostor pro vaše fotografie, stačí jediné - mít založen e-mailový účet na Google. Google se nám snaží zpříjemnit každodenní práci s internetem, od vyhledávače Google počínaje, až po internetový kalendář konče. Proto se nedivme, že nám poslušným uživatelům začne nabízet 1 GB prostoru, pro soukromé fotografie. A aby nám to ještě ulehčil, můžete si stáhnout program Picasa zdarma pro správu a úpravu vašich fotografií s následným automatickým uložením na web.

Pokračování článku

Flash disk Voyager GT 4GB

Autor: Milan Kvita  |  2. duben 2007  |  zobrazeno: 25 016×  |  25 komentářů

Flash Voyager GTMnoho z nás již určitě vlastní nějaký ten flash disk. Tato malinkatá zařízení se stávají velmi oblíbená, protože nahrazují zastaralé diskety a odpadá taktéž otázka, jestli počítač má vypalovačku CD-ROM, DVD nebo jestli vůbec nějakou mechaniku má. Flash disk připojíte prakticky ke všemu, co má USB přípojku, takže dnes již prostě ke každému počítači. V dnešní době ceny flash disků stejně jako paměťových karet rapidně klesají a kapacita roste enormním způsobem. Kde jsou ty časy, kdy disky o kapacitě 512MB stály skoro dva tisíce.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací