Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Stránka 43


Harry Potter - Fénixův řád

Autor: Milan Kvita  |  17. listopad 2006  |  zobrazeno: 17 165×  |  16 komentářů

Harry Potter a Fénixův řádTrochu jsem zapátral na internetu, jestli se nepřipravuje další díl nového Harryho Pottera.  Pro všechny fanoušky mladého Harryho mám potěšující zprávu, že se chystá další díl, tentokrát pátý s názvem Fénixův řád (Order of the Phoenix). Oficiální premiéra je naplánovaná na 13. července 2007, takže natáčení je nejspíš teprve v ranném stádiu. Nicméně na web se už dostaly první trailery. Bohužel jsou strašně krátké a jako upoutávky k filmu by neobstály. Co vás ještě bude určitě zajímat, tak že Harry se bude konečně líbat. Podle neoficiálních zpráv musel scénu zopakovat až 38x :-).

Pokračování článku

Windows Vista + Windows XP na jednom disku

Autor: Miroslav Tydlačka  |  15. listopad 2006  |  zobrazeno: 65 803×  |  36 komentářů

Windows VistaTak jako všichni tak i já mám potřebu vyzkoušet nové Windows Vista. Už jen proto, že si Visty můžete stáhnout ze stránek Microsoftu. Proč to tedy nevyzkoušet. Nastane problém, že o své Windows XP nechci přijít, ale co s tím. Řešení je v celku pro toho, kdo trochu rozumí PC jednoduché.Windows XP Buď použijeme program na vytvoření nové instalace přímo z Windows XP, což samozřejmě není bez problémů, i když i ty jsou vyřešeny, nebo budete postupovat tak jako já. První je třeba si vytvořit místo na disku s novým oddílem. Minimální velikost oddílů musí být 10 GB, protože Windows Vista zabere po instalaci cca 9 GB, takže pro další programy nezbude již mnoho místa.

Pokračování článku

Jak zakázat hotlinkování vašich obrázků pomocí souboru .htaccess

Autor: Jiří Melčák  |  14. listopad 2006  |  zobrazeno: 22 416×  |  41 komentářů

Takle to vypadá na serverech, kteří HOTLINKUJÍPrávě v tuto chvíli jsme zakázali hotlinkování obrázků na našem serveru. Ač je to nejen v českých vodách běžné, neznamená to, že budeme hotlinkování přehlížet a tolerovat. Narůstající traffic hovoří za vše a ač to není hlavní důvod, učinili jsme tomu přítrž. Když jsou lidi tak rozmazlení, že si nejsou schopni obrázek stáhnout k sobě na FTP, tak to je opravdu pod úroveň. Více jak polovinu obrázků si vytváříme sami. Zbylé fotky jsou převážně z fotobank nebo jsou to volně dostupné ikony. Všem provinilcům se v této chvíli na jejich stránkách zobrazuje obrázek, který vidíte vpravo. O to horší to je v případech, kdy odvážlivci okopírují celé články bez uvedení odkazu na zdroj. Jsou to moderní internetoví zloději. Tímto bych chtěl i apelovat na všechny, kteří používají jakýkoliv obsah z www.ovsem.net, aby vždy uváděli zdroj. Naše redakce tráví spoustu času nad psaním článků pro vás. My jsme si naši návštěvnost vybudovali na tom, co umíme a ne na tom, co jsme kde ukradli nebo doslovně opsali.

Pokračování článku

Adobe Lightroom - profesionální správce fotografií

Autor: Jiří Melčák  |  12. listopad 2006  |  zobrazeno: 48 949×  |  10 komentářů

Adobe LightroomSpolečnost Adobe vypustila na světlo světa čtvrtou betaverzi připravovaného profesionálního správce fotografií - Adobe Lightroom. Program je tradičně dostupný jak pro Windows, tak pro MAC. A co vše umí? Organizovat vaše fotografie, upravovat je, vytvořit slideshow, vytisknout fotky pomocí šablon a vytvořit HTML fotogalerii. Jednoduše vše, co má umět každý správce fotografií. Navíc umí pracovat s bezeztrátovým formátem RAW, což jen potvrzuje jeho orientaci na profesionální nasazení.

Pokračování článku

Windows Vista - FINAL verze na torrentech

Autor: Milan Kvita  |  11. listopad 2006  |  zobrazeno: 40 591×  |  65 komentářů

MS Windows VistaZhruba okolo půl třetí ráno našeho času na internetový vyhledávač torrentů - The Pirate Bay - uploadovala skupina BillGates torrent s funkční verzí Windows Vista. Podle komentářů a dohadů to není žádný fake a je potvrzeno, že verze je funkční. Součástí je přiložený *.nfo soubor, ve kterém je popsané co a jak a také jak obejít ochrany. V komentářích se uvádí pouze jediný problém - cdkey, který je zastaralý. Takže je třeba zajít na google a použít trochu mozek :-). Vista jsou jak jinak než anglicky. Na českou verzi si  muset počkat do prosince tohoto roku.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací