Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Stránka 48


Thermaltake Soprano VB1000BNS - krásná skříň

Autor: Jiří Melčák  |  27. září 2006  |  zobrazeno: 20 823×  |  24 komentářů

Thermaltake Dream Tower Soprano VB1000BNSTenhle článek není ani tak recenzí jako spíše malým upozorněním na poměrně povedenou počítačovou skříň Thermaltake Soprano VB1000BNS. Ještě si pamatuji, když mě před nákupem kolega z redakce upozorňoval na to, že přední dvířka, ač vypadají opravdu velmi krásně, jistě brzy budou místo efektního skelného vzhledu připomínat dítětem umaštěné sklo. Naštěstí se tahle hypotéza nepotvrdila a já jsem už několik měsíců hrdým majitelem tohoto černého obříka. Tuhle skříň jsem vybíral nejen kvůli vzhledu, který je však opravdu velmi povedený, ale zejména kvůli rozměrům. Soprano má rozměry 495mm x 210mm x 478mm [v x š x h]. Právě šířka pro mě byla rozhodující z důvodu osazení CPU chladičem Scythe SCNJ-1000P Ninja Plus.

Pokračování článku

Windows Vista a připojení k internetu s CDMA

Autor: Jiří Melčák  |  17. září 2006  |  zobrazeno: 58 027×  |  56 komentářů

Jak vytvořit připojení ve Windows Vista pro CDMANovou sekci na serveru www.ovsem.net s překvapením nezačínáme s návodem, jak nainstalovat Windows Vista (ten příjde později), ale s návodem jak se ve Windows Vista (RC1) připojit k internetu s modemem CDMA GTRAN GPC-6420. Stejný postup by měl fungovat i pro AnyDATA ADU E100H. Návod na vytvoření cdma přípojení je vytvořen jako flash prezentace, která má 6,34 MB.

Předesílám, že návod jsem vytvořil hned po čisté instalaci Windows Vista a jako první možnost jsem hned zkoušel nainstalovat běžný ovladač pro modem GTRAN GPC-6420 pro Windows XP. Když to nešlo, tak jsem na internetu našel nějaký záchytný bod a tak jsem hledal způsob, jak to zprovoznit. Je možné, že to lze udělat snadněji.

Pokračování článku

Prohlížeč štětců pro Photoshop - abrViewer

Autor: Jiří Melčák  |  16. září 2006  |  zobrazeno: 16 360×  |  5 komentářů

abrViewer - prohlížeč brushů pro PhotoshopČasto se může stát, že při velké sbírce brushů (stětců) pro Photoshop, nejste schopni se zorientovat v tom, co která kolekce brushů skutečně obsahuje za tvary. Nedávno jsem hledal jeden konkrétní tvar štětce, jež jsem kdysi v kolekci viděl, ale procházení nějaký 400 abr souborů bylo velmi obtížné. Tak jsem použil google a objevil Ameriku ;) Na stránkách SourceForge jsem nalezel utilitku abrViewer.NET 1.0.1, která vám umožní prohlížet soubory ABR soubory. Program vyžaduje mít ve Windows nainstalovaný Microsoft .NET Framework 1.1.

Pokračování článku

True Launch Bar - dokonalá náhrada panelu snadného spuštění

Autor: Jiří Melčák  |  14. září 2006  |  zobrazeno: 16 240×  |  19 komentářů

True Launch BarRád bych vám představil skvělý program, který je náhradou klasického Quick Launch (snadné spuštění), což je panel umístěný většinou hned vpravo vedle tlačítka start a jsou zde umístěny ikonky, díky kterým můžete rychle spustit oblíbené nebo nejčastěji používané aplikace. Program True Launch Bar toho však umí mnohonásobně více - díky velkému počtu pluginů je schopen zastoupit širokou škálu funkcí od rychlého přístupu k ovládacím panelům, oblíbeným programům, celým složkám, příkazovému řádku, ovladači zvuku, ovladači Winampu nebo Windows Media Playeru, RSS čtečky, úkolovníku až po kalkulačku. Podívejme se na program podrobněji.

Pokračování článku

Jak si pokecat přes ICQ bez instalace

Autor: Miroslav Tydlačka  |  13. září 2006  |  zobrazeno: 53 090×  |  35 komentářů

ICQ na stránkách www.icq.comKaždý snad někdy potřeboval spustit ICQ, ale nechtěl celý jeho program instalovat, ať už proto, že nejste na svém počítači nebo proto, že instalovat ICQ jen proto, že si chcete poklábosit je přeci blbost. Proto stačí, když přejdete na stránku icq.com a vyberete ICQ2Go!. Po kliknutí na tento odkaz se vám zobrazí stránka s požadavkem vašeho ICQ čísla nebo emailu a hesla a je to. Pro zdárný průběh je třeba mít v exploreru povolenou javu. Osobně jsem o této maličkosti nevěděl, ale jistě mi dopomůže k tomu, abych si mohl pokecat taky na jiném počítači než doma bez nutnosti instalovat nebo se přihlašovat pod svým jménem.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací