Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Stránka 51


Simulátor instalace Windows XP

Autor: Jiří Melčák  |  11. srpen 2006  |  zobrazeno: 20 518×  |  18 komentářů

Simlátor instalace Windows XPNarazil jsem znovu na poměrně starou věc, přesto si myslím, že by mohla tato utilita pomoci nejednomu člověku. Windows XP Setup Simulator je, jak již název napovídá, simulátorem instalace Windows XP. Jedinou nevýhodou programu je, že je v angličtině. Přesto vás je schopen provést a "naučit" jak instalovat Windows XP bez obav, že při instalaci něco zkazíte. Simulace je to vskutku zdařilá a může být také použita pro simulaci instalace Windows 2003, neboť kroky jsou velice podobné. Po nainstalování simulátoru máte k dispozici také malého textového průvodce (spuštěním Tutorial.exe), který vysvětluje podrobněji všechny kroky, bohužel opět v angličtině. Windows XP Setup Simulator můžete stahovat z domovské stránky (1,23 MB).

Pokračování článku

Seznam Lištička

Autor: Lenka Melčáková  |  10. srpen 2006  |  zobrazeno: 15 708×  |  15 komentářů

Seznam LištičkaHodně lidí ji určitě zná, ale já jsem na ni narazila teprve dnes. Tato lišta umožňuje online překládání textu do češtiny a je zde na výběr dokonce z několika jazyků. Kromě angličtiny a němčiny je podporována i francouzština, španělština, italština a ruština. Lištu si musíte nainstalovat z domovské stránky a to zvlášť pro Internet Explorer 5.0 a vyšší a pro prohlížeče Firefox 1.0+, Mozilla 1.0+, SeaMonkey 1.0+. Dále máme na výběr verzi s antivirem a také bez antiviru, ohledně tohoto doporučuji pokud v počítači disponujete nějakým antivirem je vhodnější nainstalovat samotnou lištu bez antiviru.

Pokračování článku

Aktualizace Windows XP SP2 CZ (roll-up 07/2006)

Autor: Jiří Melčák  |  10. srpen 2006  |  zobrazeno: 39 969×  |  10 komentářů

Aktualizační balík roll-up 07/06Rád bych vám představil český neoficiální balíček aktualizací pro Windows XP SP2 CZ nebo-li tzv. roll-up v aktuální verzi 07/2006. Obsahuje tedy všechny záplaty na kritické chyby do července tohoto roku. Upozorňuji, že tento balíček je určen pro čistou instalaci Windows XP SP2 CZ. Pokud tedy již máte nainstalované nějaké záplaty, použijte ruční instalaci nebo microsoftí Windows Update.

Tento aktualizační balíček roll-up 07/06 má velikost 69MB (formát RAR) a stahovat jej můžete ze serveru www.silo.ru. Po stažení si archiv rozbalte do jakékoliv složky a spusťte dávkový soubor UpdateCS.bat. Tento soubor vám tedy umožňuje mít přehled nad tim, co se instaluje. Můžete si tak i ověřit název a velikost každé záplaty na webu www.microsoft.cz, popř. určit, které záplaty se mají instalovat a které ne. Stačí jednoduše smazat příslušné řádky. Jednotlivé záplaty se instalují v bezobslužném režimu. Až vám příkazové okno zobrazí hlášku, že instalace byla dokončena, můžete počítač restartovat.

Pokračování článku

Championsheep Rally - závody ovcí

Autor: Jiří Melčák  |  7. srpen 2006  |  zobrazeno: 24 822×  |  23 komentářů

Championsheep RallyAno, čtete správně, jsou do závody ovcí nikoliv již pár let starý simulátor závodních aut Championship Rally. Dostává se nám tedy do ruky závodní hra v běhu ovcí s názvem Championsheep Rally, která je zasazena do malebné kreslené krajiny. A jaký je cíl? Utíkat, utíkat, skočit, utíkat, skočit, utíkat a zvítězit. Jednoduše si vyberete ovci, postavíte se na start a pak už jen pádíte. Po cestě se musíte vyhýbat překážkem skokem nebo obloukem a to co hru dělá unikátní je přeskakování soupeřů. Vaše ovce zaměří ovci před vámi, což vidíte terčíkem na dané ovci a pak jen zmáčkete tlačítko skoku a rázem jste nejen skočili vašemu soupeři na záda (a tím ho zpomalili), ale také ho jednou tolik přeskočili a vy můžete rychle pádit k cíli. Vřele nedoporučuji skákat na záda soupeři v zatáčce :) V herních modech si můžete zahrát klasický singleplayer, championship nebo multiplayer (max. pro 4 hráče ve splitscreenu) - ten bohužel jen na jedné klávesnici.

Pokračování článku

Sdílený kalendář s přáteli na Google

Autor: Miroslav Tydlačka  |  5. srpen 2006  |  zobrazeno: 28 379×  |  9 komentářů

Google CalendarPředstavím vám skoro novinku od Google a tím je vytvoření svého kalendáře, který můžete sdílet s kýmkoliv, kdo taky vlastní svůj email na Google www.gmail.com. K tomu abyste mohli využívat všechny výhody svého kalendáře uloženého na serveru, musíte mít založen email na gmail. Ten je podmíněn pozvánkou, kterou dostanete od někoho, kdo už gmail má a může vám ji poslat. Zmiňoval jsem se již o tom v tomto článku.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací