Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Stránka 59


eDisk.cz - český rapidshare?

Autor: Milan Kvita  |  10. květen 2006  |  zobrazeno: 159 367×  |  34 komentářů

edisk - místo pro Vaše dataKolega mne upozornil na  zajímavou stránku edisk.cz, která nabízí možnost uchovávání souborů. Můžu říct, že něco podobného nabízí osvědčená uschovna.cz, která nabízí možnost uložení 6 souborů do celkové výše maximálně 50 MB, což v dnešní době je, i když zdarma, velmi málo. Proto edisk.cz vypadá jako velmi nadějný projekt. Zdarma vám nabízí až 250 MB, což na fotky, soukromá videa a další věci bohatě stačí, protože soubory na edisk.cz zůstavají dokud je sami nesmažete (podmínka je přihlásit se alespoň 1x za 2 měsíce). Taková uschovna.cz má 14 dní limit a potom good bye soubore.

Pokračování článku

eDonkey 2000 Pro a mé zkušenosti s SurfSideKick

Autor: Milan Kvita  |  3. květen 2006  |  zobrazeno: 20 113×  |  8 komentářů

Znáte to. Občas potřebujete stáhnout hocico a neustále hledáte nové a nové možnosti. Jednou je to DC++, podruhé různá fóra, napotřetí třeba torrenty a do čtvrtice tu máme další způsob - eDonkey, další do rodiny P2P (peer-to-peer) klientů. Kdysi už jsem jej zkoušel, ale měl jsem pomalou wifinu, tak jsem byl rád, že jsem stáhl nějaký ten deseti megový soubor. A proto jsem se dnes rozhodnul, že bych to mohl zkusit opět, protože moje 4mbity jsou už s rychlostí jinde a hledání MP3 od Daler Mehndi-ho se bohužel nezdařilo.

eDonkey 2000Mrknu tedy přes google na oficiální stránky eDonkey. A ejhle, do free verze už chcou napasovat reklamy, což se mi moc nelíbilo. Na torrentu jsem spolehlivě našel eDonkey 2000 Pro, který údajně funguje bez reklam. Stažení proběhlo během pár sekund, stejně jako instalace. Klient se spustil a já se vesele zabydlil v novém interface programu. Přes search jsem zadal klíčová slova Daler Mehndi (buď společně nebo jen zvlášť). Klipů to našlo celou řádku, ale v absolutní většině případů byl uživatel pouze jeden, takže stahování na celou věčnost nebo spíše na náhodu, jestli onen uživatel má klip celý a jestli má jakž takž propustnou linku. Nejznámější klip Tunak Tunak Tun měl 50 uživatelů a po nakliknutí jsem celou mp3 stáhnul do dvou minut. Nenasytnost trvala a chtěl jsem zkusit opravdovou přenosovou rychlost tohoto P2P klienta...

Pokračování článku

Acronis True Image 9 CZ

Autor: Miroslav Tydlačka  |  1. květen 2006  |  zobrazeno: 76 845×  |  82 komentářů

AcronisPředstavme si situaci, kdy vám selže operační systém. Ať je to z důvodu toho, že máte na disku vir, nebo jste nainstalovali program, který vám rozhodil Windows a teď se chová nějak divně. V horším případě systém vůbec nenastartuje a jediná možnost jak z toho ven je přeinstalovat celý Windows. V tom případě se vám honí hlavou vše, co budete muset znovu instalovat, všechny ty drivery pro grafickou kartu, webovou kameru, základní desku, zvukovku a já nevím co ještě a představujete si ten ztracený čas prosezený u počítače instalací toho všeho tak jak jsme zvyklí z doby kdy vám počítač fungoval.

Tak toto vše bude pro vás maličkost, pokud budete mít nainstalovaný na svém počítači Acronis True Image 9 CZ. Vložíte do CD mechaniky již vytvořené bootovací CD, určíte místo, kde jste provedli zálohu a za 5 minut máte Windows zpět k datu, kdy jste provedli zálohu. Ale to za předpokladu, že se budete držet určitých zásad, o kterých si postupně povíme i s návodem jak Acronis True Image 9  používat.

Pokračování článku

Sony Ericsson K750i

Autor: Lenka Melčáková  |  26. duben 2006  |  zobrazeno: 51 795×  |  64 komentářů

Sony Ericsson K750iOd středy jsem se stala majitelkou Sony Ericssona K750i. Znám podrobně jeho předchůdce K700i a již ten jsem si velice oblíbila. Tyto dva telefony mají téměř identické menu, ale hned po spuštění K750i vidíte znatelný rozdíl v zobrazení a kvalitě obrazu displeje. 262 tisíc barev je opravdu o něčem jiném, než když při 65 tisíci barev vidíte kostičkování displeje. Orientace v menu je přehledná a uživatelsky i graficky příjemná. Oproti předešlému modelu se zvýšil počet pixelů ve vestavěném foťáku a to rovnou na 2 megapixely. Je to velký rozdíl oproti nic neříkajícím flekům, které fotí vestavěné foťáky v jiných mobilech. U 750-ky si vyfotíte co potřebujete a to v rozlišení až 1632 x 1224 a věřte, že kvalita fotky je úžasná na to, že jde o vestavěný foťák v mobilu. Já až tak foťák v mobilu nevyužiju, ale když člověk potřebuje něco rychle zdokumentovat, tak je to příjemná věcička, kterou máte vždy po ruce. Se 2 Mpx pak v počítači vidíte opravdu to, co jste vyfotili a ne nějaký neurčitý kostičkovaný flek.

Pokračování článku

Záhada knížete Efetona - kapitola V. - VII.

Autor: Jakub Rybka  |  25. duben 2006  |  zobrazeno: 8 055×  |  7 komentářů

Záhada knížete Efetona - kapitola V. - VII.  „Dobré odpoledne pane…“ usmála se servírka v kavárně na Andrewa Sicka a pokračovala: „…co si dáte?“
   „Dobrý den, slečno. Dám si horký čaj s citrónem.“
   „Bude to vše?“
   „Prozatím ano, děkuji.“ Opětoval úsměv a servírka odešla.

O několik minut později se otevřely dveře a do kavárny vešel doktor Bates. Rozhlédl se po místnosti a když uviděl člověka s kloboukem a stříbrným kufříkem u nohou, zamířil k němu.
   „Dobrý den“ pozdravil člověka ke kterému zanedlouho dorazil.
   „Dobré odpoledne doktore. Je to pro mne čest setkat se s vámi.“
   „Děkuji,“ odpověděl Jack s úsměvem a podíval se směrem k pultu. Když ho servírka uviděla, přikývla, že si ho všimla a za chvilku byla i s čajem pro Andrewa u jejich stolu.
   „Děkuji slečno.“
Servírka přikývla a nasměrovala pohled na druhou stranu stolu k Jackovi. „Jako vždy, doktore?“

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací