Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Stránka 62


The Elder Scrolls IV: Oblivion

Autor: Milan Kvita  |  9. duben 2006  |  zobrazeno: 12 611×  |  18 komentářů

33tKdyž se poprvé začalo mluvit o dalším pokračování hry Morrowind, tak jakákoliv další novinka mnou projela jako blesk. Jakýkoliv náznak mi naznačil, že bych se o hru měl zajímat dál. Nicméně zpráva o tom, že to má být vydáno až v této době (první zmínky byly tak 1,5 roku nazpět) mne docela schladila. Čím více se hra blížila k datu vydání, tím více jsem narážel na obrázky z her, které byly úchvatné a naznačovaly, do jaké grafické hloubky se autoři ponoří. Po několika hodinách hraní jsem unešen. Unešen nejen grafickými detaily, ale celou hrou, systémem boje, myšlení postav, kde každá má svou osobnost, žádné prachsprosté kopie, jednají dle svého programu, mají žebříček hodnost, jinou tvář, jinou zbroj, no jednoduše je to jako by jste vzali Prahu, zkopírovali každého jedince s jeho osobností a životem a vsunuli ho do hry. Každé město, které je vytvořeno, má svůj osobitý charakter, to hlavní je navíc rozděleno na několik částí, takže je opravdu co procházet. Oproti třetímu dílu je to opravdu mega změna.

Pokračování článku

Nový český seriál Pakárna

Autor: Martin Tydlačka  |  8. duben 2006  |  zobrazeno: 20 490×  |  24 komentářů

PakárnaMáme tu nový kreslený seriál, který je natočen skoro podle Simpsnů. V tomto seriálu se bude objevovat černý humor. Jako v Simpsnech tam bude škola, do které bude chodit parta kluků, kterou bude učit učitel John Hnízdo vyslanec americké nadace. Hospoda u Lopaty bude něco jako hospoda u Očka.

První vysílání bude 9.4 v neděli. V tomto seriálu budou vystupovat Intoš, Drsan, Synáčk a Bohoušem Mekotou.

Pokračování článku

Záhada knížete Efetona - kapitola II. - IV.

Autor: Jakub Rybka  |  7. duben 2006  |  zobrazeno: 6 815×  |  3 komentáře

Záhada knížete Efetona - Kapitola II. - IV.     V osm hodin ráno začal zvonit budík. Jack se ujistil, že je opravdu osm hodin a budík zaklapl. Chvíli ještě ležel v posteli a přemýšlel nad ranním hovorem. Během několika minut vstal z postele a rozešel se směrem ke koupelně. Běžná ranní hygiena a pravidelné kafe ho postavilo na nohy. Oblékl si své sako, z věšáku u dveří vzal svazek klíčů a odešel z bytu do garáže. Po cestě si vzpomněl, že zapomněl svou aktovku, kde měl doklady a další důležité písemnosti. Musel se tedy několik schodů vrátit, ale pořád přemýšlel nad tak dlouhou dobou, jakou oněch 2000 let určitě je.„To znamená, že hrobka byla používána už 5000 let před naším letopočtem,“ říkal si pro sebe. „Ale z jakého důvodu? A kdo ji používal?“ Pořád nemohl přijít na jakoukoli spojitost mezi některými skutečnostmi. Všiml si, že už stojí před svým autem v garáži a v tu chvíli si uvědomil, že k němu došel úplně podvědomě. 
     Zajímavé pomyslel si.
     Nasednul do auta, nastartoval a odjel do muzea.

Pokračování článku

Záhada knížete Efetona - kapitola I.

Autor: Jakub Rybka  |  6. duben 2006  |  zobrazeno: 6 515×  |  2 komentáře

Záhada knížete Efeneta - Prolog     Bylo několik minut před pátou hodinou ranní, když na malém dřevěném nočním stolku zazvonil telefon. Zvonil dlouho, ale nakonec se volajícímu podařilo dr. Jacka Batese probudit. Během několika vteřin nahmatal telefon a poslepu zmáčknul tlačítko se zeleným symbolem telefonu, přiložil telefon k uchu a naštvaným tónem pronesl: „Ať už jste kdokoliv, právě se vám podařilo mne probudit, takže doufám, že to je důležité.“
     „Jsem rád, že jsem vás zastihl, doktore. Omlouvám se, že jsem vás probudil, ale zjistili jsme něco nového ohledně hrobky.“ Ozval se ze sluchátka známý hlas Jackova spolupracovníka.
     „Vy jste ještě pořád v muzeu, Jeremy?“ Zeptal se Bates udiveně.
     „Ano, pane, jsem. Čekal jsem na výsledky uhlíkové analýzy.“

Pokračování článku

Záhada knížete Efetona - Úvod

Autor: Jakub Rybka  |  5. duben 2006  |  zobrazeno: 6 162×  |  1 komentář

 Záhada knížete Efetona - ÚvodMyslel jsem si, že když se pokusím někdy napsat nějakou povídku, tak stejně nebudu mít šanci, se prosadit. Tedy aspoň mezi blízkým okruhem lidí. Ale podařilo se. Zkusil jsem něco stvořit a mnoha lidem se to líbí. Proto jsem dostal možnost, publikovat svoje "dílo" na těchto stránkách.

A o čem je příběh? Prozradím jen, že jde o souvislost se starověkým Egyptem, a jde o historický počin.

Zítra vyjde první kapitola. Přeji tedy pěkné čtení.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací