Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Stránka 64


Bitlord 1.1 a torrenty

Autor: Milan Kvita  |  29. březen 2006  |  zobrazeno: 506 114×  |  581 komentářů

BitlordOd dob, co mám rychlý i-net, se stal program Bitlord mým věrným přítelem, stejně jako torrenty. Torrenty jsou soubory, ve kterých jsou ukryty informace k získání souboru a bez patřiného programu vám budou k ničemu. Od toho slouží programy typu bitlord, bitspirit a další. V absolutní většině případů se torrenty staly centrem pro warez všeho typu, od hudby, přes programy, hry, filmy až k pornu.

Na torrentech můžete najít téměř všechno. Obzvláště pokud se jedná o žhavou filmovou novinku, hudební album nebo i hru. Nejdůležitější jsou pro torrenty hlavně sami uživatelé. V době, kdy vyšla třeba beta verze Windows Vista, nebyl problém stáhnout 2,5GB za 20minut. A to jenom kvůli tomu, že tuto verzi sdílelo najednou 5000 uživatelů. Pokud hledáte méně populární věc nebo nějaký starší kousek, připravte se na takové menší mučeníčko. I přes vaši rychlost můžete stahovat i 10kB/s. Proto, když budete vybírat torrent, vždy se podívejte na údaj seeders/leechers (zdroje a klienti). Čím víc, tím líp. Někdy je lepší stahovat i více souborů najednou pro plné využití kapacity linky. Pro rychlost stahování je důležitá i rychlost uploadu. Zakážete-li upload úplně, je možné, že budete stahovat hodně pomalu, alespoň u mne to tak platilo a doteď platí poměr 1:2 - 1x down, 2x upload. U bitlordu není třeba žádné vědecké nastavení. Měli byste přidat torrent pouhým Soubor - Otevřít. Chvíli počkat (někdy i několik minut) a bitlord si začne sám sosat.

Pokračování článku

Souborový manažer Servant Salamander 2.5

Autor: Miroslav Tydlačka  |  26. březen 2006  |  zobrazeno: 15 198×  |  11 komentářů

Pokračování článku

Lord of The Rings Battle For Middle Earth 2

Autor: Milan Kvita  |  21. březen 2006  |  zobrazeno: 268 868×  |  364 komentářů

Lord Of The Rings - Battle For MiddleEarth IIO víkendu se mi dostala do rukou real-time strategie Lord Of The Rings: Battle For Middle Earth II. Už jen podle obrázků, fórech vedených na internetu, všelijakých možných recenzí a preview v časopisech, jsem tušil, že to bude něco velkého. A taky že jo. Při instalaci si hra řekne o uctyhodných 5,5GB volného místa. A samotný obraz zabírá 5,9GB.

Hra se spustí intrem, které není nijak oslnivé, využívá totiž přímo postaviček ze hry a představuje nám mocné příšery jako jsou draci, medúzy, černí jezdci atd. Dostávám se do menu, které už rozhodně vypadá jinak. Pekelně lépe. Z menu poznáte, že můžete hrát jak single, tak multiplayer. Samozřejmostí jsou tutoriály, ale kdo hrál jedničku, nemusí se bát. Hra sólo nabízí kampaň jak za dobro, tak i za zlo, dále klasický skirmish a modul War of the Ring, který nabízí hru ve stylu tahové strategie. Multiplayer nabídne hru přes síť a přes internet. Také si můžete vytvořit vlastního hrdinu, což beru jako velké plus.

Pokračování článku

Kampaň proti nelegálnímu software (BSA)

Autor: Lenka Melčáková  |  20. březen 2006  |  zobrazeno: 10 595×  |  6 komentářů

Business Software AllianceO riziku nelegálního software slyšíme dnes a denně, ale poslední dobou se boj proti pirátství razantně přiostřuje. Otázkou je jestli se uživatelé nelegálního softwaru musí bát nebo je to zatím strašení ze stran prodejců a vývojářů. Kdo zatím neslyšel o Business Software Alliance (BSA), která mimochodem funguje již od roku 2000, tak má nejvyšší čas si přečíst jejich stránky. BSA vyhlásila v březnu tohoto roku kampaň proti používání nelegálního software ve firmách. Po všech větších firmách rozesílá informativní dopis, který obsahuje rizika spojená s pirátstvím a také nabídku spolupráce, kdy vám osobně či telefonicky poradí, jak zlegalizovat software ve vaší firmě. Ve vzduchu visí otázka, jestli jakýkoliv správce sítě sám od sebe zavolá přímo BSA a požádá je o pomoc s tím, že ví, že celá firma je zahlcená nelegálním softwarem a ať mu tedy přijedou pomoci. Já osobně bych teda měla strach naprášit svou firmu (kdybych nějakou měla) přímo organizaci, která vyhledává piráty a předává je příslušným státním orgánům... Organizace BSA působí celkem hrozivě, když si přečtete jejich stránky. Ve firmě může být potrestaný téměř každý, kdo má jen trochu něco s počítačem společného a to ani nemusí nelegální software instalovat. Smutná je situace v případě, kdy je správce sítě nucen instalovat nelegálně, protože firma momentálně nehodlá investovat do počítačových programů. A co člověk neudělá pro to, aby měl práci...

Pokračování článku

The Chronicles of Riddick

Autor: Miroslav Tydlačka  |  18. březen 2006  |  zobrazeno: 13 815×  |  6 komentářů

Riddick

Dostala se ke mně tahle již více jak rok stará hra The Chronicles of Riddick – Escape From Butcher Bay, ale nic to nemění na tom, že stále stojí za to si ji zahrát. Hra je podle filmové předlohy Chronicles of Riddick a jak to vypadá, velice se povedla. Hned v úvodu Vás překvapí celkem vyvedené menu ve tvaru rotující kostky s výsuvnými částmi a věřte, že to není to poslední, co vás překvapí.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací