Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Stránka 66


Já už fakt nevím aneb Matka v. 0.2b

Autor: Milan Kvita  |  7. březen 2006  |  zobrazeno: 17 269×  |  49 komentářů

Zákaz V poslední době si připadám jako Alenka v říši divů. Problém, který v současné době nastal, se neřadí mezi by obyčejné. Nedá se vyřešit jednoduchým zaheslováním počítače, odstraněním určité části windows. Ten problém bych osobně nazval Matka v. 0.1b beta. Úspěšně se dneska přesunul do verze 0.2megabeta, ale o tom až v závěru. Nejdříve vás zasvětím vás do problému.

Matku začala tak trochu zajímat počítačová problematika, naučil jsem ji časem spustit počítač a zahrát si tedy alespoň karty, když už nic jiného. Asi po půl roce se rozhodla jít na univerzitu třetího věku, kde se s počítačem naučila základy internet exploreru, posílat majly a používat MS word. Samozřejmě hledala praxi u mne, jakožto u osoby, která jednak vlastní počítač a jednak s tím umí trochu líp. Nejenom, že jsem špatný učitel, ale nerad vysvětluji věci 3x a počtvrté už mám pěnu u pusy. Po páté se mi vyhýbejte. U starších lidí je to trochu složitější. Chtějí ode mne pomoc, ale neví přesně co chtějí. Věřte mi, že vysvětlit 6x někomu, co znamenají klávesové zkratky CTRL+C a CTRL+V, je opravdu na mašli. Když matka dělala diplomku, tak se dostala do situace, kdy si chtěla všechny nadpisy opsat na papír, aby si mohla udělat obsah a následně jej opsat do nového dokumentu. Ve škole je naučili jediný způsob vkládání textu, přičemž způsoby jsou asi 4. Podle mne ten nejdelší. Celý sešit popsaného textu, jak si zkopírovat text a vložit jej jinam. A to ve stylu Pravým tlačítkem klikni na to, táhni myší tam, až to začerníš, udělej to a to.

Pokračování článku

PCMCIA modem CDMA Ubiquam UM-300C pro notebooky

Autor: Jiří Melčák  |  7. březen 2006  |  zobrazeno: 42 313×  |  45 komentářů

CDMA Ubiquam UM-300CPod tímto krkolomným názvem se ukrývá velmi zajímavá PCMCIA karta pro notebooky, díky níž můžete využít technologii CDMA pro vysokorychlostní připojení k internetu od Eurotelu. Nový CDMA modem se jmenuje Ubiquam UM-300C. A snad až právě v této chvíli (resp. od 15. 2. 2006, kdy Eurotel nabízí tento modem) se vysokorychlostní internet stává skutečně mobilní. Při použití CDMA modemu typu GPC-6420 nebo AnyDATA ADU E100H prostě musíte s sebou tahat modem, hustou spleť kabelů a dlouhou anténu... Pokud jste tedy požadovali skutečně mobilní internet, museli jste tohle všechno narvat do brašny od notebooku nebo s sebou tahat původní krabici od Eurotelu. Nic z toho však není příjemné. A předpokládám, že lidi, kteří si pořídili CDMA převážně z důvodu mobility, mají notebook. A přesně tyto lidi jistě osloví PCMCIA karta CDMA Ubiquam UM-300C (detailní fotka).

Raději hned zmíním, že ovladače jsou pouze a jen pro Windows 2000/XP. To proto, abychom se nezapletli v diskuzích o možných ovladačích na Windows 98, popř. Linuxy. Podle obrázku detailní fotky (viz první odstavec) můžete vidět, že karta obsahuje krátkou vysouvací teleskopickou anténu. Lze jen doufat, že se brzo neulomí. K modemu je možné připojit i extérní anténu pro kvalitnější příjem signálu.

Pokračování článku

TrackMania - hodně návyková hra

Autor: Miroslav Tydlačka  |  5. březen 2006  |  zobrazeno: 18 188×  |  11 komentářů

F1 za Českou republikuKdyž se řekne TrackMania, každému se vybaví hry typu závodních aut jezdících po krkolomných tratích s různými loopingy a přemety. Ne jinak je tomu i u této hry TrackMania Nations, jen s tím rozdílem, že jezdíte F1 v celkem vyvedených tratích. A to, co je na této hře dominantní je, že je zdarma. Můžete si ji stáhnout zde na domácích stránkách jen pozor na velikost, instalačka má 265 MB.

Pokračování článku

Tak jsem nostalgicky zalistoval v ABC

Autor: Lenka Melčáková  |  28. únor 2006  |  zobrazeno: 5 836×  |  4 komentáře

Časopis ABCNedávno se mi do schránky dostal velice zajímavý email. A proto, že se mi zdál velice usměvný a trefný, tak vám nabízím jeho doslovný přepis. Takže čtěme a zavzpomínejme!!! ;-)

Tak jsem nostalgicky zalistoval v ABC
Z časopisu ABC - rok 1960:

Až bude tobě, pionýre, čtenáři, třicet, pětatřicet let, vzbudíš se do světa, který už v mnohém nebude podoben dnešku. Budovatelé komunismu v Sovětském svazu i u nás budou mít k dispozici moderní automatizované závody, zvládnou zemědělské práce průmyslovým způsobem, budou pracovat šest hodin denně. V té době proniknou hluboko do tajů vesmíru.
...

Pokračování článku

DVD-R/+R LITE-ON SHW-16H5S LightScribe

Autor: Miroslav Tydlačka  |  28. únor 2006  |  zobrazeno: 14 454×  |  11 komentářů

DVDVlastním krátkou dobu DVD vypalovačku DVD-R/+R LITE-ON SHW-16HS LightScribe a doposud jsem s ní velice spokojen. Zvláštností této vypalovačky je tzv. LightScribe. To, znamená, že na druhou stranu DVD-R si vypálíte popis nebo obrázek ve stupních šedé barvy.

O této funkci jsme psali již v tomto článku, takže se již o tom nebudu blíže rozepisovat.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací