Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Stránka 67


Rubber Flash Disc 512MB USB 2.0 - Reklamace u CzechComputeru

Autor: Jiří Melčák  |  26. únor 2006  |  zobrazeno: 21 711×  |  30 komentářů

Rubber Flash Disc 512MB USB 2.0Tento gumový Rubber Flash Disc 512MB USB 2.0 jsem dostal k Vánocům předloňského roku. Rubber Flash Disk, jehož výrobcem je společnost A-Data, se pyšní odolností vůči narazům a vůči vodě, a to především díky svému robustnímu gumovému obalu, který je bohužel zároveň jeho největší slabinou, která mě po více jak ročním používání donutila flash disk reklamovat u společnosti CzechComputer. Při používání tohoto flash disku prostě nakonec musí dojít k tomu, že se konektor v gumovém krytu začne uvolňovat a v tom okamžiku jednak přestává být voděodolný, ale také musíte počítat s tím, že za nějaký ten pátek dalšího používání vám disk odejde navždy.

A přesně tohle se mi stalo. Po zasunutí flash disku do počítače, přestal Windows disk rozpoznávat a disk jednoduše přestal být přístupný. Po usilovné námaze se mi pak jednou jedinkrát (z asi 100 pokusů) podařilo disk namapovat a stáhnout velmi důležitá data do počítače. Pak okamžitě následovalo smazání disku, vložení do obálky s popisem závady a poslání na reklamaci do CzechComputeru.

Pokračování článku

Škwor

Autor: Miroslav Tydlačka  |  22. únor 2006  |  zobrazeno: 5 269×  |  Bez komentáře

Pokračování článku

Novojičínský metropolitní internet (II.) - TV vysílání

Autor: Milan Kvita  |  22. únor 2006  |  zobrazeno: 7 372×  |  6 komentářů

NJnet Včera jsem byl upozorněn přes komentář panem Hájkem, že na Novojičínském metropolitním internetu již probíhá betatestové vysílání TV stanic. Rychle jsem vletěl na stránky tv.njnet.cz. Je tam návod, jaký program použít a jednotlivé adresy na TV stanice. Instalace proběhla v pohodě. Je to program VLC a jak jsem později zjistil, tak dokáže přehrát i soubory .mov. Pak jednoduše přes příkaz Open Network Stream přidat adresu na jednotlivé programy, které se později dají přidat i do playlistu. Upozorňuji, že toto TV vysílání mohou sledovat pouze uživatelé metropolitního internetu NJnet.

Právě jsem pochytal ty nejdůležitější stanice. ČT 1, ČT 2, ČT 24, NOVA TV, PRIMA TV a co je nejdůležitější, tak ČT 24. Takže jsem včera kromě našich sledoval ještě i zápasy Slovenska-Švédska a USA-Ruska. Musím uznat, že to, co naši předvádějí na olympiádě s hokejem, tak to v podstatě nemá nic společného s hokejem. Maximálně to bruslení.

Pokračování článku

MSN Messenger 7.5

Autor: Milan Kvita  |  21. únor 2006  |  zobrazeno: 25 803×  |  21 komentářů

MSN MessengerJá vím, že většina lidí proklíná microsoft (aliaz mikrošrot, mrkvošrot, atd). Program, který chci tady předvést, je právě od MS. Je to Microsoft Messenger. Program, který má hodně společného s ICQ, Skypem a dalšími. Jednoduše, je to komunikační chat, můžete si spolu psát, povídat přes mikrofon jak na skype, sledovat se přes webovou kameru anebo si posílat obrázky, soubory a hrát spolu hry.

O tomto programu bych nepsal, kdyby nebyl něčím výjimečný. U nás v práci totiž vyvstal problém, že nesmíme instalovat jakýkoliv software do počítače. Respektivě je to nežádoucí. A nutnost být online k dispozici kritická. Proto bylo nutné učinit opatření - žádné ICQ, žádný Skype, nic takového. Takže přišel na řadu program MSN MESSENGER. Je to vestavěná aplikace přímo ve windows, takže problém s instalací byl odstraněn. Předregistrace proběhla na emailový účet firemní pobočky a za pár minut jsem již vesele byl online pro osoby, které již delší dobu používají MSN. Problém byl ještě v exploreru, kde je zapnut poradce hodnocením obsahu. Bylo tedy nutno použít tedy jiný prohlížeč...

Pokračování článku

IR čidlo pro ovládání počítače

Autor: Martin Tydlačka  |  20. únor 2006  |  zobrazeno: 11 649×  |  10 komentářů

schemaChtěli jste si někdy zkusit, jak to vypadá, když si svůj počítač ovládáte jakýmkoliv ovladačem. Už vás nebavilo stále vstávat, když se díváte na film nebo posloucháte hudbu. Tak byste si měli pořídit IR čidlo, se kterým můžete ovládat vaše pc ovladačem.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací