Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Elektronické knížky dobývají svět


Elektronické knížky dobývají svět

Autor: Jiří Melčák  |  1. únor 2011  |  zobrazeno: 18 062×  |  4 komentáře

Prodejní síť Amazon oznámila, že počet prodaných elektronických knížek převýšil počet knížek klasických. V minulém roce 2010 Amazon prodal o 15% více elektronických knih než tzv. paperbacků. Z celkové statistiky vychází dále, že se na Amazonu za loňský rok prodalo 3x více elektronicých knih než knih s pevnou vazbou. Statistiky tak krásně ukazují, kam se posunuje trh s knihami, čemuž hodně hraje do not stoupající oblíbenost elektronických čteček, zejména té přímo od Amazonu - Amazon Kindle. Otázkou tak zůstává, kde ukousne největší kus trhu v boji mezi levnými čtečkami a drahými, ale funkcemi oplývajícími tablety jako např. Apple iPad nebo Samsung Galaxy, které také mají co nabídnout.

Štítky: Internet


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Jiří Melčák
6. únor 2011, 21:10

@muf: Jako co ti mám povídat, máme doma jak Kindle, tak iPad, tak si dovolím tvrdit, že vím o čem mluvím. Samozřemě netvrdím, že v základu iPad umí dělat zázraky. Apple Store však nabízí mraky free aplikací, které ti umožní dělat spoustu věcí, které na čtečce samozřejmě neuděláš. Na druhou stranu je čtečka vyrobena jen za oním jedním účelem. Proto zde není vyložený rozpor. Oba mají své trhy, ovšem obecně (nehledě na cenu) mají tablety mnohé co nabídnout. A to říkám jako člověk, který Apple nemusí a iPad mě taky dokáže pěkně vytočit.

Muf
6. únor 2011, 20:25

..a drahými, ale funkcemi oplývajícími tablety jako např. Apple iPad…
Hele Jiří, to snad nemůžeš myslet vážně tohle. By mě zajímalo, kde má iPad všechny ty funkce schované a co mi má nabídnout.
Vůbec bych ho tu netahal a zůstal u Kindle :)

Jitule
4. únor 2011, 15:24

Hele Jiri, doufam, ze ti ta tvoje statisticka predpoved o posunovani trhu s knizkama nevyjde :D vim, ze tohle jsou zajimavy vecicky, ale ja proste miluju to listovani klasickou knizkou…a tak asi zacnu hromadne kupovat knizky, abych posilila trh a statistiky se prevratily na stranu klasicky knihy :D

Redaktor ovsem.net Jiří Melčák
1. únor 2011, 09:45

Jinak o Amazon Kindle snad již brzy napíšeme článek. Na Vánoce totiž jeden z nich zakotvil pod stromečkem a mašinka je to opravdu zajímavá.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací