Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Grafické tutoriály v češtině


Grafické tutoriály v češtině

Autor: Lenka Melčáková  |  1. listopad 2006  |  zobrazeno: 13 604×  |  6 komentářů
Grafické tutoriály v češtině 

Nedávno jsem našla stránky Tutorials.cz, které se zabývají návody, rady a triky do Photoshopu a jiných grafických programů. Součástí stránek je neodmyslitelné fórum, roztříděné kategorie a sekce download. Myslím si, že takový projekt u nás celkem chyběl, zvláště když většina tutoriálů byla k nalezení pouze na zahraničních stránkách a převážně v angličtině.

Štítky:


Komentáře

Honza
29. srpen 2007, 14:49

Zdravím. Mám problém a rád bych, kdyby mi někdo poradil. Používám Torrent Master a když si najdu nějaký film, který si chci stáhnout, nepoznám, zda-li je v češtině. Jde to vůbec nějak poznat? Děkuji za odpověď

Balron
24. duben 2007, 13:33

snad jedina vyhoda toho webu je, ze je cesky. A to je podle me vyhoda jen pro par jedincu. Vyzuivam pocitace uz asi pres 10 let a uz od zacatku jsem pozuival vsechen software v anglictine (nekdy to jinak neslo) a tak jsem casem zjistil, ze soft prelozeny do cestiny je pro me opravdu katastrofa. Nehlede na to, ze vygoogleni tutorialu na neco co zrovn potrebuju (photoshop,illustrator,php,css…) my trva asi 5s .. samozrejme s tim, ze tutorial/clanek bude anglicky. Najit neco podobneho na ceskych serverech by mi trvalo MNOHEM dyl, protoze tu neni jeste dostatecne velka komunita a hlavne uroven je hodne nizka. :)

jinak jako portal s tutorialama sem nejvic vyuzival http://www.pixel2life.com :) obcas tam jeste skocim, ale uz me maloktery tutorial zaujme.

Redaktor ovsem.netAutor článku Lenka
23. duben 2007, 22:33

SuFF: Jelikož mě internet živí, tak surfuju hodně. Jenže tato bleskovka byla vydána v loňském roce a je to pouze bleskovka, není to článek ani reklama. Ohledně vašeho photoshop-forum.net, tomu se ani snad nedá říct, že jsou to stránky, natož aby tam člověk našel nějaké vhodné informace. Toto fórum se nehodí na to dělat mu reklamu, protože já píšu o tom co se mi líbí a tento web se mi opravdu nelíbí. Škaredá grafika a nepřehlednost mě teda nepřesvědčila o kvalitě webu.

Za to graphique.cz je už mnohem lepší, o článku by se už dalo uvažovat. Ale stále dávám větší váhu Tutorials.cz, protože si články píšou sami a nemají to formou fóra, kde si může kde kdo hodit i nekvalitní tutorial.

Mimochodem Tutorials mají novou grafiku, která se mi také moc nezamlouvá, nepřidali tomu ani na kráse a už vůbec ne na přehlednosti. V době kdy jsem bleskovku psala, měli stránky mnohem lepší.

SuFF
23. duben 2007, 21:41

Vy asi moc často nesurfujete, že? Pokud ano, možná byste si všimla také například photoshop-forum.net nebo graphique.cz … (ano, je to trošku propagace mého fóra, ale když tady takhle jednostraně děláte reklamu tutorials… :) )

Redaktor ovsem.netAutor článku Lenka
13. listopad 2006, 19:58

Není zač :-)

Alert
9. listopad 2006, 07:06

Děkuji za reklamu, to jsem nečekl

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací