Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | U:fon - čtvrtý mobilní operátor


U:fon - čtvrtý mobilní operátor

Autor: Milan Kvita  |  3. květen 2007  |  zobrazeno: 17 442×  |  21 komentářů

 Ufon

Naděje pro všechny, kteří touží po rychlém mobilním a hlavně levném internetu se blíží. Čtvrtý operátor U:fon se chystá na trh v létě a do konce roku by měl dle plánu pokrýt celou republiku nejdříve datovými službami a následně i hlasovými. Od května už běží internetové stránky a nezbývá než doufat, že se nechystá další Český sen (fiktivní supermarket)  :-). Podrobnější informace na mobilmania.cz.

Štítky: Internet


Komentáře

petr
15. leden 2010, 17:13

Nema cenu o tom psat prostě kdo to zažil s ufonem vi co to je )) Ja jsem si dělal smlouvu když ještě bylo omezeni na tyden fub 2gb ted stahnu aktualizace a internet vypinam 300mb je opravdu malo odstoupeni od smlouvy nejde pokud jim člověk neda 3000kč nevim za co snad za ty špatne služby .

Liana
16. říjen 2009, 14:43

Dobrý den, internet ufon v žádném případě nedoporučuji.
Když ke mě domů přišel prodejce, který nabízel internet ufon, tak mi mazal med kolem pusy. Prý bude na telefonu kdyby nastaly problémy atd. Nechala jsem se zlákat a zkusila jsem ho. Bohužel jsem nebyla spokojena a tak jsem se rozhodla ho ve 14 denní lhůtě vrátit. Bohužel jsem musela při zapůjčení internetu zaplatit ihned 500 kč. Což jsem chápala. A však nastal problém vři vrácení. Bylo mi řečeno, že dostanu peníza za 21 dnů. Čekala jsem tuto dobu a pak jsem volala prodejci. Ten telefon nezvedal a zapíral se. Byla jsem nucena volat na operátora ufona a tam jsem se po dlouhé době dovolala. Bylo mi řečeno že se omlouvají a dávají to do pořádku. Během 2,5 měsíců na které jsem čekala vrácení zálohy jsem volala 5x na operátora, první řekl že je čekací doba vrácení peněz 21 dnů, druhý pak že 30 dnů třetí dokonce, že 50 dnů. To už do mě vjel vztek a už jsem jim pohrozila. Po 2,5 měsících mi přišla domů složenka na částku 500 kč, kterou jsem tenkrát zaplatila. Paradoxem je, ale to, že než jsem tu zálohu znich dostala, tak mě to vyřizování stálo 108 kč. Po této velice špatné zkušenosti doufám, že si lidé dají pozor a této firmě se vyhnou. S pozdravem Lijka

MARTIN
8. říjen 2009, 18:13

TAKTÉŽ JSEM SE NECHAL ZLÁKAT NABÍDKOU TOHOTO PASKVILU JMÉNEM UFON.JE TO NAPROSTO NEPOUŽITELNÁ VĚC ROVNAJÍCÍ SE KAZEŤÁKU OD VIETNAMCŮ.NEJENŽE SI NIC NEZTAHNETE,TO RYCHLOSTÍ 10KB/S FAKT NEJDE,ALE KOLEM 18-19 HODINY TO MÁ POROBLÉM NAČÍST I BĚŽNOU STRÁNKU,TAKŽE NĚKDY JE NEMOŽNÉ SI PŘEČÍST NEBO POSLAT I PITOMÝ MAIL…..NEMÁM SLOV….NEJHORŠÍ JE ŽE MI SMLOUVA S TĚMITO ZLODĚJI VYPRŠÍ AŽ ZA ROK.ALE ROZHODL JSEM SE KLIDNĚ JIM NACPAT DO CHŘTÁNU ODSTUPNÍ POPLATEK A ZAŘÍDIT SI NET OD O2 NEBO UPC.A NIC OD TĚCHTO ZELENÁČŮ MI UŽ NESMÍ PŘES PRÁH BYTU.A JAKMILE MI ZA DVEŘMA ZAS ZAZVONÍ JEJICH OBCHODNÍ ZÁSTUPCE,TAK ZA NIM POŠLU PSA!

Petr
6. říjen 2009, 20:58

Vytřeli si s náma pr..l , prostě je to tak. Chytli nás na poloviční paušál a teď se s tím můžem nechat vyfotit a platit a platit 2 roky. Ufon je na poštu jak píše Jarda !!! Jinak nepoužitelný !!!! NEBRAT VAROVANI PRO NEROZHODNUTE !!!

Jarda
1. září 2009, 10:10

Od O2 jsem přešel na U:fon mobilní internet…..

To jsem si ale nas…. do bot.

U O2 jsem platil sice 830,- měsíčně,
ale ten byl alespoň rychlej a FUP bere s rezervou.
Ale U:fon to je katastrofa.
Po překročení 300 MB denně je ten internet prakticky nepoužitelný.
Občas si beru práci domů
a potřebuji tahat data z firemního serveru, takže někdy je to slušná spotřeba dat a rychlost spadne na nějakých 1-10 kB/s.
A to není pouhé zpomalení ,ale přímo zámrz
Když jsem volal na U:fona,
tak mě ten člověk hned slovně označil za piráta,tak to už jsem opravdu nemohl.Né každý kdo má více stažených dat je pirát,namítl jsem a poslal hned stížnost na vedení U:fona s žádostí o vysvětlení co to vlastně zaměstnávají
a za co jim vlastně každý měsíc musím platit.
Za nefunkční produkt?
Ale co myslíte,nic,ticho po pěšince.
U:fon se zákazníky jen vytírá podlahu .
Internet jsem vyřešil jinak a U:fon prodlužovat nebudu.Než skončí,používá ho kámoš na stahování pošty.Na nic jiného to není !!

Pecka
20. srpen 2009, 14:18

Též sem naletěl na ufonův takzvaný “fofr internet” ale po 2mesicich uzivani mi to prijdou jako vyhozene peníze slibovali stahovaní kolem 700kb/s a ve skutecnosti mi to stahuje tak priblizne 6
3kb/s a pokrití síte mam podle vseho 100% delal sem si testy rychlosti internetu a sou nasledující http://rychlost.cz/rh/2009334021-d1e78d91a3.html http://www.speedtest.net/result/544349437.png http://ufon.mericrychlosti.cz/mereni/170381 vse bylo delano ve stejny cas

Václav
9. květen 2009, 12:12

Ahoj lidi
Jsem další trouba který ufonu naletěl, nejen že rychlost netu se pohybuje kolem 70kb za sekundu, místo podepsaných průměrných 700kb za sekundu, net padá a práce s ním je strašná ale ještě navíc za zrušení chcou nehorázné peníze. Navíc mě štve že zřídit to šlo pomali na ulici, ale zrušit jen přes Prahu. Poradí mě někdo, jak je obejít a zrušit službu co nejrychleji a nejlevněji?

antiufon
8. září 2008, 22:34

měl jsem fofr internet,vzhledem k tomu,že ho nebylo prakticky možné používat,rozhodl jsem se smlouvu vypovědět,ale nestihl jsem ho vrátit ve 14 denní lhůtě,tak jsem logicky zažádal o prominutí poplatku za předčasné ukončení smlouvy.vše jsem zaslal doporučeným dopisem na adresu,kterou mi poradil operátor..již je to 4. měsíc,ale stále žádná odpověď nepřišla.urguji to každých 14 dní,avšak stále dostávám odpovědi,že je věc v řešení...H A L Ó UFONI PROBERTE SE ! a chovejte se jako solidní obchodníci,nebo jste opravdu z jiné planety?????????????????????????????????????

Ludek
3. září 2007, 21:06

Taky jsem naletel. Zkusenosti s Ufon zakaznickym centrem jsou desive, hotovy horor. Po dvou mesicich mam modem dome a internet FOFRUJE – bohuzel ne rychlosti 3MB jak je inzerováno, ani rychlosti 400 kB (malým pismem pod čarou uvedeno jako pruůmerná rychlost) ale pouhých 20 – 100 kb. Zítra jdu modem vrátit – doufam, že sve peníze ještě někdy uvidím.

Martin
10. srpen 2007, 13:47

Po cca.2měsících čekání a průběžného volání na Moniku, Silvu, Petru, nadřízeného pracovníka call centra, apod.jsem dospěl k názoru, že hlavním podnikatelským záměrem firmy Mobilkom je sociologický průzkum se zadáním “Co všechno snese český zákazník”.Výčet výmluv,které na mně byli použity opravdu dosáhly absolutního vrcholu a obdivuji ta děvčata,že jsou schopna u takovéto práce vydržet.Upozorňuji všechny potencionální zákazníky tohoto operátora na mimořádně nesolidní jednání hraničící s otevřeným výsměchem.

Redaktor ovsem.net Jirka
1. srpen 2007, 22:14

No tak to je brutální příběh. Dovedu si ale představit, že si prostě měl neskutečnou smůlu. Podobné zážitky má asi skoro každý u nějaké firmy. Každopádně je to skoro na napsání románu…

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
1. srpen 2007, 16:38

tak to je fakt síla, dle tvýho případu v tom mají opravdový chaos (i když asi budeš spíš výjimečný případ).
Docela silně mi to připomíná slavné reklamační a servisní středisko Emgetonu na Náplavní ulici. Taky jsem tam 4x reklamoval mp3 přehrávač, protože mi za celé ty 4 měsíce hrál cca 20 minut a oni mi to zarytě posílali zpátky, že jsem shodil jakousi strukturu flash paměti … škoda, že nejsem z Prahy, to už by ho měli několikrát omlácený o hlavu. Třeba by potom začal normálně fungovat …

Arthur
1. srpen 2007, 07:59

Mé zkušenosti s Ufounem:
Chci se s vámi podělit o své zkušenosti s UFONEM:
Jsou velice negativní. Dle mého názoru se jedná o velice nespolehlivou firmu !!! Přístup k zákazníkovi je na velice ubohé a katastrofální úrovni. V polovině května jsem zavolal na zákaznické číslo Ufona o informace o produktu Ufonův internet. Nějaký muž mi vše vysvětlil a iniciativně si zapsal moje nacionále. Když jsem ale během hovoru zjistil, že když si službu objednám přes internet, budu ji mít o stokoruny levnější, dohodli jsme se, že si vše objednám sám přes internet a on vše stornuje.(hovory se nahrávají) 20.5. jsem si objednal přes internet Ufounův fofr internet.(modem za 2500,:) Vzápětí mi poslali potvrzenou objednávku na fofr internet, modem za 2500,:) Po týdnu přišla smlouva ale na pomalý internet. Volal jsem, že je to špatně, vysvětlil jsem, že jsem si objednal fofr internet. Omluvili se a o týden později přišla smlouva na pomalý i rychlý internet. Opět jsem volal, že je to špatně a napsal jsem jim, že jsem si pomalý net nikdy neobjednal, ať se podívají na jimi potvrzenou objednávku a přehrají si nahrávané telefonáty a udělají si v tom pořádek. Navíc jsem jim poslal kopii jimi potvrzené objednávky. 22.6. mi volali, že dodávka modemů se zdržela, ale že ho již posílají. 27.6. mi opravdu přišla dobírka, ale zněla místo na 2500,- na 3000. Volal jsem tam, jak je to možné. Bylo mi řečeno slečnou nebo paní Denisou, že za 3000 to mají ti, kteří si to objednali přes telefon a za 2500,- ti, kteří si to objednali přes internet. Říkám jí, že já to mám objednané přes internet a že držím v ruce jejich potvrzenou objednávku z netu za 2500,- jejíž kopii i s vysvětlujícím dopisem jsem jim 3.6.poslal. Omluvila se, že to napraví, že kolega zapomněl stornovat první záznam a do deseti dnů mi pošle nový balíček, tentokrát s modemem za 2500,-. Po 23. dnech, když nic nepřišlo jsem tam opět volal a ugoval to, neboť již mě začala docházet trpělivost. Tentokrát jsem hovořil s Kristýnou Konečnou, že prý mi poslali modem za 3000,- a žádný jiný neodeslali. A že víc s tím dělat nebudou.To mne již dopálilo, protože od ujištění, že vše již dají do pořádku ani po více jak třech týdnech nový modem ani neodeslali, natož abych ho obdržel do deseti dnů.
Požadoval jsem hovor s nadřízeným. Spojili mne kamsi a opět jsem po vysvětlení byl ujištěn, že vedoucí na to osobně dohlédne a urychleně mi pošlou správný modem za objednanou a jimi potvrzenou cenu. To bylo 20.7.2007. Řekl jsem, že ho pokud ho do deseti dnů, tj. do konce července nedostanu, začnu jim dělat antireklamu, kde budu pravdivě popisovat jejich praktiky. Dnes je 1.8. a modem jsem nedostal. Co říci závěrem: Za dva a půl měsíce nebyli schopni mi poslat správnou smlouvu a modem, který jsem měl řádně přes internet objednán, ve firmě vládne zmatek, kdy jeden neví, co dělá druhý a všichni se omlouvají a slibují, ale skutek utek. Podle mne je to velice nesolidní jednání a jsem se službami i jednáním této firmy velice hrubě nespokojen. Již s ní nechci mít nic společného. Jiří Pichl

Johnyz
13. květen 2007, 22:14

14.5 v pondělí má být oficiální tiskovka, tak uvidíme :-)

Johnyz
5. květen 2007, 16:53

vysílače od stávajích operátorů dle mého názoru využije, ale namontuje si tam vlastní zařízení, které bude podporovat technologie na vysokorychlostní internet

Honza Mac
5. květen 2007, 13:38

A nebou oni využívat již postavenych vysiláču a těch technlogii od konkurence?

jerry
5. květen 2007, 11:05

no já zrovna doma jedu na 4g od t mobajlu a na tu poštu a qip dostačující. Jinak v práci mám 20 Mbps, tak ostatní řeším tam. Ale jestli to fakt není žádná bouda a Ufon bude, a jestli bude rychlejší než 4G jak píšou, tak by hned putovala karta do mého noťáska :-D

Redaktor ovsem.net Jirka
4. květen 2007, 17:03

No já jen doufám, že ten jejich net pojede skutečně na zrevidované technologii CDMA, neboť ta, kterou provozovala a snad ještě bohužel provozuje O2 byla (možná že už teď je to lepší) strašná.

2 (slovy dva) roky jsem jel na jejich CDMA a jímala mě hrůza skoro každý druhý den, jestli net pojede…

Věřím, že U:fon přinese konkurenceschopný mobilní net. Uvidíme.

Sejvi
4. květen 2007, 13:58

Jsem opravdu zvedavy za kolik bude poskytovat pripojeni k Internetu…

Johnyz
3. květen 2007, 23:18

myslíš somálsko ? :D nebo tam, kde ti darují počítač za 100 dolarů ? ... jjj přesně tak – český sen :-)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací