Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Dva systémy trochu jinak


Dva systémy trochu jinak

Autor: mirek  |  26. prosinec 2003  |  zobrazeno: 9 559×  |  7 komentářů

A máme tu instalaci dvou systémů od Hráňy je to trochu netradiční, ale proti gustu … je to přesný opis jeho e-mailu:

Než začnu s postupem chci říct, že nejsem žádný odborník. Počítač mám teprve něco přes rok a navíc ho nepoužívám jenom já, takže na něm nemůžu zkoušet všechno co bych chtěl. Dva oper. systémy na čistý HD jsem instaloval asi jen dvakrát nebo třikrát a ten postup není z mojí hlavy. Nejdříve na čistý disk C: zformátovaný na FAT 32 nainstaluji do adresáře C:\WINDOWS běžným způsobem Win XP. Potom vložím instalační CD Win 98 (nebo Win ME) restartuji počítač a spustím opět z DOSu instalaci druhého OS. V tabulce výběru instalačního adresáře už inst. program nabízí jako výchozí C:\WINDOWS.000, to potvrdím a potom je už všechno normální. Nakonec znova restartuji do DOSu a spustím instalaci Win XP (a teď v této části nevím jakou verzi Win XP máte a jestli jsou inst. programy u všech verzí úplně stejné), jedna z černých dosovských obrazovek nabízí opravu instalace, ale já pokračuji jakoby v nové instalaci a výzva k opravě se zobrazí ještě jednou, tentokrát na modré, ale taky ještě dosovské obrazovce a tam už ji využiji. Po dokončení opravy už by mělo být všechno hotové a při každém restartu by se měl zobrazovat výběr, který OS chceme spustit. Rovněž lze názvy upravovat v souboru boot.ini. Ještě bych chtěl upozornit, že oba OS mají společnou složku Program Files, a tak programy, které používáte v obou systémech doporučuji instalovat v každém do jiné složky, protože při odinstalování z jednoho by pak nešel spustit ani z druhého.

Nevím jestli je nutné Win XP instalovat dvakrát. Ještě jsem nezkoušel nainst. jen Win 98 a pak Win XP.

Štítky: Windows XP


Komentáře

filth
3. březen 2009, 23:08

dobrý večer ..chtěl bych se zeptat mám také dva systémy a to XP..ale při přeinstalování jednoho z nich mi při rozjezdu nabízí výběr více možností ,docela mě to vadí...šel by tento řádek z spuštění nefunkčních (neexistujících) windows vymazat??nabízí se možnost vymazat tento řádek z textového boot poznámkového bloku

romaker
22. leden 2009, 10:44

Chceš mať rozddelený monitor na dve časti , kde vľavo bude brácha vo Wiste browsovať a vpravo ty pod XP hrať hru ?
To na jednom pc nejde .
Treba sa radšej s bráchom dohodnúť .
:-(

dj-malina
5. leden 2009, 20:41

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat, jestli jde na jednom pc provozovat dva systémy najednou, ale i stím, že by se dala připojit další klávesnice a myš pro dva uživetele, kteří by mohli pracovat na jednom pc zárověň.
Jsou na toto xp a vist ? Velmi děkuji za odpověď.

Petr
30. listopad 2007, 00:13

Dobrý den všem,

pokud se mohu podělit o zkušenost mít naistalovánoÿ dva OS sytémy na jednom PC a to XP a Vista, tak doporučuji:

1. jak již uvedeno mít více oddílů na disku (nejméně 3)

pro xp: nejméně 20Gb

pro vistu: nejméně 40 Gb

pro instalované nebo kopírované programy alespoň 50Gb

Postup: 1. nainstalujte Windows XP na disk c: a to zdůrazňuji, neboť pokud na tento disk XP nenainstalujete posléze instalace Windows Vista přepíší bůtovací soubory pro XP (protože Windows Vista používá jíné startovací soubory) a budete jej složitě konfigurovat pomocí programu Vistaboot, aby jste Windows Xp vůbec spustily.

2. Nainstalujte Windows Vista

Přeji hezký den.

adika0008
23. leden 2007, 23:19

a ako potom odinstalujem ten druhy system ked sa rozhodnem mat len jeden???

Lucas
8. květen 2006, 20:06

mam takovyto problem:
mam 3 hard disky, zapojeny jako pri. master, pri slave, sec. master, pak je dvd mechanika
ale problem je v tom, ze mam na pri. mastru win xp a na sec taky, to je schvalne, ale kdyz chci pustit system z toho sec tak mi to hodi error, ze z disku nelze cist a ze chybi soubor hal.exe, jumpery sou dobre nastaveny, ale kdyz odpojim ty primarni disky a hodim ten co byl sec master jako pri tak system bezi v pohode…nechapu jak je to mozny…nevite jak na to?

Vaclav
12. leden 2006, 12:13

Diky za info…

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací