Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Hardware


Nepodceňujte prach v počítači

Autor: Miroslav Tydlačka  |  10. červenec 2006  |  zobrazeno: 32 701×  |  30 komentářů

Prach není přítelem vašeho počítačeDostal se mi na opravu nefunkční počítač. Prostě nefungoval, něco prý zasmrdělo a klid. Po otevření skříně jsem nechápal, kolik prachu může takový počítač nasbírat během svého provozu. Je mi jasné že vždy nějaký ten prach počítač nasaje, a že množství prachu je úměrné vašemu prostředí v domácnosti atd. Ovšem tolik prachu byl můj dosavadní rekord při opravě PC.

Pokračování článku

Chlazení CPU s Scythe Ninja Plus

Autor: Jiří Melčák  |  26. červen 2006  |  zobrazeno: 22 685×  |  14 komentářů

Scythe Ninja Plus - luxusní a účinný chladičKoupil jsem si asi po deseti letech nový počítač a taky jsem tomu nemohl uvěřit, že opravdu po desíti letech. Vzhledem k tomu, že počítač používám jako dělník lopatu, tedy mě živí, bylo mým požadavkem tiché chlazení počítače a tím pádem i chlazení CPU. Základní desku Asus P5LD2 Deluxe jsem osadil dvoujádrovým procesorem Intel Pentium D 805 2,66GHz. Po přečtení mnoha článků a recenzí jsem zvolil robusní chladič Scythe SCNJ-1000P Ninja Plus, s nepřehlédnutelným 12-ti centimetrovým větrákem. Rozměry chladiče jsou vskutku obrovské a to 110 x 110 x 150mm a hmotnost pasivu také není mušší. Pasiv váží 665 g. Prvotřídní kvalitu chladiče dokreslují získaná ocenění na stránkách Japonského výrobce Scythe. Plusem je, že chladič je kompatibilní snad se všemi základními deskami.

Pokračování článku

Sony Ericsson K700i - hrátky s mobilem a bluetooth

Autor: Milan Kvita  |  25. červen 2006  |  zobrazeno: 44 307×  |  12 komentářů

bluetoothJe tomu pár dní, co jsem si koupil bluetooth do USB jenom kvůli tomu, abych si zálohoval z mobilu své kontakty a přenesl fotky a obrázky, které se mi tam úspěšně tvoří. Konkrétně se jedná o MSI MEGA STARKEY 2.0. Přístroj za pětistovku s USB 2.0 a dosahem do 100m. Je neděle, všechno jsem zprovoznil, ale k záloze svých kontaktů jsem se ještě nedostal, protože propojení přes bluetooth nabízí mnohem více možností, než jsem tušil.

Pokračování článku

MICROSOFT Natural Ergonomic Keyboard 4000 CZ

Autor: Miroslav Tydlačka  |  19. duben 2006  |  zobrazeno: 26 533×  |  27 komentářů

MICROSOFT Natural Ergonomic Keyboard 4000 CZMá bývalá klávesnice už odmítala poslušnost, takže jsem byl nucen si vybrat novou. V dnešní době není problém si z mnoha druhů klávesnic vybrat, takže jsem měl široké pole působnosti pro výběr. Bezdrátové jsem ihned vyloučil, představa cpát baterie do klávesnice a hlídat stav nabití atd... To prostě nemusím a s klávesnicí se vzdalovat od počítače nebudu. Tímto se můj výběr zúžil. Jelikož píši všemi deseti, zajímal jsem se o tzv. ergonomické klávesnice a nakonec vyhrála klávesnice od Microsoftu KB MICROSOFT Natural Ergonomic Keyboard 4000 CZ černá OEM a opravdu jsem neprohloupil.

Pokračování článku

PCMCIA modem CDMA Ubiquam UM-300C pro notebooky

Autor: Jiří Melčák  |  7. březen 2006  |  zobrazeno: 42 402×  |  45 komentářů

CDMA Ubiquam UM-300CPod tímto krkolomným názvem se ukrývá velmi zajímavá PCMCIA karta pro notebooky, díky níž můžete využít technologii CDMA pro vysokorychlostní připojení k internetu od Eurotelu. Nový CDMA modem se jmenuje Ubiquam UM-300C. A snad až právě v této chvíli (resp. od 15. 2. 2006, kdy Eurotel nabízí tento modem) se vysokorychlostní internet stává skutečně mobilní. Při použití CDMA modemu typu GPC-6420 nebo AnyDATA ADU E100H prostě musíte s sebou tahat modem, hustou spleť kabelů a dlouhou anténu... Pokud jste tedy požadovali skutečně mobilní internet, museli jste tohle všechno narvat do brašny od notebooku nebo s sebou tahat původní krabici od Eurotelu. Nic z toho však není příjemné. A předpokládám, že lidi, kteří si pořídili CDMA převážně z důvodu mobility, mají notebook. A přesně tyto lidi jistě osloví PCMCIA karta CDMA Ubiquam UM-300C (detailní fotka).

Raději hned zmíním, že ovladače jsou pouze a jen pro Windows 2000/XP. To proto, abychom se nezapletli v diskuzích o možných ovladačích na Windows 98, popř. Linuxy. Podle obrázku detailní fotky (viz první odstavec) můžete vidět, že karta obsahuje krátkou vysouvací teleskopickou anténu. Lze jen doufat, že se brzo neulomí. K modemu je možné připojit i extérní anténu pro kvalitnější příjem signálu.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací