Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Hardware


DVD-R/+R LITE-ON SHW-16H5S LightScribe

Autor: Miroslav Tydlačka  |  28. únor 2006  |  zobrazeno: 14 477×  |  11 komentářů

DVDVlastním krátkou dobu DVD vypalovačku DVD-R/+R LITE-ON SHW-16HS LightScribe a doposud jsem s ní velice spokojen. Zvláštností této vypalovačky je tzv. LightScribe. To, znamená, že na druhou stranu DVD-R si vypálíte popis nebo obrázek ve stupních šedé barvy.

O této funkci jsme psali již v tomto článku, takže se již o tom nebudu blíže rozepisovat.

Pokračování článku

Rubber Flash Disc 512MB USB 2.0 - Reklamace u CzechComputeru

Autor: Jiří Melčák  |  26. únor 2006  |  zobrazeno: 21 799×  |  30 komentářů

Rubber Flash Disc 512MB USB 2.0Tento gumový Rubber Flash Disc 512MB USB 2.0 jsem dostal k Vánocům předloňského roku. Rubber Flash Disk, jehož výrobcem je společnost A-Data, se pyšní odolností vůči narazům a vůči vodě, a to především díky svému robustnímu gumovému obalu, který je bohužel zároveň jeho největší slabinou, která mě po více jak ročním používání donutila flash disk reklamovat u společnosti CzechComputer. Při používání tohoto flash disku prostě nakonec musí dojít k tomu, že se konektor v gumovém krytu začne uvolňovat a v tom okamžiku jednak přestává být voděodolný, ale také musíte počítat s tím, že za nějaký ten pátek dalšího používání vám disk odejde navždy.

A přesně tohle se mi stalo. Po zasunutí flash disku do počítače, přestal Windows disk rozpoznávat a disk jednoduše přestal být přístupný. Po usilovné námaze se mi pak jednou jedinkrát (z asi 100 pokusů) podařilo disk namapovat a stáhnout velmi důležitá data do počítače. Pak okamžitě následovalo smazání disku, vložení do obálky s popisem závady a poslání na reklamaci do CzechComputeru.

Pokračování článku

Vlastní PC tuning (II.)

Autor: Martin Tydlačka  |  16. únor 2006  |  zobrazeno: 103 398×  |  57 komentářů

 Čelní pohled na můj caseChtěl bych vám ukázat, jak vypadá vlastní pc tuning, kde si všechno uděláte sami a nemusíte si kupovat drahé a stejně osvětlující světla. Takže vám tu nabízím návod, jak si udělat vlastní pc tuning.

Neony uvnitř casuZačneme s větrákem, který jsem umístil dopředu počítače. Nejprve jsem si do větráků vyvrtal díry do dvou rohů. Pak jsem tam dal supersvítivou diodu, kterou jsem zapojil přes 100 Ω odpor ke zdroji na červený a černý drát. Nakonec jsem si vyřezal do plexiskla díru podle vrtulky a namontoval jsem plexisklo na větrák. A to vše jsem dal místo tří krytek.

Pokračování článku

DVD-RW mechanika LG SuperMulti GSA-4166B s LightScribe

Autor: Jiří Melčák  |  31. leden 2006  |  zobrazeno: 57 260×  |  44 komentářů

Koupil jsem si novou DVD-RW vypalovačku a to LG SuperMulti GSA-4166B, která mimo to, že umí všechny tři formáty DVD+R/RW, DVD-R/RW i DVD-RAM, tak také navíc ovládá novou technologii LightScribe. LightScribe znamená, že vypalovačka je schopna vypálit pomocí speciálního softwaru jakýkoliv obrázek na nedatovou stranu media. To v praxi znamená, že si vypálíte jakékoliv CD nebo DVD a pak stačí jen medium otočit a mechanika vám vypálí obrázek, text nebo jakoukoliv koláž ve stupních šedé barvy. Tím odpadá nutnost popisovat disk fixem, zvláště když máte tak nečitelné a nevzhledné písmo jako já :-) Místo toho dáte svým známým nebo zákazníkům CD nebo DVD s krásným potiskem. Někomu se sice může zdát, že odstíny šedé barvy jsou málo. Mě to však připadá velmi pěkné a elegantní a jsem s výsledkem velmi spokojen.

Moje první CD vytvořené techonologií LightScribe

Pokračování článku

Sdílení internetu v síti

Autor: Miroslav Tydlačka  |  16. leden 2006  |  zobrazeno: 40 015×  |  22 komentářů

Ilustrační obrázekS rozvojem počítačů a internetu nastává případ, že máme doma více, jak jeden počítač např. v pokojíčku a druhý u sebe v pracovně. Po nějakém čase si pořídíte internet od Telecomu ADSL a budete chtít připojit oba počítače na internet, ale tak že když jeden bude vypnutý, tak ten druhý bude mít přístup na internet a naopak. Nastává problém v tom, že když si tento internet ADSL pořídíte za zvýhodněnou cenu, dostanete k němu i modem, který je připojen přes USB kabel a tím druhý počítač nelze také připojit.

Proto, si povíme jak připojit více jak jeden počítač v domácnosti co nejjednodušeji. Takže budeme potřebovat modem AD 2651 - ADSL DeskPorte Router, tím máme zajištěno připojení až čtyř počítačů na internet a nejen to. Po připojení můžeme použít tzv. sdílení souborů mezi jednotlivými počítači, a pokud máte tiskárnu, můžeme na ni tisknout z jakéhokoliv počítače v síti.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací