Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Hardware


Microcom ADSL DeskPorte Router 400 a problém s ICQ

Autor: Miroslav Tydlačka  |  9. leden 2006  |  zobrazeno: 10 549×  |  13 komentářů

Modem Microcom ADSL DeskPorte Router 400 - 4x LANVlastním Microcom ADSL DeskPorte Router 400 pro ADSL, protože využívám internet pro tři počítače součastně. Vše funguje v pořádku až na výpadky komunikačního programu ICQ, projevuje se to tím, že spojení s ICQ nepravidelně vypadává a poté se ihned připojí, takže pro toho, kdo mě má ve svém seznamu kontaktů se stále přihlašuji a odhlašuji. Pátral jsem, čím by to mohlo být a dlouho jsem na to nemohl přijít, takže jsem byl nucen používat Triliana, který měl zase bohužel problémy s webovou kamerou a mikrofonem.

Pokračování článku

Wacom Graphire 4 - Jak se pracuje s tabletem

Autor: Lenka Melčáková  |  4. leden 2006  |  zobrazeno: 27 595×  |  9 komentářů

Wacom Graphire 4Je to již delší dobu, co jsem dostala tablet. A až teď se dostávám k tomu, abych vám ho trochu popsala a přiblížila práci s tímto nástrojem. Jedná se o tablet Wacom Graphire 4 je to jedna z novinek firmy Wacom. Firma Wacom je, alespoň podle mých zdrojů, jedničkou na trhu s tablety. Tento je však obzvlášť vyvedený, průhledný design v kombinaci se stříbrnou barvou velice lahodí oku. Maličké mínus dávam uchycení pera na tabletu, které je jiné než u předešlých modelů a to, že pero se pokládá vodorovně do drážky a přesně do ní nezapadá. Přenášení nebo špatné položení může zapříčinit pád pera.

Wacom Graphire 4Sada Wacom Graphire 4 obsahuje: tablet, pero (tedy bez myši), software (ovladače a kreslící program Corel Painter Essentials 2). Aby tablet správně pracoval, musíte si nainstalovat přiložený software. Bez něj sice tablet funguje, ale ne zcela správně a také není funkční rolovátko. Velice důležité je si nastavit tlačítka na peru i tabletu, tak aby jste dokázali běžně ovládat i Windows, protože při přepínání mezi aplikacemi nebudete pero odkládat a sahat po myši. Zvláště v mém případě, kdy mám na stole velice málo místa a pokud potřebuji tablet, tak musím myš odložit tak, že s ní už nemohu pak pracovat. Ale je samozřejmě nesmysl myslet si, že tablet budete používat při běžné práci s počítačem. Tablet má sice dva módy nastavení a to:

  1. Pro běžnou práci jako s myší - tzn. pero musíte po podložce posunovat po kouskách a přizvedávat - pracovní plocha tabletu nezabírá celou plochu monitoru. Při této práci, se hrot pera nedotýká podložky a to proto, že každý dotek je jako kliknutí levým tlačítkem myší. A každý dvojdotek pera je dvojklik levým tlačítkem myši.
  2. Pro kreslení a práci v grafických programech - tzn. že pero neposunujete po podložce tabletu po kouskách, ale pracovní plocha tabletu je rovná ploše monitoru. Takže když klepnete perem do pravého horního rohu tabletu, tak se myš objeví v pravém horním rohu monitoru. Rozdíl v této práci je ten, že pokud chcete nakreslit čáru, tak se musí hrot pera dotýkat podložky a po podložce ho také musíte sunout. Nejvíce oceňuji měnící se přítlak pera. Hrot je mírně odpružený a tak máte lepší představu o tom kolik tlačíte. A na monitoru vidíte měníci se hrubost a sílu čáry. No prostě pro kreslení naprosto dokonalé.
Ukázka práce s tabletem a programem ArtRage

Pokračování článku

Stavíme levný počítač

Autor: Miroslav Tydlačka  |  26. prosinec 2005  |  zobrazeno: 16 241×  |  12 komentářů

Řešil jsem problém jak sestavit levnou ale výkonnou sestavu tzn. skříň se zdrojem, základní desku, procesor a paměť. Harddisk, mechaniku, grafickou kartu, myš a klávesnici jsem již měl ze starého PC.

Jelikož nedám dopustit na desky MSI, sáhl jsem i tentokrát po této desce, protože za svou dobu kdy jsem používal tyto základní desky jsem se nesetkal s jedinou reklamací či vážnějším problémem. Netvrdím, že neexistují jiné základní desky, ale proč přecházet k něčemu co nemám otestované.

Pokračování článku

Má počítačová sestava

Autor: Miroslav Tydlačka  |  22. listopad 2005  |  zobrazeno: 13 441×  |  16 komentářů

Pokračování článku

Hewlett Packard cartridge

Autor: Miroslav Tydlačka  |  5. říjen 2005  |  zobrazeno: 5 900×  |  Bez komentáře

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací