Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | ASUS F3T - očekávejte neočekávané


ASUS F3T - očekávejte neočekávané

Autor: Milan Kvita  |  11. březen 2007  |  zobrazeno: 15 329×  |  10 komentářů

ASUSPo několika měsících používání jsem zjistil, co vše můžu očekávat od mého ASUSe. Pokud bych to měl shrnout sumasumárum, tak jsem velmi spokojen. U mé série se vyskytly tři problémy. Dva z nich jsem vyřešil poměrně snadno, ale ten třetí si vyžádá reklamaci.

Zabudované repro

Nevyřešitelný problém se týká zabudovaných repro. Bohužel je to mechanický problém, takže se nevyhnu reklamaci.

Zde je popis mého problému:

Jednou jsem zapojil do notebooku sluchátka a zabudované repráky se vyply. Teď jsem je vypojil a ony zustaly vypnuty a nevim, co s tim. Nevíte někdo ?? :(

Odpověď a případné řešení:

... podle vašeho popisu bych tipoval na vadný konektor výstupu na sluchátka. Tento konektor má totiž v sobě zabudovaný mechanický přepínač, který odpojí reproduktory v případě, že je v něm zasunut konektor (např. zmiňovaná sluchátka). A pokud má tento přepínač nedostatečně pružný kontakt přepínače, tak se do původní polohy nevrátí, což znaměná, že se vám po vytažení konektoru ze zdířky nepřepne zpět na repoduktory... A sluchátka samozřejmě fungují, protože kontakt zdířky se zasunutým konektorem je dostatečný. Myslím, že pomůže reklamace, protože je to mechanická závada, kterou napraví výměna konektoru.

Odpověď ze zákaznického centra na daný problém :

Toto je problem v hw prepinaci na zakladni desce a NB je nutno reklamovat.
Obratte se prosim na reklamace[zavinac]asus.com.tw

Sound drivers

Druhý problém byl s ovladači zvuku. Po každém restartu se nenahrály drivery a já tak nemohl používat zvuky. Po dalším restartu se drivery nahrály v pohodě. Docela mě to štvalo, protože restartovat notebook 2x za sebou je skoro na mašli. Vše vyřešil flash biosu na verzi 219 a ovladače se nahrají pokaždé.

Bluetooth

Třetí problém nastal s bluetoothem. Tento byl asi nejhorší, protože často připojuji mobil k PC a odesílám smsky přes bluetooth, stejně jako častá záloha telefonních čísel anebo transfer souborů do mobilu. Opět to řeší flash biosu na verzi 219. Situace ve většině případů nastává tak, že přepínátko Wireless na ON/OFF máte nastaveno na OFF a poté vypnete nebo uspíte notebook.

Flash biosu

Pokud se rozhodnete flashnout bios, měli byste zvážit, že to nese sebou jisté riziko a jestli to nenechat na někom zkušenějším nebo přímo autorizovanému servisu. V opačném případě zde dávám link na série notebooků ASUS. Všechny novější série mají na ASUS CD s drivery utilitku Winflash, takže update biosu je velmi snadný. Návod je navíc v češtině. Download biosu a jiných driverů zde.

Štítky: Ostatní


Komentáře

Slávek
20. říjen 2010, 19:01

To Filda a Veronika: Je pravda, že asus měl vadnou serii kde se udělala prasklina u mě to je NB F3KA prasklina v pravo od klavesnice až k okraji, na helpdesku mi poradili at to reklamuji, zaslano na reklamaci a bez problému vymenili. Reklamace trvala ani ne tyden a jeste si pro to jezdi DPD, takze az z domova v poholdi. Takte asus muzu jen doporucit mam dobre zkusenosti…
Slavek.

Veronika
24. červenec 2009, 13:16

no já ti nevím, ale já tam žádný prasklý kryt nemám – ono asi stačí poznámka: jak se k tomu chováš, takový to máš ….

S tímhle bohužel souhlasit nemohu .. mám stejný problem jako Filda a to s noťasem jsem nikam nechodila, chovám se k němu jak miminu, nepřenáším ho, mám ho doma na stolku a po pár měsích jsem si všimla prasklinky u klávesnice. Pak jsem z pracovních důvodů musela noťas přenášet a po pár přenosech, kdy mi nikdy nespadl,se mi ulomil kousek zadního krytu … takže ASUS už nidky více !!!

Martin
24. květen 2008, 11:09

Filda: a fcelku se píše vcelku

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
20. květen 2008, 22:13

no já ti nevím, ale já tam žádný prasklý kryt nemám – ono asi stačí poznámka: jak se k tomu chováš, takový to máš ....
no a btw krit se píše s ypsilonem: kryt

Filda
20. květen 2008, 18:08

Ja mam ASUS F3Tc. Chodim na vysokou a zjístil sem že všichni kdo maji stejnou tipu notesu jako ja tak mají vpravo dole u klávesnice prasklý krit. Tak mi bylo fcelku divne proč je to u te same tipy vždy na tom samem místě a zjístil sem že hold tahle serie krytu se asusu nepovedla a neda se s tím nic dělat hold si budu muset zvyknout na prasklý krit :-)

milošák
26. leden 2008, 15:53

Já má Asuse A6JE-AP015 a nemůžu si stěžovat.

Tomáš
13. květen 2007, 15:18

Ok.Zkusím to flashnout a uvidíme.Moc díky za radu!:-)

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
11. květen 2007, 15:50

Tomáši už jsi zkokušel flashnout bios? Mi to pomohlo a jediný problém zůstává se zvukem (není čas na reklamaci když ho potřebujete :( )

Tomáš
11. květen 2007, 14:16

Zdravím.Taktéž vlastím notebook asus F3T.Problémem u něj je,že má mít vestavěný Bluetooth.Při a rovněž i po instalaci ovladačů zařízení Bluetooth se systém chová,jakoby zařízení vůbec nebylo namontováno v počítači…Zajímalo by mě jak Bluetooth zprovoznit.Díky

Marek
28. duben 2007, 17:31

Zdravím. Mám podobný problém se zvukem, ale mě se zase po připojení sluchátek reproduktor nevypíná. Je mi jasné, že se reklamaci nevyhnu, tak by mě zajímalo jak dlouho trvalo vyřízení reklamace, protože nb potřebuji při práci. Díky

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací