Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | DVD-R/+R LITE-ON SHW-16H5S LightScribe


DVD-R/+R LITE-ON SHW-16H5S LightScribe

Autor: Miroslav Tydlačka  |  28. únor 2006  |  zobrazeno: 14 635×  |  11 komentářů

DVDVlastním krátkou dobu DVD vypalovačku DVD-R/+R LITE-ON SHW-16HS LightScribe a doposud jsem s ní velice spokojen. Zvláštností této vypalovačky je tzv. LightScribe. To, znamená, že na druhou stranu DVD-R si vypálíte popis nebo obrázek ve stupních šedé barvy.

O této funkci jsme psali již v tomto článku, takže se již o tom nebudu blíže rozepisovat.

Vypalovačka mi osobně vzala všechna má doposud vypálená DVD média, bez jakýkoliv problémů, a nesetkal jsem se s žádnou plackou, se kterou by mechanika měla potíže (zatím). Což se nedá říct o vypalovačce LG SuperMulti GSA-4166B. Pokud, si přečtete komentáře k této vypalovačce, jistě vás to odradí ke koupi, i když netvrdím, že je špatná.

Ukázka vypálení obrázku

Vypalování na druhou stranu opravdu trvá cca 25 minut, ale výsledek za to stojí (viz přiložené obrázky). Obrázek není tak výrazný, jak jsem si představoval, ale písmo zvládá na jedničku. Je třeba si dávat pozor také na druhy těchto speciálních CD a DVD, protože každé má jiný povrch, myslím co se týče barevnosti. Imation jsou jakoby do tmavě zelena, takže následné vypálení není tak kontrastní.

Co se týká porovnání DVD vypalovačky LG SuperMulti GSA-4166B a DVD-R/+R LITE-ON SHW-16HS LightScribe, jsou výsledky skoro podobné a nevím nakolik koho ovlivní, že LG má dobu full vyhledávání 225 ms a LITE-ON 181 ms mě rozhodně ne.

Zde je ukázka vypálení textu

Zde vidíte výsledné časy tak je zaznamenal program Nero CD-DVD Speed pro mechaniku LG SuperMulti GSA-4166B:

Test ryhlosti LG programem Nero

Zde vidíte výsledné časy tak je zaznamenal program Nero CD-DVD Speed pro mechaniku DVD-R/+R LITE-ON SHW-16HS LightScribe:

Test rychlosti LITE-ON programem Nero

Pro toho, kdo koupil OEM verzi bez přiloženého CD s Nerem tak samozřejmě nemá ve svém starším Neru podporu Light Scribe. Napravení této situace je poměrně jednoduché, navštivte tuto stránku a vyzkoušejte jejich program. Kdyby snad nebylo stále někomu něco jasné malé vysvětlení najdete zde. Jinak upzorňuji, že samotný proces se tváří jako úloha tisku bez možnosti náhledu, takže ať to nekoho neplete.

Doplněno → 31. května 2006

Návod jak přehrát Firmware této vypalovačky

Štítky: Komponenty


Komentáře

Denny
20. duben 2007, 23:02

ja bych chtěl jen vědět kde takovou romku koupit

vajdo
13. prosinec 2006, 05:08

mužete mi někdo poradit v kterém neru se da spustit lightsciribe? nemám s tím skušenosti…..........děkuji

mego
4. květen 2006, 01:19

díky za zajímavý článeček. lite-on mi byla doporučena a komentáře u čekkompjútrs jsou také pozitivní. na lg lidé v komentářích hodně nadávají. když si to zprůměruju, vychází mi lépe lite-on. slýchávám okolo sebe, že lg je špička a např. teac již “není co býval”. čert to vem :-)

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
20. březen 2006, 18:23

Výborné rozhodnutí, nemohl jsi se rozhodnout lépe :-)

Johnyz
20. březen 2006, 01:02

prave si ji objednavam z ceskepocitace.cz
za 1202,- :-)

Johnyz
1. březen 2006, 00:52

Já bych navázal na Liteon – já pokud chci jakoukoliv romku, tak jdu do liteona. Hodně mne podržel v začátcích, kde byl velmi podceňován a teď se drží takřka na špici. Proto, když budu uvažovat o jakékoliv další romce (třeba s Lightscribem), tak půjdu jedině do liteonu. U firem LG prý hodně záleží na kusu. Můžete schytat buď výborný kus, anebo klidně kus ze špatné série, a u LG to platí dvojnásob. Na testy dávám ve většině případů, ale nejčastěji si při koupi výrobků prohlížím komentáře uživatelů. Ti mi přesně poví, jak se ten výrobek chová, co umí a neumí.

Redaktor ovsem.net Jirka
28. únor 2006, 23:59

To není výmluva :) V aktuálním čísle Computeru (4/06) je recenze jedné z prvních DVD-RW s technologií LabelFlash a srovnávají ji s technologií LightScribe (tedy s DVD-RW značky LG a tvojí Lite-ON) a hádej, která z nich je na posledním místě... Lite-ON. Pořadí:

  • LG GSA-4166B (LightScribe)
  • NEC ND-4551A (LabelFlash)
  • Lite-ON SHW-16H5S (LightScribe)

Já bych to uzavřel s tím, že jsou obě skvělé. Moje LG umí navíc ale DVD-RAM :) Ne, že bych to někdy potřeboval, ale mám to tam.

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
28. únor 2006, 15:30

Nevymlouvej se prostě má LITE-ONka je lepší :-)

Redaktor ovsem.net Jirka
28. únor 2006, 15:22

No je fakt, že ty Imation nestojí za nic. Chce to vyzkoušet na jiných CD. Jinak ty testy nejsou zcela objektivní... Když jsem ti ty testy dával, tak jsme normálně pracovali na kompu (Photoshop atd.), nevím do jaké míry to na to má vliv, takže to udělám znovu.

Pokud jde o “poruchovost” čtení u LG, tak to musím plně vyvrátit. Vše přečte bez problémů. Může to být chyba několika málo kusů... Rozhodně bych z několika málo komentářů na CZC nedělal definitivní závěr.

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
28. únor 2006, 13:24

Souhlasím s tebou, až na to že to byly jediné DVD, které jsem v našem městě sehnal a na to, že jsem to viděl poprvé na vlastní oči s tím musím být spokojený :-). Takže moje další volba bude jak říkáš Verbatim. Nikde v tomto článku není zmínka o tom, že to nějaká recenze je, a ani já si netroufám tvrdit že jsem napsal recenzi k této vypalovačce.

Jindy
28. únor 2006, 12:38

Hele ty “recenzente”, k těm obrázkům těch vypálených lightscribe dvd – víš proč ti to vypaluje tak málo kontrastně? Protože si to nejspíš vypaloval na Imation DVD Lightscribe a ty jsou příšerně nekvalitní. Zkus si sehnat Verbatim CD Lightscribe a to něco uvidíš, to je kvalita a kontrast! Každopádně nechápu, jak s tímto výsledkem jak píšeš, můžeš být celkem spokojený. Když píšeš recenzi, měl bys testovat na kvalitních médiích.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací