Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | DVD-RW mechanika LG SuperMulti GSA-4166B s LightScribe


DVD-RW mechanika LG SuperMulti GSA-4166B s LightScribe

Autor: Jiří Melčák  |  31. leden 2006  |  zobrazeno: 56 047×  |  44 komentářů

Koupil jsem si novou DVD-RW vypalovačku a to LG SuperMulti GSA-4166B, která mimo to, že umí všechny tři formáty DVD+R/RW, DVD-R/RW i DVD-RAM, tak také navíc ovládá novou technologii LightScribe. LightScribe znamená, že vypalovačka je schopna vypálit pomocí speciálního softwaru jakýkoliv obrázek na nedatovou stranu media. To v praxi znamená, že si vypálíte jakékoliv CD nebo DVD a pak stačí jen medium otočit a mechanika vám vypálí obrázek, text nebo jakoukoliv koláž ve stupních šedé barvy. Tím odpadá nutnost popisovat disk fixem, zvláště když máte tak nečitelné a nevzhledné písmo jako já :-) Místo toho dáte svým známým nebo zákazníkům CD nebo DVD s krásným potiskem. Někomu se sice může zdát, že odstíny šedé barvy jsou málo. Mě to však připadá velmi pěkné a elegantní a jsem s výsledkem velmi spokojen.

Moje první CD vytvořené techonologií LightScribe

K mechanice bylo dodáno instalační CD s Nero Express (s podporou LightScribe) a dále software PowerDVD, PowerProducer Gold a InCD. Pro editaci textů a obrázků, které se mají vypálit na povrch CD se používá Nero Cover Designer. Program to není nijak uživatelský extra přívětivý, přesto je vcelku jednoduchý na ovládání. Osobně však radši budu preferovat přípravu designu vzhledu CD ve Photoshopu nebo jiném grafickém editoru.

LightScribe DVD PhilipsPokud jde o rychlost vypalování obrazu, pak mechanika pracuje ve třech režimech kvality - náčrt, normální kvalita a nejlepší kvalita. Já jsem zvolil největší kvalitu a CD se vypalovalo 27 minut. Náčrt by měl být hotový do 10 minut. Příště jej zkusím udělat pro srovnání.

Cena LightScribe medií je přirozeně vyšší než u klasických CD nebo DVD. DVD značky Philips (viz obrázek) stojí 30 Kč. CD značky Benq stálo 18 Kč. Cena to není nikterak závratná a estetický dojem je prostě skvělý. Málem bych ještě zapomněl dodat cenu mechaniky. Mě osobně přišla na 1.500 Kč.

Štítky: Komponenty


Komentáře

Johnyz
1. únor 2006, 15:10

LITEON s lightscribem na České počítače za 1405,- i s DPH. V bulku samozrejme.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
1. únor 2006, 12:20

To je dumpingová cena od přítele z velkoskladu :-) ale ne, že ji po mě budeš chtít ;) No a co na to říkáš, Mirku, líbí se ti ta palírna?

Redaktor ovsem.net Tydla
1. únor 2006, 11:52

za 1500Kč ! tak to je nějaký super obchod a není to bez DPH? nebo v Karviné máte lepší ceny.

Johnyz
1. únor 2006, 01:11

no jak jsem uvidel to “potiskle” dvd, tak jsem si rekl – kupuju (v brzke dobe)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací