Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Jak jsme na tom s Blu-Ray


Jak jsme na tom s Blu-Ray

Autor: Milan Kvita  |  26. říjen 2006  |  zobrazeno: 6 556×  |  6 komentářů

Blu-RayV dnešní době slyším pořád Blu-Ray sem, Blu-Ray tam, takže si už připadám jako ten recepční z vyprávění Miroslava Donutila - klíčky sem klíčky tam, co já s nima udělám. Nicméně je to další nová technologie, která přichází po formátu DVD. Stejně jako přechod z CD na DVD, bude podobný přechod na Blu-Ray. Situace se opakuje. Kapacita se navýšila 4-5x ze 4,5GB na úctyhodných 25GB, pokud beru v úvahu základní médium. Výsledkem bude stejná placka jako cd nebo dvd. Jenom větší hustota zápisu a samozřejmě jiný způsob. No ale tohle už všichni stejně víte, tak si říkáte, proč vůbec píšu tento článek. Ceny. To slovo mluví za všechno. Můžu říci, že po návštěvě několika e-shopu jsou žalostné jak ceny, tak nabídka produktů.

E-shop CzechComputer.cz má k dispozici 5 produktů Blu-Ray mechanik. Částky se pohybují od nejlevnější LG mechaniky za 21700,-, následuje Lite-on (ale pouze 2x zápis) za 22900,- a končí to velmi drahými Sony za 25000,- a Pioneer-em za 27000,-. Na skladě je pouze LG a u všech ostatních je dodací lhůta neznámá (takže je možné že si počkáte i ten měsíc). S médiemi je to zatím bídné. K dispozici jsou zatím pouze 25GB a dvouvrstvé 50GB. U všech je neznámá dodací lhůta, výjimkou jsou 25GB Verbatimy v 5ks baleních za 2000,-, které můžete obdržet do dvou dnů od objednání. Cena je teda 400,- za médium, což představuje 16,- / GB. 

e-shop Cybex.cz nenabízí zatím žádnou Blu-Ray mechaniku. U médií je na tom velmi podobně jako CZC.cz, ale může dodávat po kusech média také od Imation. Velmi podobná situace je u ceskepocitace.cz, alfacomp.cz, atcomp.cz. Specializovaný e-shop na média cdrmarket.cz nabízí média na dotaz.

Co dodat nakonec ? Čekat. Současný trh nám sice dovolí nakoupit blu-ray mechaniku i s médiemi, ale za nekřesťanské peníze. Je to jednoduše novinka a kdo chce být mezi prvními majiteli, bude muset obětovat minimálně 20000,- za mechaniku a dále 400,- za médium.

Oficiální stránky na blu-ray - http://www.blu-ray.com/

Štítky: Ostatní


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
1. duben 2007, 21:28

jj asi tak nějak

erika
1. duben 2007, 10:33

To se dnes snad vyplatí koupit konsoly SONY!

Jirk_Gold
13. listopad 2006, 01:39

PetrTwo: Tak to jsi na to vyzrál :-D To mám fakt čekat 8 let? Samozřejmě ceny časem spadnou, ale proč otálet tak dlouho?

swah
27. říjen 2006, 23:07

Zastávám podobný postup u technických ale i softwarových novot jako pisatel přede mnou. Než abych byl mezi prvními majiteli, radši chvíli počkám, pročtu pár fór o problémech a než se naděju, cena klesne na mnohem příjemnější cifru

PetrTwo
26. říjen 2006, 19:25

Teprve v lednu tohoto roku jsem si pořídil DVD mechaniku. Proč tak pozdě? DVD se vyvíjelo, přidávaly se rychlosti… No a ceny padaly. DVD jsem si pořídil v době, až když jsem si o něm začal myslet, že je dospělé. Takže za nízkou cenu jsem si pořídil velmi schopnou vypalovačku. U BR tomu nebude jinak.

Redaktor ovsem.net Tydla
26. říjen 2006, 19:13

No já si určitě počkám až to spadne na přijatelných 1500 za mechaniku :)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací