Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Notebook HP Probook 4510s


Notebook HP Probook 4510s

Autor: Ondřej Žáček  |  2. říjen 2009  |  zobrazeno: 39 789×  |  62 komentářů

Notebook HP Probook 4510sMůj iBook se odebral na dlouhou cestu do křemíkového nebe a já jsem ukázal při výběru nového přístroje na výrobek firmy HP, konkrétně na HP Probook 4510s. Probook je nová série Small Business počítačů, která má za úkol vyplnit prostor mezi low-endovými přístroji a vrcholem nabídky. Logicky přináší zákazníkům skvělý poměr ceny a výkonu. To byl taky jeden z hlavních důvodů, proč jsem si Probook koupil. Pojďme se na něj společně podívat.

Design HP Probook 4510s

Notebook HP Probook 4510s - numerický blokVzhled a vnímání estetiky je čistě subjektivní vlastností každého jedince. V případě Probooku jsem s designem velmi spokojen. Jednoduché linky, ostré hrany, černá barva, hliníkové tlačítko pro zapínání jemně podsvícené nerušící a příjemnou modrou barvou přístroji opravdu sluší. Co mi však vadí je četné použití lesklých ploch, u kterých je primární vlastnost sbírat otisky vašich prstů. Vážně, notebook stačilo vybalit z krabice, připojit baterii a celá horní plocha displeje byla nepěkně upatlaná. Klávesnice je vyvedena v módní "ploché" variantě. Nechybí ani numerický blok.

Nechápu, proč firmy tlačí mezi lidi tyto lesklé plochy. Lesklý displej se dá pochopit, lesklá plocha podá větší konstrast aj...ale proč je víko lesklé jak zrcadlo?

Hardware HP Probook 4510s

Notebook HP Probook 4510sPod kapotou Probooku bije dvoujádrové srdce od Intelu s frekvencí 2,1Ghz v kombinaci s 4GB paměti ram. Své data můžu nyní ukládat na 500GB HDD s 5400 ot/min. Jako grafický adaptér jsem vybral dedikovanou grafiku Ati Radeon HD 4330 s 512mb vlastní paměti.

HW je tedy na slušné úrovni. Když navíc vemu v potaz cenu pohybující se okolo 15.000 Kč (bez OS) jedná se o velmi, velmi dobrou nabídku.

Specifikace HW záleží na výběru. HP nabízí Probook i s procesory AMD, Celerony a integrovanými kartami od Intelu. Líbí se mi, že i přes takový HW váha přístoje nepředstavuje žádný extrém. 2,5Kg je příjemná hodnota, zvlášť v porovnání s těžkým iBookem.

...nechybí samozřejmě ani WiFi či Bluetooth. Baterie je v základu 6-ti článková a nabízí výdrž okolo 3-4hodin.

Porty

Notebook je kolem dokola osazen celou škálou výstupních či vstupních portů. Na přední straně to jsou dva audio (in a out) konektory a čtečka SD karet. Levá strana nabízí čtečku Express card, dva USB 2.0, HDMI výstup, přípojku LAN a keystone zámek. Napravo krom DVD vypalovačky (s podporou LightScribe) se nachází další dva USB 2.0, Modem a přípojka napájecího adaptéru.

Displej a multimedia

Notebook HP Probook 4510sDisplej je podsvícen technologií LED, takže podání barev a kontrastu je na velmi dobré úrovni. Pozorovací úhly jsou taky velice příjemné. Velikost je 15,6″ a max. rozlišení 1366×768. Reproduktory jsou dostatečně hlasité a podávají i nějaký ty basy. Zázraky nečekejte ale taky se nebojte nějakého šumu či rezonance. Nad displejem se nachází i 2MPix webová kamera a integrovaný mikrofon.

Displej se hodí na sledování filmů. Nabízí vhodné rozlišení a je HD ready. Vadí mi však fakt, že oproti běžným 15,4″ vám ubere nějaký ten řádek při editaci textového dokumentu či prohlížení stránky. Rozdíl ve velikostech přístrojů je jen minimální. Navíc jsem objevil problémy s přenášením v batohu určeného na velikost 15,4"

Hluk

V některých recenzích či diskuzích jsem se setkal s kritkou hlučnosti a větrání přístroje. Přiznám se, měl jsem velký strach z toho, že se bude jednat o hučící troubu. Probook mě však mile překvapil, jelikož hlučnost při běžné práci udržuje na standartní hodnotě, tedy skoro na nule. Jediný okamžik, kdy o něm doopravdy víte je spuštění. Hned při průjezdu BIOSEM se větráček roztočí do maximálních otáček. Jakmile naběhne Windows, je ticho.

Větrání je vyvedeno na pravou stranu poměrně malým žebrováním. I když to vypadá, že notebook bude mít v budoucnu problémy s přehříváním zatím jsem se s ničím takovým nesetkal. Spodní díl přístroje je celistvý a nenabízí ani žádné možnosti upgradování (na prodejně mi řekli, že možnost upgradu je, není však jednoduchá).

Závěr

S laptopem jsem zatím velmi spokojen. Za opravdu příjemnou cenu se mi dostalo kvalitního přístroje s výborným výkonem pro běh windows i náročnějších aplikací a her. Adobe Photoshop CS3 běží svižně i při práci s větším rozlišením. Nebýt lesklých ploch na displeji a v oblasti klávesnice, byla by má spokojenost 100%.

Více na: www.hp.cz

Štítky: Konfigurace, Microsoft


Komentáře

Ondřej Žáček
2. říjen 2009, 22:16

ano, drobný překlep. Děkuji za upozornění, opravím.

MiKE
2. říjen 2009, 21:41

Notebook HP Probook 4510sPod kapotou Probooku bije dvoujádrové srdce od Intelu s frekvencí 2,1Mhz -> oou, 2,1Mhz ? :) … to by sis teda dal … by se ti hadam ani windowsy nezaply :) …

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací