Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Notebook MicroStar VR600X-025CZ


Notebook MicroStar VR600X-025CZ

Autor: Miroslav Tydlačka  |  28. květen 2007  |  zobrazeno: 22 564×  |  23 komentářů

Notebook MicroStar VR600X-025CZTak došlo k tomu, že i já v minulosti odpůrce notebooku jsem si jej pořídil. Důvod byl celkem jednoduchý - hry již nehraji a když už, tak jen výjimečně a přednost u mne dostala mobilita, kdy se můžu s notebookem pohybovat po bytě nebo na zahradě a mám připojení k internetu, aniž bych byl závislý na nějakém síťovém kabelu. Vybrat v dnešní době notebook není tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo a to z toho důvodu, že v dané cenové kategorii od 17 do 20 tisíc je tolik produktů, že je obtížné si správně vybrat. Abych měl výběr jednodušší, zadal jsem si kritéria pro hardware, ze kterých jsem nemínil ustupovat. Operační paměť 1024 MB, HDD min. 80 GB, připojení WIFI, 15,4" monitor a dostatek USB výstupů a v neposlední řadě cena která se nesměla vyšplhat nad 19 000 Kč.

Z výrobců notebooků jsem vybíral takto:
Asus – po přečtení několika článků a stížností na diskusních fórech na tuto značku a častých reklamací jsem Asus zamítl. Uvědomuji si, že pár stěžovatelů na internetu nepřináší ten správný přehled o tom, zda je výrobce notebooků spolehlivý, ale tak jsem se rozhodl a basta.

Acer – zpočátku byl jeden z nejporuchovějších výrobců, což si myslím, že je již dávno překonáno a usuzuji z toho, že jsem se osobně seznámil s několika uživateli notebooků této značky a zkušenosti s touto Acerem byly jen kladné a to i po 2 letech užívání, kdy neměli žádný vážnější problém.

Dell – určitě jeden z kvalitních výrobců, ale taky nejdražších! Poznáte to podle toho, že tento výrobce je viděn jen v podnikových sférách, kde podniky mají na to, aby zakoupily notebooky Dell a tím pádem zaplatili za notebook od třiceti tisíc a více.

MSI – že MSI vyrábí notebooky, jsem ani nevěděl, i když při sestavování PC kupuji základní desky jen MSI z toho důvodu, že jsem na základní desku neměl doposud žádnou reklamaci. Podle doporučení uživatelů této značky jsem byl také ujišťován o kvalitním zpracování a minimálním počtu reklamací této značky. V neposlední řadě u mne rozhodlo také to, že se na klávesnici tohoto výrobce vměstnala i numerická klávesnice.

Jak jste jistě poznali, vybral jsem si značku MSI a konkrétně levnější model MicroStar VR600X-025CZ, se kterým jsem zatím spokojen a to co jsem od něj očekával se mi splnilo a nepřišel jsem na žádný vážnější zádrhel, který by mě utvrdil v tom, že jsem si vybral špatně.

Notebook MicroStar VR600X-025CZMonitor - skoro všechny novější notebooky již používají širokoúhlý display, takže s tím již stejně nic nenaděláte a při běžném používání to nepostřehnete, i když je lépe mít raději vyšší zobrazovací část než širší. Druhou věcí je ovšem velice lesklá obrazovka, která způsobuje to, že se v ní vše odráží, takže ve venkovním prostředí je velice obtížné se soustředit na to, co je na obrazovce a to co se v ní odráží. Uvnitř domácnosti se dá říct, že to není tak evidentní a večer je obraz opravdu kvalitní a je radost na něj koukat. Barvy na tomto monitoru jsou opravdu věrné a kontrastní, takže se to opravdu nedá srovnávat se staršími notebooky, kde jsou barvy podstatně bledší.

Klávesnice - jak jsem se již zmiňoval je zde i plnohodnotná numerická klávesnice, tak jak ji známe z klasických klávesnic k PC. Píše se na ní velice dobře a to i všemi deseti.

Touchpad - nevím, kde se inspirovali povrchem, po kterém Touchpad MSI VR600X-025CZ - drsný povrch no nevím...přejíždíte prstem, ale plocha je drsná a chce to opravdu cvik si na ni zvyknout. U klasických lesklých touchpadů je práce s myší přesnější a spolehlivější. Zvláštností je tzv. rolovací kolečko, které nahrazuje tzv. přejíždění prstem po touchpadu v pravé části nahoru nebo dolů od středu, kdy se vám začnou stránky rolovat tak jak jsme zvyklí u klasické myši s kolečkem.

Baterie - s kapacitou 4400mAh dostačuje k tomu, aby notebook vydržel běžet na baterii cca 2 hodiny, i když záleží na tom, co zrovna na notebooku provozujete, zda sledujete film, vypalujete nebo jen brouzdáte po internetu.

Wifi - jedna z podmínek, kterou jsem chtěl, aby notebook měl. Tento model má již integrovanou wifinu a podle zkušeností všeKlasický router s WIFI funguje, tak jak má. Po nainstalování ovladačů notebook detekoval mou otevřenou wifi síť a hned se připojil k síti i s připojením na internet. S dosahem wifi v domácnosti se má věc asi takhle. Při přímé viditelnosti na modem je dosah cca 25m a s každou stěnou domu či překážkou se vzdálenost zkracuje. Při pohybu s notebookem o patro níž v rodinném domku se při vzdálenosti větší jak 8 m signál zcela ztratí a o uvažování, že by jste mohli zásobovat signálem sousední domek, byť je vzdálený od vás 10m, můžete zapomenout. Vycházím ovšem z toho, že používám klasický router s wifi anténkou položenou na pracovním stole viz. obrázek. V mém bytě je ovšem signál stále dobrý a i při stahování z internetu nepoznáte, že jste připojeni jinak než klasicky síťovým kabelem.

Zvuk - zvukovému výstupu a repráčkům umístěným v notebooku pod monitorem musím věnovat zvláštní odstavec, ne pro kvalitu zvuku, který je na velikost Notebook MicroStar VR600X-025CZreproduktorů opravdu dostačující, ale s peripetiemi s výstupem pro sluchátka. Pokud budete mít Windows XP, nainstalujete nejnovější ovladače od výrobce a zasunete sluchátka do přední části notebooku, nevypnou se vám vnitřní reproduktory na notebooku! Takže zvuk vychází jak z reproduktoru, tak ze sluchátek, což uznáte, že je nesmysl. Osobně se mi nepodařilo žádným nastavením nebo nahráním jiných driverů pro zvukovou kartu tento problém vyřešit. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zkoušel na notebook nahrát jiný systém a to Windows Vista Ultimate a po nahrání již základních driverů se tento problém vyřešil a při zasunutí sluchátek do notebooku se repráčky vypnou! Nevím, čím to je způsobeno, pravděpodobně to bude softwarová záležitost s drivery pro Windows XP.

Grafika - Je integrovaná Intel GMA 950 na základní desce a využívá společnouRozložení klávesnice MSI VR600X-025CZ paměť RAM, ovšem trochu jinak než jsme zvyklí. V biosu notebooku (alespoň u mne) nejde nastavit napevno kolik paměti přiřadíte právě pro grafiku. Vše se děje automaticky podle zátěže grafického procesoru od 8 do 224 MB. V praxi to poznáte tak, že když se podíváte do vlastností počítače, vypíše vám, že grafika má přiřazeno 8MB a zbytek je operační paměť RAM. Osobně jsem nepřišel na to, jak přiřadit grafické kartě napevno např. 224 MB.

Vzhledově vypadá notebook velice zdařile a určitě si s ním ostudu nikde netrhnete, právě naopak. Notebook MSI, jak jste již mohli postřehnout ze základního popisu, není určen na hraní her, tím myslím náročných 3D, které vyžadují lepší grafickou kartu. Pro brouzdání po internetu, psaní dokumentu a já nevím co ještě, je notebook MicroStar VR600X-025CZ ideální a můžete na něm provozovat jak Windows XP, tak Windows Vista a nemusíte mít obavu z toho, že by snad nastal problém s rychlostí jakéhokoliv systému.

Štítky: Ostatní


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
29. květen 2007, 16:41

No všechny jsem nechtěl ani jmenovat, jen jsem probral značky, o kterých jsem uvažoval. Proto tam nejsou Fujitsu, HP a mnoho dalších.

Redaktor ovsem.net Johnyz
29. květen 2007, 14:45

no co jsem slyšel, tak je Fujitsu postaven o drobátko výš než ASUS

tomouch
29. květen 2007, 14:26

Vlastním FujitsuSiemens už téměř tři roky a nemůžu si jej vynachválit. Poměr kvalita/výkon/cena(tehdejší) mi vyšel nejlépe. Proto bych položil dotaz, pročpak nebyl tento výrobce zahrnut do výběru??

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací