Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Nový modem pro CDMA - AnyDATA ADU E100H


Nový modem pro CDMA - AnyDATA ADU E100H

Autor: jirka  |  2. říjen 2005  |  zobrazeno: 250 737×  |  204 komentářů

Společnost Eurotel od 1. října 2005 uvedla do prodeje nový modem pro technologii CDMA a to model označovaný jako AnyDATA ADU E100H.

Vzhledem k velice strohým informacím na stránkách Eurotelu, vám mohu sdělit pouze pár věcí:

AnyDATA ADU E100HZákladní údaje

100×56 x 14 mm (25 s baterií)
61g (124 s baterií)
CDMA2000 1xEV-DO
stahování dat do 2,3 Mb/s
posílání dat do 153 kb/s
podpora Windows 2000/XP

 

To nejzajímavější je samozřejmě rychlost stahování dat, která by podle specifikace měla dosahovat 2,3mpbs! Jednoduše máme se na co těšit. Jediné čemu v této chvíli nerozumím je cena, resp. měsíční paušál… Ze současných informací (2. října 2005) nedokážu pochopit za kolik bude tato služba dostupná.

Vzhledem k tomu, že mi právě předevčírem vypršela smlouva na starší modem CDMA GPC-6420, budu tento týden jeden z prvních uživatelů nového modemu (detailní fotka). Hned jak jej budu mít, velice rád se s vámi podělím o první zkušenosti.

Doplněno → 3. září 2005 :: Jiří Melčák

Moje prvotní nadšení vyprchalo, když jsem dnes zjistil, že nový modem mi nepřinese větší rychlost jako takovou, neboť je prostě založena na technologii CDMA, která je mimo jiné ovlivněna počtem uživatelů na jedné BTS. Tudíž výměnou starého modemu za nový se mi nezvýší rychlost downloadu. Nebo jinak řečeno, pravděpodobně se rychlost o něco zvýší díky tomu, že v novém modemu funguje jak interní, tak extérní anténa současně a vzájemně se doplňují a posilují, tudíž lze očekávat posílení signálu.

Logicky vzato, tak uprostřed Karviné nedosáhnu o moc větší rychlosti, než se starým “dobrým” GPC-6420 modem.

Skvělou věcí na novém modemu AnyDATA ADU E100H je, že může být napájen pouze přes USB konektor. Přirozeně je pak nižší výtěžnost ze signálu, ale zase je v jistých případech použitelnější při cestování s notebookem pod paží :-) Přirozeně je pak nižší výtěžnost ze signálu, ale zase je v jistých případech použitelnější při cestování s notebookem pod paží :-)

Pokud jde o cenu, pak nedotovaný modem stojí 9.995 Kč, dotovaný pak stojí buď 4.995 Kč se závazkem na jeden rok nebo 1 Kč se závazkem na dva roky. Měsíční platby Eurotelu by měly být ve stejném rozsahu současných cen za CDMA data, tedy v rozsahu 750 – 899 Kč dle délky závazku.

Má-li již někdo z vás s tímto novým modem zkušenosti, uvítám vaše komentáře.

Štítky: Periferie


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
22. prosinec 2005, 11:40

Průměr je věc, kterou nelze u CDMA vůbec stanovit, prostě jednou mi to v Karviné jede 300kbps někdy jen 100kbps. V Novém Jičíně je rychlost skoro vždy kolem 256kbps a v Ostravě taky tak. Někdy se to mění v řádu dnů, týdnů nebo i jen hodin. V noci je situace samozřejmě lepší, neboť rychlost je odvislá od počtu uživatelů stahujících data z jednoho vysílače BTS. Aktuální seznam BTS (neoficiální a rozhodně ne kompletní) najdete na adrese http://www.gsmweb.cz/stat/etcdma.txt

Obecně používám CDMA ke stahování i velmi velkých objemů dat (nečekaně brzy vždy vyčerpám týdenní limit pro FUP :-) 100MB/den stáhneš klidně i desetkrát za den, takže pokud ti nevadí vyšší poplatky za tento druh připojení a stačí ti přenosy plus mínus těch 100MB, tak je úplně v klidu.

S tou rychlostí je to někdy dobré, někdy prostě špatné. Strašně záleží na lokalitě. Nedávno jsem se bavil s jedním známým z Brna a podle toho co naměřil si prostě nemůže stěžovat. Jeho rychlost bez problémů přesahovala deklarovaných 256kbps při downloadu.

Pokud si stále nejsi jist, není nic jednoduššího než složit zálohu v prodejně Eurotelu ve výši 4.000 Kč a oni ti jej půjčí domů na vyzkoušení. Tohle prostě stojí za to. Člověk si bezplatně vyzkouší a sám uvidíš jak to pojede. Myslím, že to půjčují minimálně na dva dny :-) Takže až si to vyzkoušíš nebo pořídíš, dej vědět jak si spokojený.

Zbyněk
22. prosinec 2005, 11:38

Mohu se zeptat jakou rychlost tedy zhruba dosahujete PRŮMĚRNĚ a zda je např. v noci práce s internetem lepší – tj. rychlejší? Je vhodné CDMA na stahování většího objemu dat? (např. MP3 cca. 100 MB/den?). Díky za odpovědi.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
22. prosinec 2005, 11:36

Jak jsem psal v článku, já používám ještě starý typ modemu GPC-6420 a také mohu tento typ připojení k internetu doporučit. Ale je třeba zvážit investici, neboť za stejné peníze se dá v určitých městech sehnat rychlejší připojení na metropolitních sítích. Já CDMA potřebuji, neboť cestuji a potřebuji mít rychlý a zároveň přenosný internet.

Každopádně CDMA technologie je kvalifikována jako vysokorychlostní internet, tedy min. 256kb/s, která já dosahuji během posledních dvou měsíců spíše výjimečně... Bohužel.

kani23.cz
22. prosinec 2005, 11:35

modem AnyDATA ADU E100H mám 2 dny a jsem s ním spokojen.jen když je příhlášeno více uživatelu tak se to trochu zpomalí.bydlím kousek od centra ostravy a stahoval jsem zatím nejvyšší rychlostí 120kb/s.nekdy se tam oběví 150 a více ale teto rychlosti dosahnete malo kdy. pro srovnaní 3.14 mb jsem měl stahnuto za 31 sekund.všem toto připojení doporučuji

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací