Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Rubber Flash Disc 512MB USB 2.0 - Reklamace u CzechComputeru


Rubber Flash Disc 512MB USB 2.0 - Reklamace u CzechComputeru

Autor: Jiří Melčák  |  26. únor 2006  |  zobrazeno: 21 804×  |  30 komentářů

Rubber Flash Disc 512MB USB 2.0Tento gumový Rubber Flash Disc 512MB USB 2.0 jsem dostal k Vánocům předloňského roku. Rubber Flash Disk, jehož výrobcem je společnost A-Data, se pyšní odolností vůči narazům a vůči vodě, a to především díky svému robustnímu gumovému obalu, který je bohužel zároveň jeho největší slabinou, která mě po více jak ročním používání donutila flash disk reklamovat u společnosti CzechComputer. Při používání tohoto flash disku prostě nakonec musí dojít k tomu, že se konektor v gumovém krytu začne uvolňovat a v tom okamžiku jednak přestává být voděodolný, ale také musíte počítat s tím, že za nějaký ten pátek dalšího používání vám disk odejde navždy.

A přesně tohle se mi stalo. Po zasunutí flash disku do počítače, přestal Windows disk rozpoznávat a disk jednoduše přestal být přístupný. Po usilovné námaze se mi pak jednou jedinkrát (z asi 100 pokusů) podařilo disk namapovat a stáhnout velmi důležitá data do počítače. Pak okamžitě následovalo smazání disku, vložení do obálky s popisem závady a poslání na reklamaci do CzechComputeru.

Flash disk a prodlužovací USB kabelZde bych velmi rád pochválil reklamační středisko CzechComputeru, které reklamaci okamžitě vyřídilo. A do týdne jsem měl nový flash disk doma. Velmi se mi také líbilo, jak jsem byl o postupu reklamace emailově informován. V tomhle směru se ostatní online shopy mají co přiučovat. Jinými slovy můžeme CzechComputer jen a jen doporučit a to nejen kvůli reklamacím, ale zejména díky jejich dobře prováděné práci, kterou svým zákazníkům nabízí.

Celkově jsem s tímto gumovým flash diskem spokojený. Bohužel ho však nemohu doporučit, neboť výše popsaná závada se podle mě musí časem stát každému. V okamžiku, kdy ve vedlejším USB portu máte zasunutý konektor např. od tiskárny, tak gumový flash disk sice zasunute, ale musíte vynaložit větší sílu a výsledkem je, že se flash disk začne obýbat až se ohne navždy. Přiložený USB prodlužovací kabel má sice zabránit podobným nepříjemnostem, ale už se neslučuje s jednoduchou přenositelností disku. Přece nebudete chodit s flash diskem v jedné kapse a prodlužovacím USB kabelem v druhé...

Štítky: Komponenty


Komentáře

rostislav seda
8. duben 2008, 11:55

prosím vás lidičky mam takovou přiblblou otázku a prosbu.jde flash disk použít jako memory kard je na to nějaký program.ktery by to umožnil.nebo je to naprostá kravina???dikyodpověd sem RostikSeda@seznam.cz

Bredy
5. listopad 2007, 03:27

Po vypreparování.

http://bredy.jinak.cz/?Jogr-nebrat-/196

Redaktor ovsem.net Tydla
9. leden 2007, 17:24

S reklamacemi je vždy problém, ale jak s kterou firmou. U Czechcomputeru jesem již reklamoval a vždy bez problému. Zrovna dnes mi uznali reklamaci routeru i když by šel opravit poslali nový. To například s www.cybex.cz je něco jiného reklamace mi trvala 3 měsíce a až po urgenci mi poslali peníze zpět. Vracel jsem zboží zase zpět a čekám již 2 měsíce a zase nic :(

V Majer
9. leden 2007, 16:52

Tak to je docela zvláštní já mám s firmou CzechComputer přesně opačnou zkušenost od 1.12.2006 u nich také relamuji flash disk 128MB.(Super Smooth). Jednám s p.Martinem Zuklínem z jejich vzpomínaného reklamačního oddělení ale marně.Doba 30dní je pryč a na mou urgenci mi odpověli takto:

Dobrý den, děkujeme za připomenutí.
S pozdravem

Martin Zuklín
Reklamace

Toť vše, další týden a Email ignorován. Možná je to dílo jedince a ne firmy v každém případě mě jeho prostřednictvím ignorují docela zdatně.Pokud máte podobné problémy nebo zkušenosti či rady dejte prosím vědět předem děkuji. Asi přišla doba kdy se musí zákazník svých práv domáhat jak se dá.

pt
3. leden 2007, 16:10

Pokud je zboží neopravitelné, tak musí vrátit peníze, pokud nesouhlasíš s tim, že ti dají nový ...

takový je zákon

Jirka K.
30. listopad 2006, 14:44

Tak stejnej fd sem kupoval známé, taky za nějakou dobu se lehce odviklal konektor, ze začátku to bylo jen ve špatné detekci, později absolutní nefunkčnost, osobně sem si myslel že reklamace na tohle neprojde, nicméně zašla k prodejci, ukázala, on řekl NE, tohle nevyměníme, ale vzal pájku a během 3 minut vracel funkční disk a známá s ním dále funguje. Osobně mám jogra 2GB kolem jednoho roku, ale díky tomu že sebou taám téměř vždy laptop tak ho potřebuji zcela vyjímečně. Opravdu svádí ke hraní si, a zdá se mi že gumová čepička je volnější, ale jinak naprostá spokojenost, ale jak říkám ten flash disk vidí USB slot zcela vyjímečně a nebo když už, tak strašně dlouho (nějakou dobu sem ho měl na routeru jako sdílené úložiště na drobnosti – než sem k tomu připojil HDD)

linvris
19. listopad 2006, 23:45

Taky sem jednu dobu vlastnil tentýž Flash disk. A po asi půl roce nastal popsaný problém s uvolněním vnitřní části, pozděj se k tomu přidalo i problémové vyhledání ve Windowsech. Jogr je opravdu ze začátku odolný, ale to, že je tak robustní je příčinou toho, že se pozděj začne vyklat. Holt, guma je guma a vydrží mnohem menší nátlak, než umělá hmota :(
Teď mám Kingstona 256 MB a s tm není žádný problém. ;)

Pojir
13. listopad 2006, 00:30

Taky jsem měl jogra, konkrétně 512MB. Vydržel asi tři čtvrtě roku, pak se – kupodivu – ulomil konektor. Podle několika cizích případů jsem se domníval, že mi reklamaci nevezmou, tak jsem jej rozebral a přepájel, ale kontakty byly ulomené tak nešikovně, že nový spoj moc dlouho nevydržel. Tak jsem na to dal konektor z USB kabelu, ale jen jeho vnitřní část a navíc pod úhlem asi 45°, takže to teď vypadá jako velmi zvláštní zařízení. Na normální používání mám plastový 1GB kingston a nedovedu si představit, že by se z něj něco ulomilo, nebo se dokonce ztratila krytka – drží jako přibitá. Takže můj názor je: gumový nebrat!
BTW v jednom časopise (tuším nějaký starší Chip) psali o tom, že se to stává i gumovému Corsair Voyager.

kujon
29. říjen 2006, 03:01

Mám přesně tento a také, bohužel, sem měl ten samý problém :( Avšak moje řešení nespočívalo v reklamaci (protože sem ztratil doklad o koupi), ale v “rozkuchání” disku, jeho přepájení a následnému “lepení zpět” ;) Od té doby (cca 2roky) funguje přesně tak, jak má ;)

Sally
27. září 2006, 20:47

Já a moji dva spolupraconíci jsme si asi před dvěma měsíci koupily (už nevím kde – nemám u sebe paragon) Jogra o kapacite 512MB. Cena 360 Kč /ks i z poštovným. Jsme velice spokojeni. Fleška vydrží jako prase. Mám pocit, že je téměř nezničitelná. Ale podrobování techto testů došlo až kdiž se mi začal uvolňovat onen konector, protože jen po měsíci a půl mě to sakra nasralo. Tyto flash disky asi na to trpí. A co se týče těch ztracených dat, tak to nevím. Možná zmetek, ten se vždy najde. Jo, a kté reklamaci, a to vím na 100%, že pokud je výměna zboží, tak se dává nová plno-hodnotná záruka a při opravě běží dál + to co byla v servise.

Midlo
17. září 2006, 00:40

Nevim co tu resite … za ty prachy je to velice VYBORNY flash disk !!!!
pokud by nekdo chtel neznicitelnou flesku tak at si koupi za dvojnasobek penez “neznicitelneho” corsaira :o)

– vse je o penezich … – vse ma svoji “zivotnot”

Radim
3. září 2006, 22:50

mám jogra asi rok a půl v gigové verzi-až na to, že tehdy stál víc, než mi bylo milé, jsem dodnes spokojen, žádné viklání, prostě kam se nevejde tam jej nervu….:-)

maslic
29. srpen 2006, 13:27

Taky musim pochvalit CC za reklamacni prubeh.
1. Ve ctvrtek jsem odeslal zdroj na reklamaci.
2. V pondeli mi prisel email s info o prevzeti.
3. V utery mi prisel email o vymene a odeslani zdroje.
4. Ve stredu mi prisel vymeneny zdroj.

Kjong Pong Faj
18. červenec 2006, 23:21

Taky sem ho měl a robyl se!!!
NEKUPUJTE!!!
I´m from Korea (South Korea), Republic of

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
16. červen 2006, 07:55

Na klíčích jsem flash disk nikdy nenosil. Vždy jsem jej nosil s gumovým špuntem, nikdy ne bez něj. Jak jsem řekl již několikrát, stalo se tak kvůli tomu, že ne vždy jsem měl po ruce prodlužovací USB kabel. Mimochodem ten nový vyreklamovaný taky není bez problémů. 1x z 10 připojení ho počítač nepozná. Zdůrazňuji! na různých systémech a různých počítačích, ne jen na mém, nejsem BFU.

ČUPR
16. červen 2006, 03:15

Mám tento flashdisk o kapacitě 1 GB a permanentně denně používám – ZCELA BEZ PROBLÉMU ! Ono se tomu taky říká “klíčenka” hehehe. Ono asi záleží, jak a kdo si s tím hraje. Ale na hraní to opravdu není. Nebo používáte CD disk jako tácek pod půllitr a pak z něho chcete číst data? Jen si vemte, kolik bordelu máte na svazku klíčů – na jednotlivých klíčích. No a když k tomu svazku přidáte tuto klíčenku…. No nazdar!

.
3. červen 2006, 12:14

Já teda nevim,ale asi by to chtělo mít taky v pořádku počítač a systém (jako že by jsi si to mohl taky tak jednou za rok přeinstalovat).Mám doma od A-data 2 flashdisky PD2 a PD9,CF a MMC kartu a nikdy jsem s žádným z nich problém neměl.To nemapování disku nebo jak jsis to pojmenoval se kamarádovi stávalo taky a přitom mě doma šel bez problémů,takže bych to viděl v tom,že máš vybíravou základní desku nebo Winy nainstalovaný 3 roky bez údržby.Čau umělče

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
19. březen 2006, 22:10

Ad [12]: No ty ho máš od Vánoc, já ho používal od předloňských Vánoc a to je rok rozdíl a také rok opotřebení :-)

Ale je svatá pravda, že opravdu neskutečně nabaluje nečistoty…

Jimmy_t
19. březen 2006, 21:48

Vlastním přesně ten samý flash disc (128mb)
a musím říct že má jednu velikou slabinu a to že se na jeho gumoví povrch lepí nečistoty. Další věc je že díky tomu že je gumovej přímo svádí k tomu aby si sním člověk hrál a proto padá ještě víc něž kdyby byl obyč. Jinak nechápu jak někdo může zničit to pogumováni mám ho od vánoc a stále drží.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
2. březen 2006, 14:32

Ad [10]: Díky za info, tohle jsem nevěděl jistě.

Každopádně není mým úmyslem novou flashku zničit! Chci ji používat a budu na ni dávat mnohem větší pozor. Ta flashka by vydržela mnohem více, kdyby byla gumová pryž lépe přichycena ke konektoru…

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací