Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Rubber Flash Disc 512MB USB 2.0 - Reklamace u CzechComputeru


Rubber Flash Disc 512MB USB 2.0 - Reklamace u CzechComputeru

Autor: Jiří Melčák  |  26. únor 2006  |  zobrazeno: 21 711×  |  30 komentářů

Rubber Flash Disc 512MB USB 2.0Tento gumový Rubber Flash Disc 512MB USB 2.0 jsem dostal k Vánocům předloňského roku. Rubber Flash Disk, jehož výrobcem je společnost A-Data, se pyšní odolností vůči narazům a vůči vodě, a to především díky svému robustnímu gumovému obalu, který je bohužel zároveň jeho největší slabinou, která mě po více jak ročním používání donutila flash disk reklamovat u společnosti CzechComputer. Při používání tohoto flash disku prostě nakonec musí dojít k tomu, že se konektor v gumovém krytu začne uvolňovat a v tom okamžiku jednak přestává být voděodolný, ale také musíte počítat s tím, že za nějaký ten pátek dalšího používání vám disk odejde navždy.

A přesně tohle se mi stalo. Po zasunutí flash disku do počítače, přestal Windows disk rozpoznávat a disk jednoduše přestal být přístupný. Po usilovné námaze se mi pak jednou jedinkrát (z asi 100 pokusů) podařilo disk namapovat a stáhnout velmi důležitá data do počítače. Pak okamžitě následovalo smazání disku, vložení do obálky s popisem závady a poslání na reklamaci do CzechComputeru.

Flash disk a prodlužovací USB kabelZde bych velmi rád pochválil reklamační středisko CzechComputeru, které reklamaci okamžitě vyřídilo. A do týdne jsem měl nový flash disk doma. Velmi se mi také líbilo, jak jsem byl o postupu reklamace emailově informován. V tomhle směru se ostatní online shopy mají co přiučovat. Jinými slovy můžeme CzechComputer jen a jen doporučit a to nejen kvůli reklamacím, ale zejména díky jejich dobře prováděné práci, kterou svým zákazníkům nabízí.

Celkově jsem s tímto gumovým flash diskem spokojený. Bohužel ho však nemohu doporučit, neboť výše popsaná závada se podle mě musí časem stát každému. V okamžiku, kdy ve vedlejším USB portu máte zasunutý konektor např. od tiskárny, tak gumový flash disk sice zasunute, ale musíte vynaložit větší sílu a výsledkem je, že se flash disk začne obýbat až se ohne navždy. Přiložený USB prodlužovací kabel má sice zabránit podobným nepříjemnostem, ale už se neslučuje s jednoduchou přenositelností disku. Přece nebudete chodit s flash diskem v jedné kapse a prodlužovacím USB kabelem v druhé...

Štítky: Komponenty


Komentáře

Johnyz
2. březen 2006, 14:25

Takže je to potvrzený od Remicompu a Ceskych pocitacu v OV. Nedostavas novou zaruční dobu, ale záruka běží od prvního prodeje + 30 dní (doba reklamace). Máš rok a půl tedy na plnohodnotné opětovné zničení flashky :D

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
2. březen 2006, 14:24

Ad [7]: Přirozeně, že je to mechanické poškození. Netvrdím, že jsem do USB tu flashku rval, ona při vedle zastrčeném konektoru jde zasunout, ale prostě po dlouhém používání se prostě začne flashka ohýbat a pak se guma přirozeně odlepí od konektoru.

Také kvůli tomu, co jsi napsal, jsem chtěl CzechComputer pochválit, protože já osobně bych reklamaci nepřijal. Vím, že je to způsobené mechanickým používáním. Spíš jde o to, že se to stává prostě všem a možná na základě nějaké dohody mezi CZC a výrobcem se reklamace prostě uznávají. Konstrukce flashky je totiž špatná.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
2. březen 2006, 14:14

Ad [6]:Tím otazníkem v první větě soudím, že si sám nejsi zcela jist. Já také ne, ale pokud dostaneš nový kus, měl bys s ním dostat i novou záruční dobu.

Něco jiného je, když dostaneš opravený výrobek zpět. Pak běží původní lhůta. Ale nejsem si tím vším jist. Na druhou stranu, i kdyby tomu tak nebylo, tak mám ještě rok a půl na to, aby se něco “stalo”. A za tu dobu mi bude tahle flashka neskutečně malá...

Johnyz
2. březen 2006, 14:12

jo a další btw
píšeš že si musel vynaložit větší sílu k zastrčení disku do portu a docházelo k pravidelnému ohybu. Až se ohnul úplně a nejspíš už něco nesneslo takovou zátěž. A proto vyvstává otázka – není to náhodou mechanické opotřebení ?? Máš vůbec právo na tu záruční opravu ? Nezapomeň že záruka se nevstahuje na mechanická (fyzická) poškození. A to, že to nepasuje jenom kvuli vedlejšímu zastrčenému konektoru USB, to bych nebral v potaz, kdybych byl v pozici Czech Computeru, protože bylo v balení i právě prodlužovací kabel.

Johnyz
2. březen 2006, 14:06

btw a není to jen tak náhodou s tou zárukou trochu jinak? Záruka ti běží od prvního zakoupení a když ti ho vymění (vyreklamují) i za jiný typ, měla by běžet původní záruka – čili od toho prvního zakoupení. Plus samozřejmě je tam doba kdy je ta věc reklamována, čili nějakých 30 dní.

Johnyz
2. březen 2006, 13:56

no já už bych do takové značky, která by mi málem zničila životně důležitá data, nešel. Jednoduše neobstála funkci flashky a nezáleží na tom, jestli byla v drsných podmínkách nebo ne. Proto individuální domluva a výměna zboží s případným doplatkem.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
2. březen 2006, 13:42

Ze zákona nemáš právo při první reklamaci požadovat vrácení peněz. Výměna zboží za jiné je na individuální domluvě zákazníka a dodavatele. Ta flashka mi vydržela rok drsného provozu, takže nemám strach, že to odejde hned.

Petík
2. březen 2006, 13:36

to je dost odvaha, spolíhat se na to, že až se disk znova pokazí, tak že z něho dostaneš ty data :) ale to je na každým… já bych šel do nestandardní reklamace :)

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
2. březen 2006, 13:32

Standardní reklamace neumožňuje vrátit peníze, natož vyměnit za jiný flash disk :) Mě to nevadí, mám novou záruku na flashku a když se pokazí, reklamuji znovu. Chyba je jednoznačně na straně výrobce, který jednoduše nepočítal s obyčejným zacházením. Prostě, když k někomu příjdu a potřebuji přehrát data, tak si přece před tím neskočím do obchodu pro USB prodlužovačku.

Petík
2. březen 2006, 13:27

No jak to tak vidím, tak nejlepší je mít nějaký obyčejný flash disk. Jednak je tenký a tudíž odpadnou výše popsané problémy a jednak nepředpokládám, že by se s ním někdo koupal, či hrál box :-) A nějaký ten občasný dopad taky přežije… Příště si Jiříku radši nech vrátit penízky nebo vyměň za normální flashku

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací