Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Thermaltake Soprano VB1000BNS - krásná skříň


Thermaltake Soprano VB1000BNS - krásná skříň

Autor: Jiří Melčák  |  27. září 2006  |  zobrazeno: 20 265×  |  24 komentářů

Thermaltake Dream Tower Soprano VB1000BNSTenhle článek není ani tak recenzí jako spíše malým upozorněním na poměrně povedenou počítačovou skříň Thermaltake Soprano VB1000BNS. Ještě si pamatuji, když mě před nákupem kolega z redakce upozorňoval na to, že přední dvířka, ač vypadají opravdu velmi krásně, jistě brzy budou místo efektního skelného vzhledu připomínat dítětem umaštěné sklo. Naštěstí se tahle hypotéza nepotvrdila a já jsem už několik měsíců hrdým majitelem tohoto černého obříka. Tuhle skříň jsem vybíral nejen kvůli vzhledu, který je však opravdu velmi povedený, ale zejména kvůli rozměrům. Soprano má rozměry 495mm x 210mm x 478mm [v x š x h]. Právě šířka pro mě byla rozhodující z důvodu osazení CPU chladičem Scythe SCNJ-1000P Ninja Plus.

Thermaltake Dream Tower Soprano VB1000BNSPodívejme se trochu blíže na výbavu skříně. Thermaltake Soprano má 5 interních 3,5" pozic, 2 extérní 3,5" a 4 extérní 5,25". Celá přední dvířka jsou odnímatelná a zároveň skříň nabízí možnost pomocí zámku tato dvířka zamknout a zabraníte tak např. spuštění počítače dětmi, neboť power tlačítko je uvnitř dvířek. Zámek má tři polohy. V první poloze jsou dvířka zamknuta, ve druhé jsou otevřena a třetí pozice umožňuje kompletní uvolnění dvířek, která pak můžete vysadit. Skříň obsahuje i druhý zámek na levé bočnici, díky kterému tak můžete znemožnit přístup do vnitřností skříně. Samozřejmostí je detektor nežádoucího průniku do skříně, který reaguje na otevření levé bočnice.

Výbava Thermaltake Soprano VB1000BNSNa samém vrchu skříně je odklopný panel, pod kterým se skrývá dvojce USB portů, IEEE 1394 konektor a audio konektory. Pro lepší stabilitu je skříň vybavena čtyřmi výsuvnými nožičkmi. Přece jen tenhle case sám o sobě váží 9,5 kg. Kompletní skříň se všemi komponentami může vážit dobrých 20 kilo. Soprano je osazen dvěma pomaluotáčkovými 12cm větráky (1400 otáček/min. a pouhých 21dBA). První nasává vzduch přes prachový filtr ve spodní částí na předním panelu a ochlazuje tak pevné disky (2x Seagate 320GB SATA II + WD 100GB PATA + Seagate 80GB v šuplíku) a druhý vyfukuje teplý vzduch v zadní části skříně pod napájecím zdrojem. Co se instalace komponent týče, pak vše je řešeno bezšroubově pomocí křídlových šroubů. Osobně však tvrdím, že není nadto pořádně přitáhnout běžný šroubek.

Polovybavená skříň (omluvte sníženou kvalitu obrázku)Celkově jsem skříní Thermaltake Soprano nadšený. Splnila moje očekávání a vzhled je opravdu skvostný a rozhodně neztrácí na lesku (zejména tedy přední dvířka, která jsou vyleštěna k dokonalosti). Jediné co mě opravdu mrzí je rozměr skříně na délku (478mm). Přece jen bych jistě 10cm navíc snesl a klidně bych si za to připlatil. Takle je tam vše narvané a při delší grafice byste jistě měli velké problémy. Za cenu lehce přes 2.000,- Kč však získáte super těžkou skříň, která je vybavena zámky, tichými větráky, multimediálním panelem a bezšroubovou možností instalace komponent.

Štítky: Komponenty


Komentáře

Killer_Muf
28. září 2006, 11:15

Prijde mi,ze je tam celkem malo mista..nevim,jak bych tam narval vsechny mechaniky a disky a pod kraviny. Ale nevypada to spatne,ze ych upgradoval firemni PC:-)??

Redaktor ovsem.net Tydla
28. září 2006, 10:03

Moje skříň je stejně hezčí

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
28. září 2006, 10:00

Pro toho, kdo by se ještě rozhodoval, zda si tuhle skříň pořídit, pak přikládám odkaz na další fotografie tohoto casu ve stříbrné barvě.

otec Fura
28. září 2006, 09:33

něco takového bych si určitě koupil do svého malého bytu :-))

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací