Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Vlastní PC tuning (II.)


Vlastní PC tuning (II.)

Autor: Martin Tydlačka  |  16. únor 2006  |  zobrazeno: 103 403×  |  57 komentářů

 Čelní pohled na můj caseChtěl bych vám ukázat, jak vypadá vlastní pc tuning, kde si všechno uděláte sami a nemusíte si kupovat drahé a stejně osvětlující světla. Takže vám tu nabízím návod, jak si udělat vlastní pc tuning.

Neony uvnitř casuZačneme s větrákem, který jsem umístil dopředu počítače. Nejprve jsem si do větráků vyvrtal díry do dvou rohů. Pak jsem tam dal supersvítivou diodu, kterou jsem zapojil přes 100 Ω odpor ke zdroji na červený a černý drát. Nakonec jsem si vyřezal do plexiskla díru podle vrtulky a namontoval jsem plexisklo na větrák. A to vše jsem dal místo tří krytek.

Bočnice casuDruhá věc jsou neony. Tyto neony jsem si udělal z průhledné propisovací tužky, do které jsem umístil supersvítivou diodu přes 100 Ω odpor a zapojil. Neony jsem si dal naspod a do boku počítače.

A nakonec jsem si udělal průhledný bok. Nejprve jsem si vyřezal do plechu požadovaný tvar a dal jsem tam 0,5 cm tlusté plexisklo. A je vše hotovo a počítač máte krásně osvětlený a průhledný.

Štítky: Komponenty


Komentáře

Suprvirus
18. únor 2006, 12:08

Tak proč si ho tam namontoval? Ventilátor slouží pro účely vyměny vzduchu ( zjednodušeně řečeno ) a v této poč. skříni není co chladit!!! Tak proč si do předních pozic nenamontoval již zmíněný panel s LCD nebo regulátory otáček ventilátoru uvnitř kompu? Vždyť tuning není jen o vzhledu ale i o funkčnosti a využití. Je pravda, někdo má rád vdolky, jinej zase holky….. Každému se líbí něco jiného, ale tohleto….?? Je pravda, nepopírám to autorovi, dělal si to sám a v domácích podmínkách.

Redaktor ovsem.net Jirka
18. únor 2006, 10:20

Vidím, že Johnyz se spojil se Suprvirusem… a zbrojí proti nám v plné síle :) Podívejte, všichni máte v podstatě pravdu. Jenže… jde o to, že každý pakoš si v obchodě koupí hardwarově natuněný komp včetně desítek svítících věciček uvnitř a nepohne ani prstem.

Martin si to ale celé udělal sám! Ono je jednoduché koupit hotovou věc a namontovat si to do skříně. Chápete? Mě osobně se ten velký větrák taky moc nelíbí, ale to jen proto, že je tak velký, ale to neznamená, že je to špatné.

mektro
18. únor 2006, 10:17

no jo ale tady jde o tunning PC né auta toje otáka prncipu (máš pravdu jezdí jako závodníci formule)

Suprvirus
18. únor 2006, 09:40

Ale viděl jsi už někdy vytuněné auto jedoucí po silnici 50ti km rychlostí a když jsi ho předjel, tak ti ještě řidič zamával a gestem naznačil, že jsi borec přez řízení???

mektro
18. únor 2006, 09:00

no a tak to by tam ten tunning nemusel být v tunningu aut taky obdivujete velké křídlo nebo velké kola, a takto udelaný COMPL je super!!

Johnyz
17. únor 2006, 19:40

a proto bych z tama vypral ten 12-ti centimetrový větrník a nahradil ho krásným displejem a celý case udělal v jednotném vzhledu jediné barvy a ne jak na diskotéce

Redaktor ovsem.net Jirka
17. únor 2006, 19:27

Přesně tak. Už jsem to popsal. Jde o tuning vzhledový nikoliv hardwarový. Srovnáváš jabka a hrušky :-) Je logické, že hardware jde taky krásně natunit, ale o tomhle tento článek vůbec nebyl, takže si trochu off-topic :-)

Autor článku Martin
17. únor 2006, 18:51

ale tady nejde o to co mas v pocitaci ale jak si ho podsvitis a vytunis :-)

Johnyz
17. únor 2006, 18:37

1) neni tam externí zvuková karta, tzn používáš nějaký šit vestavěný na desce, a to že nemáš nic v pci tak proč máš tak velkou skříň a nepoužíváš mini skríně s mini deskou.
2) do pozice mechanik místo větráku se strkají většinou diagnostické panely, čtečky atd.
3) paměti jednoznačně do dualu pokud nemáš 64-bit procák a desku. Takže buď 2×256 nebo 2×512 od stejného výrobce (ale na to je zapotřebí deska že jo).
4) HDD-sky jeden jako záložní samozřejmě. Zálohovat důležitá data, ty kritická ještě navíc na dvd.
5) takový gigantický větrák je nutný pouze za předpokladu, že tam máš hromadu komponent. V podstatě ty tam nemáš co chladit, každá komponenta má dostatek místa na produkci a konzumaci vlastního tepla.

Redaktor ovsem.net Jirka
17. únor 2006, 16:26

Musím souhlasit s Tydlou. Je jedno kolik kdo má obsazených PCI slotů a kolik má mechanik. V článku šlo o podomácku vyrobený tuning ve smyslu barevných větráků a svítících diod. Já bych si něco takového jen tak neudělal.

Redaktor ovsem.net Tydla
17. únor 2006, 16:05

Opravdu nevím co má společného kolik mám mechanik a obsazených PCI slotů s tuningem? To jako když si vytuním auto tak přidám ještě jedno kolo, dopředu hodím ještě jednu sedačku a aby to ladilo tak dva volanty :-/

Autor článku Martin
17. únor 2006, 15:13

a naco mi budou dva hardisky dve cederomky pamet mam 512 a kabely se vyresi a ty fotky mi posli na email

mektro
17. únor 2006, 11:47

ROFL!!!!!!!
ne kecam
GOOD

Redaktor ovsem.net Johnyz
17. únor 2006, 09:30

no i tak nechcu kritizovat, ale v bedně nic nemáš než .... jednu mechaniku a jeden HDD. Zadní pci slot neni obsazen, a jedna pameť ... bordel v kabelech.
Ten přední větrák v bedně se mi zdá dost kyčovitý, zkusím najít nějaké fota tuningu co dělali kamarádi, ... jen tak pro inspiraci

Redaktor ovsem.net Tydla
16. únor 2006, 20:56

Obrázky se budou ještě upravovat, takže bude i větší náhled, jinak jsem rád, že kluk je celý po mě :-)))

janek
16. únor 2006, 19:14

ne to sou umělecké obrázky, to je asi tak schwálně :-))

Johnyz
16. únor 2006, 19:00

ty obrázky jsou moc malinkatý, se nedá poznat detail

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací