Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Zchlaďte si svůj počítač


Zchlaďte si svůj počítač

Autor: mirek  |  2. listopad 2004  |  zobrazeno: 10 743×  |  6 komentářů

Zchlaďte si svůj počítačOd té doby co jsem si pořídil novou základní desku s procesorem Athlon XP 1800+ zápasil jsem s teplotou jak uvnitř skříně tak teplotou procesoru samotného, teplota procesoru se pohybovala od 55 do 67 stupňů. Měl jsem dvě možnosti buď to nechám tak a odinstaluji všechny programy na měření teploty :-) nebo s tím budu něco dělat. Jelikož nevydržím mít počítač zavřený déle jak měsíc aniž bych se do něj podíval vybral jsem si druhou možnost.

Zkoušel jsem vše co mne napadlo přidával jsem ventilátory na zadní stranu PC nebo na přední, vháněl jsem vzduch jak dovnitř tak ven, ale teplotu jsem snížil max. tak o dva stupně. To vše do té doby než se mi dostala pod ruku skříſ s připraveným otvorem v horní části logicky jsem usoudil, že to by mohlo být ono!

Zchlaďte si svůj počítačJak jsem myslel tak jsem provedl a odvrtal otvor na horní straně PC dal zde 8 cm ventilátor ze staršího PC zdroje a předřadil do plusového přívodu v sérii obyčejnou žárovečku z vánoční světelné ozdoby tím jsem snížil otáčky na polovinu a jeho chod je opravdu tichý a připojil do konektoru na základní desce pro přídavný ventilátor. PC jsem zkompletoval uzavřel a nestačil jsem se divit při normálním provozu je teplota procesoru 50 stupňů a uvnitř skříně 36, při hraní hry např. Doom 3 stoupne teplota procesoru na 56 stupňů a uvnitř skříně na 41 což je skoro o deset stupňů méně než před úpravou!

Samozřejmě jsem si vědom že jsem neobjevil ameriku takových nápadů je na netu dost jen mám radost z toho že jsem snížil teplotu svého PC.Na přiložených obrázcích můžete vidět detailně jak jsem to vše spáchal měl jsem to o to jednodušší v tom že vrchní kryt šel odšroubovat a tím jsem nemusel demontovat celý vnitřek počítače.

Štítky: Komponenty


Komentáře

Johnyz
22. duben 2007, 22:14

ty obrázky už jsou spravené, byl tam špatný link …

SG
13. duben 2007, 16:47

Já mám jeden větrák na bočnici(vzduch dovnitř) a potom jsem vzal dva větráčky(jeden vpředu pod hdd- vzduch dovnitř, druhý vzadu pod zdrojem- vzduch ven) ze starých zdrojů přidělal je na vypínač z vyřazeného zdroje a standartně zapojil a tahle kombinace plus pravidelný čištění chladiče procesoru mi uchladí komp dostatečně. navíc díky vypínači si sám reguluji hluk/chlazení. Ventilátor na bočnici mi zchladí procesor cca o 5-8 stupňů a ty dva pokud zapnu tak o dalších cca 5. Hodně taky dělá kde a jak máte komp uložený. mám celeron 2,4 a při taktu na 2,9 mi dřív jel na nějakých 68-75 což bylo dost ale nyní my teplota při zapnutém chlazení dělá 42 stupňů což dělá dost jinak při běžném netaktnutém provozu mi to jede na 28-30 stupních.

XxX
9. duben 2007, 13:27

hh… kouněte se na obrázky… Moc jich tam nevidim… Spíš jenom 2 bílé čtverce…:)

Radek
26. listopad 2006, 17:59

Snizit hluk PC lze tak, ze se vsechny vetraky nahradi co nejvetsimi s co nejnizsimi otackami.
Asi nejlepsi bude 12 cm vetrak ve strope, jak psal Zephyr.
Ja dal 12 cm do horni casti bocnice. Kdyz foukal ven, teplota se nezmenila, foukanim dovnitr vyrazne klesla.

Sally
30. září 2006, 12:48

Čau. Já z teplotou nějak velké problémy nemám. Ale velkou tématikou je HLUK PC. A tak je mnoho návodů jak na to. Vy si ale ještě větráky přidáváte. Nestačilo by mít sundanou bočnici?
Toto není kritika, nýbrž otázka.

Zephyr26
19. prosinec 2005, 23:05

Taky jsem bojoval s teplotou, dal jsem nejdříve větrák dopředu, poté dozadu, zepředu nasával, vzadu vysával, pak bočnicí, vysávala, pokles teplot byl minimalní, opravdu tak o cca 1 – 3 stupně. Grafika se mi vařila na cca 86 stupních. (GF6600GT). Přidal jsem větrák nahoru, 12cm výfuk vzduchu ven a teplota grafiky klesla z těch 86 na cca 62 stupňů. Úžasné, jsem maximálně spokojený...

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací