Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Hry


TES IV: Oblivion čeština hotova?

Autor: Milan Kvita  |  20. duben 2006  |  zobrazeno: 70 155×  |  72 komentářů

34tNo a je to tady. Na cestiny.idnes.cz se konečně objevila první čeština do legendární hry Oblivion. Člověk by si řekl, jak to jen ti překladatelé mohli stihnout ? Vždyť ještě včera nebyli ani v první čtvrtině. Hmm hold je to jednoduché. Člověk, který se proslavil první češtinou, je Jacek Bielowsky. Nemá s překladatelským týmem vůbec nic společného. Jeho domovská stránka www.czesztiny.info se ještě ten den pod náporem stahovatelů asi nejspíš i zhroutila a už se tam ukazuje pouze 403 Forbidden. A v čem je celý ten trik ? Týpek si z nás totiž udělal dobrý den a přitom prvního dubna bylo před pár týdny. Celý to totiž hodil do translatoru. Sami si dokážete představit, jak vypadá text z translatoru bez sebemenší úpravy.

Pokračování článku

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Autor: Milan Kvita  |  9. duben 2006  |  zobrazeno: 12 805×  |  18 komentářů

33tKdyž se poprvé začalo mluvit o dalším pokračování hry Morrowind, tak jakákoliv další novinka mnou projela jako blesk. Jakýkoliv náznak mi naznačil, že bych se o hru měl zajímat dál. Nicméně zpráva o tom, že to má být vydáno až v této době (první zmínky byly tak 1,5 roku nazpět) mne docela schladila. Čím více se hra blížila k datu vydání, tím více jsem narážel na obrázky z her, které byly úchvatné a naznačovaly, do jaké grafické hloubky se autoři ponoří. Po několika hodinách hraní jsem unešen. Unešen nejen grafickými detaily, ale celou hrou, systémem boje, myšlení postav, kde každá má svou osobnost, žádné prachsprosté kopie, jednají dle svého programu, mají žebříček hodnost, jinou tvář, jinou zbroj, no jednoduše je to jako by jste vzali Prahu, zkopírovali každého jedince s jeho osobností a životem a vsunuli ho do hry. Každé město, které je vytvořeno, má svůj osobitý charakter, to hlavní je navíc rozděleno na několik částí, takže je opravdu co procházet. Oproti třetímu dílu je to opravdu mega změna.

Pokračování článku

Sudoku hra s čísly od jedné do devíti

Autor: Miroslav Tydlačka  |  3. duben 2006  |  zobrazeno: 10 092×  |  4 komentáře

Vypadá to celkem v pohodě, stačí jen doplnitKdyž jsem poprvé slyšel o tomto hlavolamu, puzzle nebo jak to nazvat říkal jsem si, to není pro mne. V počtech jsem nebyl zrovna přeborník a sčítat nějaké sloupce to není ono. Nedal jsem však na své předsudky a stáhl si puzzle Sudoku zdarma a hele ono to není tak o počítání jako o doplňování číslic od 1 do 9, to přeci nemůže být tak těžké.

A bylo. Začal jsem celkem svižně a brzy pochopil princip, jak tam ty zpropadená čísla dostat a bingo, na very easy puzzle jsem doplnil čísla cca za půl hodiny. Říkám si proč tolik povyku pro nic, ale ouha, další nové puzzle vypadá skoro stejně, směle se pustím (v pracovní době) do práce a zbývá mi jen doplnit tři čísla a v tom byl ten problém! Začít od začátku, protože to nepasuje no a místo půl hodiny čumím do mřížky asi hodinu a čísla se mi začínají měnit před očima. Že by nastal problém?

Pokračování článku

Lord of The Rings Battle For Middle Earth 2

Autor: Milan Kvita  |  21. březen 2006  |  zobrazeno: 273 206×  |  364 komentářů

Lord Of The Rings - Battle For MiddleEarth IIO víkendu se mi dostala do rukou real-time strategie Lord Of The Rings: Battle For Middle Earth II. Už jen podle obrázků, fórech vedených na internetu, všelijakých možných recenzí a preview v časopisech, jsem tušil, že to bude něco velkého. A taky že jo. Při instalaci si hra řekne o uctyhodných 5,5GB volného místa. A samotný obraz zabírá 5,9GB.

Hra se spustí intrem, které není nijak oslnivé, využívá totiž přímo postaviček ze hry a představuje nám mocné příšery jako jsou draci, medúzy, černí jezdci atd. Dostávám se do menu, které už rozhodně vypadá jinak. Pekelně lépe. Z menu poznáte, že můžete hrát jak single, tak multiplayer. Samozřejmostí jsou tutoriály, ale kdo hrál jedničku, nemusí se bát. Hra sólo nabízí kampaň jak za dobro, tak i za zlo, dále klasický skirmish a modul War of the Ring, který nabízí hru ve stylu tahové strategie. Multiplayer nabídne hru přes síť a přes internet. Také si můžete vytvořit vlastního hrdinu, což beru jako velké plus.

Pokračování článku

The Chronicles of Riddick

Autor: Miroslav Tydlačka  |  18. březen 2006  |  zobrazeno: 13 911×  |  6 komentářů

Riddick

Dostala se ke mně tahle již více jak rok stará hra The Chronicles of Riddick – Escape From Butcher Bay, ale nic to nemění na tom, že stále stojí za to si ji zahrát. Hra je podle filmové předlohy Chronicles of Riddick a jak to vypadá, velice se povedla. Hned v úvodu Vás překvapí celkem vyvedené menu ve tvaru rotující kostky s výsuvnými částmi a věřte, že to není to poslední, co vás překvapí.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací