Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Hry


Driver Parallel Lines - podsvětí čeká právě na vás

Autor: Jiří Melčák  |  13. červenec 2007  |  zobrazeno: 16 056×  |  15 komentářů

Driver Parallel Lines Série her automobilových honiček a stříleček Driver přichází s novým již čtvrtým pokračováním pod názvem Driver Parallel Lines. Historie Driveru patří mezi ty zajímavější. Ve zkratce... po úspěšné jedničce přišla dvojka, ta však byla jen na konzole. Trojka vše napravila, ale byl to herní propadák. Čtyřka rodící se pod hlavičkou Atari byla nakonec z finančních důvodů prodána Ubisoftu se všemi právy a tak se zrodil Driver Parallel Lines, který jistě stojí za pozornost. Herně se velice přibližuje již legendární sérii GTA a objevují se hlasy, že jde o kopírování, s čímž se ale nedá souhlasit, neboť tento herní žánr bude v podání jakékoliv firmy velmi podobný famóznímu GTA. Přes tohle všechno si jde hra svou vlastní cestou, má velmi dobrý příběh a díky naprosté volnosti pohybu si užijete adrenalinu až až.

Pokračování článku

Samorost 2 - chvilka skutečného herního zážitku

Autor: Jiří Melčák  |  30. červen 2007  |  zobrazeno: 32 905×  |  13 komentářů

Ufouňáci kradou hrušky i psa hlavního hrdiny On-line flash hra Samorost 2 je na internetové poměry vcelku stará záležitost. Vznikla v roce 2005 pod taktovkou Amanita Design. Bylo by ovšem krajně smutné, kdybyste o tuto hru přišli a nezahráli si ji. Já jsem na ni narazil zcela náhodně. Začal jsem hrát Samorost 2 a ač jsem měl první polovinu dohranou během plus mínus 10 - 15 minut, byl to skutečný herní zážitek. A to i přesto, že je to přímočará klikací adventura. V celé hře se nemáte jak ztratit nebo se někde zaseknout. To, co Samorost 2 dělá tak půvabnou hrou, je profesionálně zpracovaná grafika a také dokonalá hudba, která celou hru podkresluje. A ač je hra napůl shareware, musíte si ji zahrát.

Pokračování článku

Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Autor: Milan Kvita  |  10. duben 2007  |  zobrazeno: 55 117×  |  45 komentářů

Command & Conquer 3: Tiberium WarsKdo by neznal řadu strategií Command & Conquer. Nemusíte ji zrovna hrát, ale určitě už jste o ni slyšeli. Počátky série této hry se nesou daleko do doby, kdy vznikaly první real-time strategie. Čili první díl vyšel hned po průlomové hře Dune II a Warcraft. Zhruba po 8-mi letech vývoje vychází další z mnoha dílů, který nese titul Command & Conquer 3: Tiberium Wars.

Pokračování článku

Fish Fillets II - česká logická hra podruhé

Autor: Jiří Melčák  |  8. duben 2007  |  zobrazeno: 29 852×  |  23 komentářů

Max Flounder a agentka Tina Guppyová - FISH FILLETS IIPo dlouhých devíti letech přichází pokračování české logické hry Fish Fillets II. Hned na začátku mohu řici, že se pokračování vyvedlo nad míru dobře a to zejména z důvodu, že se hra lehce odprostila od skutečně obtížných misí a tato pekelná obtížnost byla nahrazena bonusovými hvězdami, které mohou rybky získat na cestě ven z daného levelu, což ale není podmínkou a tím hra získává na atraktivitě i pro jedince méně vybavené logickým myšlením. Možná by nebylo špatné myslet i na naše ratolesti a vytvořit speciální edici i pro ně, neboť - co si budeme povídat - i my dospělí máme s řešením některých levelů obrovské potíže a ač hra na oko vypadá, že je ideální pro děti, tak rozhodně není, neboť hra vyžaduje dost trpělivosti.

Pokračování článku

The NeverHood - chvilka nostalgie

Autor: Milan Kvita  |  18. březen 2007  |  zobrazeno: 40 507×  |  55 komentářů

NeverhoodKdyž jsem se prodíral starými CD a věcmi, které poměrně dlouhou dobu nespatřily denní světlo, narazil jsem na CD s výbornou adventurkou, která mne dostala svým zpracováním, grafikou a úžasnou hudbou. Jop, mluvím o Neverhoodu, o hře nejen pro děti, ale i pro dospělé. O hře bez zabíjení a o jednom velkém plastelínovém světě. Nepořádek musí počkat, tohle si musím zahrát. CD ještě kupodivu fungovalo a instalace byla pekelně rychlá.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací