Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | American McGee´s Bad Day in LA


American McGee´s Bad Day in LA

Autor: Milan Kvita  |  3. říjen 2006  |  zobrazeno: 11 791×  |  13 komentářů

Bad Day LAŠpatný sen? Vidím dobře? Někteří by řekli OMG WTF. Takové jsou reakce na prvních pár minut ve hře Bad Day in Los Angeles. V dnešní době přichází jedna nadupaná akce za druhou. Každý se předhání v detailech, propracovanosti příběhu, nasazením inteligence nepřátel anebo vsází na multiplayerovou část. Nebezpečně se blíží vydání hry Crysis, který svou podporou ohledně DirectX 10 opět ukáže světu, že je třeba vytáhnout dalších 5 papírů na novou grafiku a neřku-li další trojku na nové visty, abychom si mohli zahrát Crysis na plné detaily, jako onehdy Far Cry. Proto, když jsem se dnes dostal ke hře Bad Day in LA, nestačil jsem věřit vlastním očím. Po spuštění mi hra připomněla starou dobrou 3D akci - XIII. Kreslená grafika alá Simpsonovi není až zas tak špatná, ale tvůrci potom hazardují s ostatními stránkami, což se ve XIII podařilo. Hlavně se jedná o inteligenci nepřátel a dalších postav, příběh, použíté efekty a také zčásti délku hraní. Jak říkám, tuto hru jsem hrál asi patnáct minut. Tyto minuty mi prozradily snad úplně všechno.

Bad Day LAPříběh je doslova vycucán z prstu, ale to je v podstatě celá hra. Intro nás seznámí s noname bezdomovcem (kupodivu mu dali jméno Anthony Williams). Ten se prodírá ucpanou dálnicí v LA a s každým prohodí pár nepěkných slov, když tu zčistajasna havaruje Boeing. Během těch pár chvil, kdy Anthony na každého nadával, že jsou mu všichni FUK, se z něj stal záchranář a zombie killer v jedné osobě. Do rukou se mu dostaly absurdní nástroje - toaleťák, se kterým léčil, hasící přístroj, se kterým hasil nejenom hořící auta, ale léčil také ty, kteří byli přeměněni v zombie, potom ještě nějaké to páčidlo (beztak to opotřebované od Freemana z Half-life). Nepropracovanost okolí a chaos postav naznačilo, že i autoři měli tak trochu chaos v tom, co vůbec po té hře chtějí. Úkoly byly dost jednotvárné - zachraň / zabij / získej. Paradoxní byl úkol Najdi pro dítě lék, abys jej mohl vyléčit. Je zvláštní, že dospělácké zombíky léčím hasičákem, ale dítě vyléčit nemůžu ... no fajné.

Bad Day LANo jinak jsem ještě poprvé zažil auto točící se v jediném jízdním pruhu pořád dokolečka (to vypadalo, jako by měl kola fakt o 90 stupňů kolmo), desatero týpků oblečených do hamburger kostýmů hořících a pobíhajících chaoticky vedle sebe, dogy, které po přeskočení plotu (lépe řečeno textury) neútočily, 4 stejné domy velikosti bytu 1+1 a dokonce s postavičkou přesně uprostřed na zahradě.

No, kdybych to hrál trochu déle, asi bych se taky stal zombíkem. Jedinou výhodou jsou snad pouze slabé hardwarové nároky, což ale v podstatě nikoho nezajímá, protože každý už plní prasátko na osudný Crysis. No a co beru jako absolutně největší výsměch, tak že hra je teprve v předprodeji a stojí neobyčejných 899,-. Bude v češtině.

Dámy a pánové nekupujte to, nehrajte to, je to ztráta času.

Štítky: Akční


Komentáře

domoro
22. červenec 2010, 07:52

já tu hru mam i v češtině a stala 294kč a neni to ztrata času

pecak7
17. březen 2008, 16:13

vim kde stahnut tuto hru

pecak7
17. březen 2008, 15:59

prosím kde sezenu cesinu nebo anglictinu do teto hry protoze sem si stahnul rus verzi .

pecak7
12. březen 2008, 21:18

prosim napište kde ste stahli tutu hru

frantamckvak
16. únor 2008, 17:51

zdar nevite kde sezenu cesinu nebo anglictinu do teto hry protoze sem si stahnul rus verzi

HEH
30. září 2007, 12:07

TLUPA LAM LOL

tg
17. srpen 2007, 11:08

jak to mam stahnout?poradte mi prosim nekdo diky

oli.G
17. květen 2007, 23:42

vsetky idu stiahnut Silive, co nevidis???

Silvie
21. duben 2007, 12:59

Ahojky jde tady nějaká hra stáhnout???Jestli jo tak pošlete na email nějakou na e-mail!!!Tak papa!

david
15. duben 2007, 16:41

čau jde tuta hra stahnout

stahuj
4. březen 2007, 12:58

čau jde tuta hra stahnout

bad man
8. únor 2007, 17:13

náhodou je to dobrá hra až na tu grafiku

Redaktor ovsem.net Tydla
3. říjen 2006, 20:57

Velice dobře napsané :-)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací