Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Bontago - 3D realtimová strategie


Bontago - 3D realtimová strategie

Autor: Jiří Melčák  |  16. květen 2006  |  zobrazeno: 7 958×  |  4 komentáře

Hrací pole v zápalu bojeRád vám dnes představím jednu skvělou 3D realtimovou strategii, která se jmenuje Bontago. Hra je freeware a instalační soubor má velikost 24 MB a můžete si ji stáhnout z oficiálních stránek tohoto projetku (nebo odlehčenou verzi - 4.1 MB). Hru můžete hrát buď proti počítači nebo proti skutečným soupeřům přes multiplayer (max. 7 soupeřů). Rád hned podotknu, že multiplayer má asi jako každá jiná hra své osobité kouzlo a skvěle si pak hru vychutnáte.

Bontago - 3D realtimová strategieCílem hry je pokořit jednu nebo více vlajek, jež jsou umístěny na kruhovém disku. Toho docílíte zabíráním většího a většího území pomocí různě velkých kvádrů a krychlí, ze kterých musíte stavět komíny. Čím výše svůj komín vyženete, tím větší území získáte. V této hře tak lze postupovat dvěma způsoby a to buď stavěním vysokých komínů nebo postupné skládání objektů do řady. I takové konstrukce lze postavit, chce to trpělivost...Mnohem zábavnější je samozřejmě první způsob. Danou krychli nebo kvádr máte možnost otáčet po všech osách v 90 stupňových úhlech pomocí klávesy "D" nebo zcela ručně pomocí prostředního tlačítka myši a pohybem myši samotné (což má většinou velmi neblahé následky, protože vysoký komín rozhodně nepostavíte). Pro resetování natočení objektu můžete použít tlačítko "Home".

Hra by nebyla moc zábavná, kdyby vám vaše umě postavené pomníčky nikdo neshazoval :-) Ve hře se tak musíte vyrovnat se zemětřesením, vybuchujícími sopkami, poskakujicími kostičkami, raketami země-země atd. Jinými slovy, stavějte rychle a přesně. Celou hru lze vyhrát i při hře 8 hráčů postavením jedné obrovské věže. Moje vlastní ministavbaPokud váš soupeř vyžene svou stavbu do větší výše než vy a pokryje část vašeho území, stává se toto území pro vás černou dírou a všechny vaše bloky jimi propadnou.

Hru je možné různě nastavovat a určovat fyzikální vlastnosti prostředí. Jednoduše se můžete skvěle se svými přáteli nebo i jen v souboji s počítačem pobavit. Vyzkoušejte a sami uvidíte, jak je hra zajímá a hratelná.

Štítky: Strategie


Komentáře

Redaktor ovsem.net Johnyz
3. únor 2007, 21:31

hra v pěti hráčích nemá obdoby a je nekonečná :-)

Rockman
25. říjen 2006, 20:37

No. podle toho co čtu to vypadadá oprvdu nápadité.

Bruce808
16. květen 2006, 21:53

Jdu testovat :D vypadá dobře.

mrtin
16. květen 2006, 18:00

fakt super hra kazdemu doporucuji nejlepe se hraje proti zivemu souperi nez proti pocitaci takze jsem s touto hrou maximalne spokojeny :-)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací