Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Call of duty 4: Modern Warfare


Call of duty 4: Modern Warfare

Autor: Milan Kvita  |  13. listopad 2007  |  zobrazeno: 21 161×  |  30 komentářů

Call of duty 4: Modern WarfareKdo by to čekal, ale Call of duty 4: Modern Warfare je pěkně krátký. Projet hru za pár hodin, to už je fakt krize. Jsou hry, u kterých se ani do měsíce nedočkáte konce, ale autoři COD4 to vzali pěkně zkrátka. Bohužel se s délkou příběhu dostali na ubohých několika jednotek hrací doby. COD4 se přesouvá z druhé světové do moderního bitevního pole. Během hry se dostanete do mnoha koutů světa, ale hlavně to bude blízký východ a Ukrajina. Takže konec Wehrmachtu, K98-ček a té hromady rezavého harampádí a pojďme se podívat, s čím se potýká vláda v současnosti.

Od začátku

COD 4: Modern WarfareZačínáte velmi zjednodušeným výcvikem, jakoby vám autoři chtěli naznačit, že ve hře toho moc potřebovat nebudete a že výcviky jsou v této hře úplně zbytečné. Taktéž ovládání není třeba měnit a s defaultním nastavením kláves nevidím žádný problém.

Svou první misi začínáte na lodi, kde máte za úkol zničit bombu, ale něco se zvrtne a loď se začne potápět. V tu chvíli je vám asi jasné, že jsem měl plné ruce práce zachránit se z potápající se lodi než abych zjišťoval z textu, proč se loď začala zčistajasna potápět. Efekty byly velmi oslnivé. Odrážející se kulky, kymácející se loď, šílené počasí anebo ještě-střílicí AK-47 umírajícího nepřítele. Překvapil mne i můj poslední skok na vrtulník, což vypadalo jak v pořádném akčním filmu.

COD4: Modern WarfareChtěl jsem se už přepnout do Windows, ale nešlo to. Následovala další mise, která v podstatě byla jakoby úvodními titulky. Taková malá předváděčka toho, co nás čeká a nemine. Něco ve stylu Half-life 1, kdy vás provádí komplexem. No a potom už se to s vámi jen veze. Hltáte misi za misí, protože Loady jsou neuvěřitelně krátké a statické obrázky autoři nahradili velmi lákavým briefingem a stručným popisem mise.

Rozmanitost misí v Call of duty 4: Modern Warfare

COD4: Modern WarfareJeště jsem nerozdýchal ty efekty a už mne dostávaly mise úplně v jiném stylu. Ono čekat se sniperem, až kolem vás projde rojnice s lehkými tanky není nic jednoduchého. Navíc proběhnout nepřátelskou linií bez zpozorování až na místo, odkud máte sejmout hlavní postavu, není nic jednoduchého. Ehm. Ono to jednoduché bylo, ale dostat se od tama pryč, to už bylo o duši. Velmi atraktivní mise mi připadala pozice z letadla, kdy jsem měl na výběr ze tří zbraní a pomáhal jsem konvoji projet skrz nepřátelské území. V podstatě jsem byl v bezpečí a celá mise probíhala v duchu klidného rozhovoru mezi konvojem a piloty. Jen ti nepřátelé padali jak němci do krytu (po desítkách).

COD4: Modern WarfareVelmi rozmanité prostředí a hodně propracované detaily vám zajistí, že se nebudete vracet podruhé stejnou cestou a nikde neuvidíte 5x stejný domek. Vše je vypiplané do detailu a když se řeknou trosky, tak to jsou opravdu trosky. To vše samozřejmě nevnímáte, protože 90% času strávíte před smrští kulek a nepřátel. To je jedna věc, kterou bych autorům vytknul - zbytečně příliš mnoho nepřátel. Byly místa, které jsem pročistil a oni se tam za chvíli jakoby respawnovali podruhé. Tyto situace nastávají až někdy ke konci a odpor je opravdu tuhý. Někdy je to lepší proběhnout a nečistit důkladně. Byla to třeba právě ta sniperská mise, kdy jsem se dostal dolů z budovy a byl jsem obklíčen 20-ti vojáky z každé strany a to ještě na mne nabíhavali pejsci. Ona právě tato mise mi dala pěkně zabrat, ale taky mne nejvíce oslnila. Asi nejhezčí scéna byla s vrtulníkem, kterého jsem sestřelil (sniperkou) a ten vrtulník se efektivně zabořil, polámal vrtule a navíc zranil mého spolubojovníka.

COD4: Modern WarfareUkládání pozic mi vyhovovalo. Nemusel jsem myslet na to, kdy uložím a když jsem umřel, tak navrácení na poslední uloženou pozici byl prakticky okamžitý. Žádný další nechutný Load statického obrázku. To v podstatě razantně urychlilo celou hru a nenechalo vás to ani na chvíli vydechnout.

Celá hra je velmi nabitá akcí a vychytávkami, které vás v jistých situacích prostě dostanou. Některé situace jsou však vyřešeny dost razantně, že by se z toho nedostal ani Bruce Willis. Natož v reálu nějaký obyčejný voják od SASu a USMC. Zranění jsou vyřešeny oblíbeným způsobem. Jste zranitelní do jistého bodu. Pokud už dostáváte plné zásahy v krátkém časovém intervalu, je ten pravý čas se stáhnout a počkat, než se červená obrazovka vrátí do normálu. Dělá vás to v podstatě nesmrtelnými, ale celé to tak urychluje hru a nemusíte tak sbírat lékarničky.

COD4: Modern WarfareCo mne dále na celé akci zaráželo, tak rozmístění zbraní. Chápu, že když se dostanu do zbrojního skladu, tak že tam bude hromada zbraní všeho druhu, ale nějak mi nepřichází na rozum, když se dostanu na farmu a na stole jsou připraveny tři P-90-ky nebo tři Dragunov-y a takhle se to opakuje docela často.

Call of duty 4 mne velmi překvapil a to snad ve všem. V některých případech záporně, v některých kladně. Celou hru hodnotím velmi pozitivně, i když byla krátká a v některých případech dost nelogicky vyřešená. Těch pár hodin prostě za to stálo. Uvidíme, jak se uchytí multiplayer a jestli trumfne COD2.

Štítky: Akční


Komentáře

tomik
18. leden 2008, 19:25

je to fk parka co si budu pocitat

Harry
8. prosinec 2007, 19:32

Viki v tomto problému ti mohu poradit. Měl jsem stejný problém. Chvíli jsem se brouzdal internetem a vida, odpověď se našla. Komu hra hází critical error, stačí v souboru miles najít soubor mssmp3.asi (např.: C:\Progran files\Call of Duty 4 – Modern Warfare\miles\mssmp3.asi), u kterého změňte příponu na “bak” (mssmp3.bak). Problém je rázem vyřešen. Funguje to jak u dema, tak u full verze. Enjoy ^^

viki
4. prosinec 2007, 19:30

Tak ze nik nema vysvtlenie.No nic ja si to aj tak zahram :-(.Prajem vela hernych zazitkov

Bob
4. prosinec 2007, 09:41

Zatím jsem hrál jen demo, ale množství kolem se povalujících zbraní je zarážející, člověka to pak nenutí přemýšlet nad tím jak střílí – prostě se proběhnu po poli a něco si nabírám :-) Ale atmosféra hry je fakt hustá (aspoň v té demoverzi).

viki
19. listopad 2007, 20:18

Mozte poradit.Ked mne ide hra Crysis a Call of Duty nie a nie spustit.Dam vsetko ako treba,no ale nie hned pise chybove hlasenie Ladenie Odoslat Microsoftu Neodosielat

Kjong
15. listopad 2007, 14:41

Tak to skuste on-line na pirátckém serveru

zmackni ;(consoly) a napis /connect 87.236.193.240:28965

:-D

Jirka
14. listopad 2007, 22:19

Super fakt bomba

pink
14. listopad 2007, 19:08

dobre ale kratke na PC

mrtin
13. listopad 2007, 17:06

Ja hraju call of duty uz od patku a singlplayer byl proste bozi. Ta mise jak jsi jako sniper se mi taky velmi libila to stebou souhlasim. A v multiplayeru nevim jestli bude lepsi nez dvojka ale ja osobne multiplayer hodnotim velmi dobre a jsem snim spokojeny.

seva
13. listopad 2007, 16:39

hraju hru tyden na xboxu a je to fakt parada, ty efekty a nove zbrane tomu jenom prospivaji.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací