Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Command & Conquer 3: Tiberium Wars


Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Autor: Milan Kvita  |  10. duben 2007  |  zobrazeno: 53 904×  |  45 komentářů

Command & Conquer 3: Tiberium WarsKdo by neznal řadu strategií Command & Conquer. Nemusíte ji zrovna hrát, ale určitě už jste o ni slyšeli. Počátky série této hry se nesou daleko do doby, kdy vznikaly první real-time strategie. Čili první díl vyšel hned po průlomové hře Dune II a Warcraft. Zhruba po 8-mi letech vývoje vychází další z mnoha dílů, který nese titul Command & Conquer 3: Tiberium Wars.

Hru jsem již odzkoušel a oproti předešlému dílu doznala několika změn. Jsou to drobné změny, ale všechny vedou do plusu. Velmi chválím autory, protože i když hra zabírá úctyhodných 8GB ISO, tak si bohatě vystačíte s 1GB RAM a náročnost na dnešní dobu je dle mého názoru minimální. V pohodě mohu přepínat mezi okny a hra se trošičku seká při atomovém výbuchu.

 Command & Conquer 3: Tiberium WarsStyl hry je také řešen velmi do plusu. Jednak se hra o dost zrychlila (rychlost jednotek mi připomíná hru Starcraft). Dále je inteligence počítače na o dost vyšší úrovni. Hrál jsem Skirmish mód a v obou případech jsem musel hru ukončit, protože jsem se nedokázal dostatečně opevnit. Nevím jestli jsem neměl den nebo jsem nedokázal vymyslet něco pořádného, ale pokaždé, když jsem porazil soupeře na jedné straně, tak se prostě sebral a začal mi napadat druhou. Ve druhé hře to bylo zase úplně jinak. Hned od začátku mi napadal vrtulníky základnu, což mne trošku rozhodilo a nakonec mne dostával ničením mých rafinérií (ono bez peněz se těžko staví druhá a to ani nemluvím, že na vykládku čekalo 5 plných harvesterů). Ovládání se rapidně zjednodušilo. V pravém menu můžete přímo přepínat mezi aktuálními jednotkami a dále i stavět budovy a jednotky, bez toho aniž byste se museli přepnout na svou základnu. Ušetří to hodně práce, ale i přesto jsem si na to ještě nezvyknul. Pár jednotek a budov zajistí hru tak, aby zvítězily spíše vaše velitelské schopnosti.

Command & Conquer 3: Tiberium Wars - plán miseZ předchozího dílu zůstalo prakticky skoro všechno. Budovy se takřka nezměnily a oproti jiným hrám jsou budovy velmi jednoduše pojmenovány - armory, tech center, power station atd. Nemusíte tedy zkoumat, co je co. Navíc už jen podle vzhledu poznáte, na co právě útočíte. Většinou jsou jednotky jednostranně zaměřeny. Takže kulometčík a raketometčík jsou dvě naprosto rozdílné jednotky k úplně jinému účelu. Nemůže se tedy stát, že jedinou jednotkou dobijete svého nepřítele. Jednotky navíc dostávají speciální frčky za počet zabitých nepřátel. Proto je dobré mít minimální ztráty a postupně si je povyšovat.

Hra samotná nabízí možnost hrát kampaň, skirmish anebo přímo multiplayer po iCommand & Conquer 3: Tiberium Wars - území a plány misínternetu nebo po síti. Všechny tři části jsou velmi propracované. Ve skirmish módu si to můžete rozdat až s osmi soupeři, kterým bude počítač. Různé obtížnosti, možnost nastavení inteligence soupeře, hromada map pro 2-8 hráčů vám umožní zábavu na relativně dlouhou dobu. V případě originálu můžete pařit i po netu. Důležitý bude předpokládám cd-key - určitě znáte ochranu EA u Command & Conquer (když už vás pustí přes cd-key kontrolu, tak se může stát, že při hře vám bouchnou všechny budovy a jednotky a řekne vám to, že jste prohráli). Co se týče kampaně, tak je opět velmi propracován příběh. Jednotlivé mise jsou oddělené velmi kvalitním příběhem a videem, že se skutečně něco děje. Důležitá je i vaše znalost angličtiny, v opačném případě to můžete pro-escapovat a pro-skip-ovat. Nejsem ve hře ještě tak daleko, abych řekl, že to jsou stejně jen zbytečné kecy okolo reportérů a velitelů tajných základen, ale myslím si to. U cca páté mise už následoval escape a skip. Kampaň navíc můžete odehrát za obě strany. Mapy sice asi budou stejné, ale hra bude zcela určitě jiná a příběh určitě nebude zkopírován.

Command & Conquer 3: Tiberium Wars - úvodní menuKonečně se na trhu objevila pořádná strategie. Jednoduchá, akční, plná efektů a navíc se silným příběhem. Za poslední měsíc jsem vyzkoušel ještě strategie Maelstorm a Supreme Commander, ale i kdybych dal tyto dvě hry dohromady, tak této hře nešahají ani na paty. Od jisté doby, kdy se snaží každý přijít s něčím převratným, je tato hra pro mne záchranou, protože vím přesně, co od ní můžu očekávat. Pokud byste nedávali mise, mám tu pro vás stránku s podvůdky - trainery. Čeština zatím nebyla vydána. Cena hry v edici Kane vás vyjde na 1500 Kč. (Kane edice obsahuje bonusové DVD s tvorbou hry, jak to probíhá v zákulisí apod.).

Štítky: Strategie


Komentáře

jour
28. březen 2008, 18:37

http://s2.bitefight.cz/c.php?uid=91359
zkuste tohle

kiko
22. březen 2008, 20:28

PLS poslite stranku kde stahnem cestinu na verziu 1.4

david
5. leden 2008, 13:21

caute u C and C tiberium wars pise ze mam vlozit origilani CD jak to obejdu ?! poradte pls

Viking
26. listopad 2007, 17:32

Nemate prosim nekdo nejakej crack, protoze ja si to nainstaluju, vsechno v pohode, ale uz si ji nemuzu spustit!Tvari se mi, ze ji pocitac nevidi a pta se me, jestli chci znovu instalovat a kdyz dam ano, tak teprve potom jestli chci odinstalovat nebo upravit!Vubec si nevim rady, DEKUJI ZA POMOC

anonymko
12. listopad 2007, 21:14

jak hrat bez CD ? kde sosnut no_cd cracknute exe subory ? no predsa na www.gamecopyworld.com

papusak
19. říjen 2007, 17:19

ahoj kdo mi poradí jak to hrat bez cd a nebo když originalku zkopiruju do pc prosim moc diky

Henzbro
10. říjen 2007, 22:32

Zdar lidi…Mohl by mi nekdo napsat na mail…Kde mam sehnat crack….Nejde mi to spustit…:-( A tak jsem se na to tesil…

rada
24. září 2007, 21:22

...nezna nekdo naky chety?
kdyz zapnu ty trainery,tak hra hazi chybu…

Tsunami
15. září 2007, 22:55

Crack By Mohl Byt Na Andr.cz Nebo Com Atd.

foglik
17. srpen 2007, 23:10

koupil jsem originálku a po spuštění vyhazuje chybu kod 6000 neví někdo co to je?

JANKOVNIK
11. srpen 2007, 16:33

je lepsi si koupit original ale je sice drasi ale je us i v cestine :-)

Pavel
2. srpen 2007, 20:55

prosím moooc prosím potřebuju crack

patas
11. červenec 2007, 18:38

ja vam řeknu kde se da stahnout crack ale vy mi musite řict kde se stahne ta hra pls

Edas
9. červenec 2007, 18:50

Najde se dobrá duše která mi pošle crack na C&C 3 Kain edition m2l bzch strašnou radost děkuju

ach jo
29. červen 2007, 09:33

http://m0001.gamecopyworld.com/games/pc_cc_tiberium_wars.shtml

kafoun
28. červen 2007, 18:19

furt nemuzu najit crack na tiberium wars. poradte pls pls

Spajky8
27. červen 2007, 11:53

nemá někdo nejakej návod?

goldis
20. červen 2007, 01:31

Napište mi někdo kam mám překopírovat tu češtinu? ka se s tím pořád seru a nemůžu to tát dokupi.

____
25. květen 2007, 14:28

ta čeština je smazaná

jessy
7. květen 2007, 10:39

http://s1.bitefight.cz/c.php?uid=18956

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací