Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Command & Conquer 3: Tiberium Wars


Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Autor: Milan Kvita  |  10. duben 2007  |  zobrazeno: 53 986×  |  45 komentářů

Command & Conquer 3: Tiberium WarsKdo by neznal řadu strategií Command & Conquer. Nemusíte ji zrovna hrát, ale určitě už jste o ni slyšeli. Počátky série této hry se nesou daleko do doby, kdy vznikaly první real-time strategie. Čili první díl vyšel hned po průlomové hře Dune II a Warcraft. Zhruba po 8-mi letech vývoje vychází další z mnoha dílů, který nese titul Command & Conquer 3: Tiberium Wars.

Hru jsem již odzkoušel a oproti předešlému dílu doznala několika změn. Jsou to drobné změny, ale všechny vedou do plusu. Velmi chválím autory, protože i když hra zabírá úctyhodných 8GB ISO, tak si bohatě vystačíte s 1GB RAM a náročnost na dnešní dobu je dle mého názoru minimální. V pohodě mohu přepínat mezi okny a hra se trošičku seká při atomovém výbuchu.

 Command & Conquer 3: Tiberium WarsStyl hry je také řešen velmi do plusu. Jednak se hra o dost zrychlila (rychlost jednotek mi připomíná hru Starcraft). Dále je inteligence počítače na o dost vyšší úrovni. Hrál jsem Skirmish mód a v obou případech jsem musel hru ukončit, protože jsem se nedokázal dostatečně opevnit. Nevím jestli jsem neměl den nebo jsem nedokázal vymyslet něco pořádného, ale pokaždé, když jsem porazil soupeře na jedné straně, tak se prostě sebral a začal mi napadat druhou. Ve druhé hře to bylo zase úplně jinak. Hned od začátku mi napadal vrtulníky základnu, což mne trošku rozhodilo a nakonec mne dostával ničením mých rafinérií (ono bez peněz se těžko staví druhá a to ani nemluvím, že na vykládku čekalo 5 plných harvesterů). Ovládání se rapidně zjednodušilo. V pravém menu můžete přímo přepínat mezi aktuálními jednotkami a dále i stavět budovy a jednotky, bez toho aniž byste se museli přepnout na svou základnu. Ušetří to hodně práce, ale i přesto jsem si na to ještě nezvyknul. Pár jednotek a budov zajistí hru tak, aby zvítězily spíše vaše velitelské schopnosti.

Command & Conquer 3: Tiberium Wars - plán miseZ předchozího dílu zůstalo prakticky skoro všechno. Budovy se takřka nezměnily a oproti jiným hrám jsou budovy velmi jednoduše pojmenovány - armory, tech center, power station atd. Nemusíte tedy zkoumat, co je co. Navíc už jen podle vzhledu poznáte, na co právě útočíte. Většinou jsou jednotky jednostranně zaměřeny. Takže kulometčík a raketometčík jsou dvě naprosto rozdílné jednotky k úplně jinému účelu. Nemůže se tedy stát, že jedinou jednotkou dobijete svého nepřítele. Jednotky navíc dostávají speciální frčky za počet zabitých nepřátel. Proto je dobré mít minimální ztráty a postupně si je povyšovat.

Hra samotná nabízí možnost hrát kampaň, skirmish anebo přímo multiplayer po iCommand & Conquer 3: Tiberium Wars - území a plány misínternetu nebo po síti. Všechny tři části jsou velmi propracované. Ve skirmish módu si to můžete rozdat až s osmi soupeři, kterým bude počítač. Různé obtížnosti, možnost nastavení inteligence soupeře, hromada map pro 2-8 hráčů vám umožní zábavu na relativně dlouhou dobu. V případě originálu můžete pařit i po netu. Důležitý bude předpokládám cd-key - určitě znáte ochranu EA u Command & Conquer (když už vás pustí přes cd-key kontrolu, tak se může stát, že při hře vám bouchnou všechny budovy a jednotky a řekne vám to, že jste prohráli). Co se týče kampaně, tak je opět velmi propracován příběh. Jednotlivé mise jsou oddělené velmi kvalitním příběhem a videem, že se skutečně něco děje. Důležitá je i vaše znalost angličtiny, v opačném případě to můžete pro-escapovat a pro-skip-ovat. Nejsem ve hře ještě tak daleko, abych řekl, že to jsou stejně jen zbytečné kecy okolo reportérů a velitelů tajných základen, ale myslím si to. U cca páté mise už následoval escape a skip. Kampaň navíc můžete odehrát za obě strany. Mapy sice asi budou stejné, ale hra bude zcela určitě jiná a příběh určitě nebude zkopírován.

Command & Conquer 3: Tiberium Wars - úvodní menuKonečně se na trhu objevila pořádná strategie. Jednoduchá, akční, plná efektů a navíc se silným příběhem. Za poslední měsíc jsem vyzkoušel ještě strategie Maelstorm a Supreme Commander, ale i kdybych dal tyto dvě hry dohromady, tak této hře nešahají ani na paty. Od jisté doby, kdy se snaží každý přijít s něčím převratným, je tato hra pro mne záchranou, protože vím přesně, co od ní můžu očekávat. Pokud byste nedávali mise, mám tu pro vás stránku s podvůdky - trainery. Čeština zatím nebyla vydána. Cena hry v edici Kane vás vyjde na 1500 Kč. (Kane edice obsahuje bonusové DVD s tvorbou hry, jak to probíhá v zákulisí apod.).

Štítky: Strategie


Komentáře

DLS
29. duben 2007, 20:16

Nenapsal by zde prosim nekdo link, kde bych mohl najit cd-key a stahnout crack do Kane edition? please?

montaro
11. duben 2007, 23:22

Tady mate cestinu

http://www.cestiny-hry.xf.cz/forum/viewtopic.php?t=113

Johnyz
10. duben 2007, 23:46

http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/78317/Cestina.zip_621.35kB.html

stahujte češtinu z tohoto linku, je to čeština z dema, ale udajně funguje na verzi 1.0. Cokoli vyšší už asi nebude fungovati :-)

Suprvirus
10. duben 2007, 23:26

mam keygen i cestinu

tralala

zebrak
10. duben 2007, 19:48

HKM5-YD73-72H6-B273-6FLT

tralala

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací