Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Cradle of Rome


Cradle of Rome

Autor: Milan Kvita  |  11. listopad 2007  |  zobrazeno: 42 358×  |  46 komentářů

Cradle of RomeV poslední době mne nechytla téměř žádná novější hra. Vždy jsem nainstaloval (povětšinou demo) a popravdě řečeno jsem ani to nedojel do konce. Všechny hry měly vždy nějakou vadu na kráse. Jednou byly zbytečně složité, podruhé nechutně náročné, potřetí zase úplně nepochopitelné anebo začtvrté byly z řad tuctových stříleček, které nemají hlavu ani patu.

Cradle of RomeCradle of Rome je v podstatě taková malá zavislačinka. Je to logická hříčka, která se jen tak neohraje a vydrží minimálně na pár nadcházejících hodin. Vaším úkolem je postavit plnohodnotné město Řím. Zpočátku začínáte jakoby na malé louce a nevlastníte žádnou budovu. Budovy můžete nakupovat (každý typ jednou) pomocí surovin, které získáte ve hře. Za koupené budovy získáváte bonusy a nadstandardní ohodnocení.  A k čemu že to vlastně bude? V hlavní části hry se snažíte odbourávat kameny stejného významu. Většinou stačí trojice. Pokud se vám podaří odbourat více kamenů najednou, bonus se navyšuje. Kameny jsou přitahovány zemskou přitažlivostí, takže padají přirozeně dolů, ale ve stylu Boulder Dash (je možné, že spadnou i náhodně doleva nebo doprava). Vzhledem k tomu, že budovy stavíte z různého materiálu, můžete se zaměřit třeba na ty kameny, u kterých dostáváte body právě za tento materiál. Mise je splněna tehdy, když na poli nezbyde žádný kámen s modrým pozadím. V průběhu hry narazíte na různé kameny - například řetězovité, které musíte nejdříve uvolnit anebo dvojité modré pozadí, které vlastně musíte rozbít jakoby dvakrát. Postupem času dostáváte bonusy - například blesky (vyvolá řetězovou reakci), časový bonus (protože levely jsou časově omezeny), bombu (9 kamenů úplně zruší) a mnoho dalších. Za povedená komba můžete pak pak získat bonusové panáčky k některým budovám a ti vám za každý splněný level přidají něco málo z materiálu.

Cradle of RomeHra je placená (20$) a shareware verze vám dovolí projít cca 16 levelů z celkových 100 možných. Dle posledních informací nová verze obsahuje pouze jednu volnou hodinu na  odzkoušení, takže budete nuceni poohlídnout se po verzi plné (oficiálně se dá koupit za cca 1000,-). Navíc v posledních úrovních hra pekelně přituhuje. Na levely nemáte neomezený počet pokusů, ale dovolí vám jen opakovat tolikrát,kolik máte životů. Ty si taktéž můžete navyšovat pomocí jisté budovy. Jestli to chcete proletět celé, rozhodně si je šetřete - budete je potřebovat.

Her ve stylu Cradle of Rome je spousta. Tento kousek se mi ale zdá velmi zdařilý. Hlavně kvůli stavbě Říma a různým bonusům, které vás motivují jít dále. Navíc grafika je velmi pěkně dělaná. Pestrá, pixelovitá a panáčci a stavby výrazně připomínají hru settlers I :-) Pokud jste milovníci takových hříček, určitě vám ji doporučuji.

Štítky: Logické


Komentáře

Věruška
13. únor 2008, 03:19

Velmi prosím o zaslání plné verze této hry, hrozně mě zaujala. Sedím tu u ní už 3h. Pomello60@seznam.cz Díkas

Janka
12. únor 2008, 18:51

Ahojky prosím poslali by ste mi plnou verzi na janinkadusinka@seznam.cz děkuji moc

petr
31. leden 2008, 17:40

nazdar, taky sháním plnou verzi, můžeš mi to poslat na ps@seznam.cz? Díky, moc

Mil.lik
20. leden 2008, 14:04

Ahojky Suprvire… prosím tě chci se tě zeptat ty máš plnou verzi? že tady píšeš že máš dohráno a postaveno… myslíš že bys mi tu hru moh poslat, jestliže ji teda máš plnou? Můj e-mail je Mil.lik@seznam.cz a nebo klidně i přes icq 272362458. Vážně bych ti za to byla moc vděčná a klidně se můžeme domluvit co dál. Dík moc Milada

tomik
18. leden 2008, 19:28

neni to propracovany ani trocho

Suprvirus
23. listopad 2007, 00:07

Dohráno, vše postaveno

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací