Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Crimsonland - a kdo to bude uklízet?


Crimsonland - a kdo to bude uklízet?

Autor: Milan Kvita  |  14. červen 2008  |  zobrazeno: 8 103×  |  Bez komentáře

Reflexive Crimsonland Tisíce vystřílených nábojnic se válí po zemi. Ta je zaplavena nepřátelskou krví. Když mluvím o zaplavení, myslím to smrtelně vážně. Počet padlých nepřátel jde do tisíců a ty jsi sám. Samotinkej. Ale tobě to nevadí. Sestřelíš další skupinku zombíků a upaluješ si pro bonus. Ten spustí elektrickou řetězovou reakci a dá na frak blížící se skupince. Takto by se dala definovat výborná akční arkáda Crimsonland od Reflexive.

Ve hře jde o jediné - přežít

A pokud na to máte tu správnou výbavičku, není to vůbec žádný problém. Ze začátku dostanete obyčejnou pistolku, ale to se po pár sestřelených alienech změní. Odzkoušíte si kalašnikova, brokovnici, uzi, plamenomet a další dvacítku různých zbraní (plazma, ion, miniguny, raketomety a kdo ví co ještě), které udělají alienům to pravé peklo :-). Autoři opepřili hru různými bonusy (power-ups). Mezi můj nejoblíbenější power-up patří ohnivé náboje. Vzhledem k jejich účinnosti mám za chvíli obrazovku vyčištěnou od nepřátel. Ale opravdu jen na chvíli. Z těch ostatních to jsou power-upy na zvýšení rychlosti, zmrazení nepřátel, atomová bomba, zvýšení reflexů (pak je to jak zpomalený film), štít a desítka dalších.

Reflexive CrimsonlandTřešničkou na dortu jsou takzvané perky. Perky jsou speciální vlasnosti, které z vaší postavy udělají toho pravého nefalšovaného Ramba. Perky dostáváte při dosažení dalšího levelu. Budete vybírat vždy z pěti náhodně vybraných perků, kterých je na výběr něco kolem čtyřicítky. Tyto bonusy vám výrazně pomohou v boji a je třeba pečlivě vybírat, který vám padne nejlépe. Každý perk je něčím vyjímečný a nejvýhodnější by mohla být například kombinace Bonus economist, Bonus magnet a Telekinetic. Economist vám prodlouží životnost, magnet jich přivolá víc a víc a vy si je pouze telekinezí aktivujete.

Reflexive Crimsonland Osobně mi nejvíce sedí kombinace samopalu, perky ammo maniac (zvýšení kapacity zásobníku), bonus magnet (bonusy se objevují častěji), fastloader (rychlé přebíjení zásobníku). No a potom samozřejmě Uranium filled bullets, regression bullets (proti ztrátě bodů), poison bullets a další ... Způsobů, jak přežít, je mnoho a každému může sedne jiný styl.

Celá hra je neuvěřitelně chytlavá, intuitivní na ovládání a šílená droga, takže závisláci pozor. Síťové hráče moc nepotěším. Tato možnost tu není, ale hru si můžete zahrát týmově ve dvojku na jednom PC. Stačí gamepad nebo joystick (volba druhé myši dopadla šíleně, protože systém nerozpoznal druhou myš v usb).

Reflexive Crimsonland Co se týče grafiky a příběhu, není o čem diskutovat. Přeci jen to je postarší kousek, takže graficky velmi jednoduchý a příběh skoro nulový. Autoři vsadili vše na akční stránku hry a udělali dobře. Crimsonland je velmi povedený a doporučuji všem zahrát si alespoň free trial (hodina hraní). Hru si můžete koupit na stránkách Reflexive za cca $20. Na oficiálním webu se dokonce zmiňují o Crimsonland pro mobily.

Štítky: Arkády


Přidat komentář

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací