Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Dark Orbit - chceš Uridium? Tak plať!


Dark Orbit - chceš Uridium? Tak plať!

Autor: Milan Kvita  |  17. duben 2008  |  zobrazeno: 182 103×  |  292 komentářů

Dark Orbit Vesmírná arkádová střílečka Dark Orbit se díky reklamě stala relativně populární a nezbylo mi tedy nic jiného, než ji odzkoušet. Už jen proto, že online hry se rozrostly jak houby po dešti. Registrace je velmi jednoduchá a po chvilce začínáte zkoumat zajímavý interface. Vše je v češtině, takže je to ohromné plus, obzvláště pro mladší hráče. A prý zdarma, tak uvidíme ...

DEFCOM - toť můj koráb Na začátku hry dostanete velmi jednoduchou loď s minimální palebnou silou. Do startu vám přidali autoři nějaké ty kredity, ať si můžete koupit výstroj anebo výbavu. A o tom zhruba celá ta hra je. Postřílet nepřátele, získavat kredity, materiály a následně vylepšit svou loď nebo zbraně. K tomu vám pomůžou úkoly typu postřílej těchto lodí 10 anebo nasbírej ten a ten materiál. No a tak se vydáváte napříč vesmírnou mapou, abyste zjistili očemže vůbec ta hra je. Sestřelíte první loď, dostanete nějaký ten loot (kořist) a fičíte dál. Postupně sbíráte bonusové kuličky, jakési prometium, endurium, terbium, které buď prodáte anebo si díky nim vylepšíte svou výstroj v laboratoři. Na kraji vesmírné mapy jsou jump portály k dalším mapám. Tam jsou samozřejmě tužší nepřátelé a někteří už i agresivní. Ve vesmíru potkáváte plno hráčů a mnohdy jsou o mnoho výš než vy. Po několika levelech a splněných úkolech se konečně začínáte rozhlížet a zjišťujete, co a jak. Na loď můžete naložit jen tolik kořisti, kolik máte místa ve skladišti. Štíty se dají vylepšit různými generátory, životy lodě, munici a rakety rozšíříte většinou až koupí nového vesmírného korábu.

Mateřská základnaGraficky je hra někde mezi. Ono taky nemůžete po online hře moc čekat, pokud chcete zajistit hratelnost z téměř jakéhokoliv počítače připojeného na internet. Pohyby a animace jsou zjednodušené. Kombinace html stránek a flash okna není to pravé ořechové. Rychle jsem si zvyknul, ale uvítal bych spíš nějakého hotového klienta, kde by se daly zajistit plynulé animace, efekty navíc, změnu velikosti okna a mnoho dalšího. Rozmístění HUDu je celkem logické, jen nechápu proč tlačítko SET (pro nastavení detailů popisků a oken) je tak malinkaté a všimnete si jej až po pěti minutách hledání, kdy vás někdo upozornil, že vůbec něco takového existuje.

Pár slov k češtině

vaše laboratořJe to parádní, že hra je "plně" lokalizovaná v češtině. No vlastně ani zas tak moc ne. Někde chybí háčky, čárky, někde rovnou celá písmena. Ale zvyknete si. Texty a názvy menu hodil očividně někdo do překladače a moc se s tím nepáral anebo to dělal amatérský překladatel. Některé názvy menu jsou nádherně česky s diaktrikou, ostatním chybí klíčové písmena (Hangr místo Hangár, kol místo úkol). V oblasti obchod (chápej spíš jako dražba) je to ještě zajímavější. Písmo má velikost 4, nevhodnost fontu a kombinace s chybějícími znaky takřka znemožňuje zjištění informace o daném produktu. Nějak jsem nepochopil výraz Firmení chat - chápu, že chtěli napsat firemní chat, ale udělat 2 hrubky najednou v jednom slově?

Největší svinstvo novodobých takzvaně online free herNejvětší kámen úrazu jsou peníze. Autoři absolutně překroutili slovíčko zdarma. Ano - zdarma si ji můžete zahrát, zdarma si zastřílíte pár prvních lodiček a splníte pár úkolů, ale to je asi tak všechno. Potom vás někdo několikrát sejme a vy se musíte oživit. Oživení stojí 500 uridia. Jak získáte uridium? Zabíjíte nepřítele anebo sběrem bonusových kuliček anebo smskou za určitý poplatek. Uridium je dost důležité, kupujete tím výzbroj a lodě označené jako ELITA. Hned je mi jasné, že autoři stavěli hru jenom jako továrnu na prachy. Zábava hráčů je až na druhém místě, neřku-li někde níž. Nákup lodí není nikterak omezen levelem a proto si můžete hned ze startu zakoupit rovnou koráb nejvyšší třídy (Goliath za 80k uridia) a k tomu tu nej výbavu. Stačí jen zaslat pár smsek (kdesi na fóru jsem četl, že se to dá zvládnout cca za 1000 czk při jakési šťastné hodince, kde se násobí uridium 2x nebo i 3x) a máte komplet výbavu a můžete svačit nepřítele. Nepřejte si vědět, co se stane, když vám dojde Uridium. Jednoduše skončíte - sice si můžete opět koupit začáteční loď za 0, ale to ve většině případů znamená hořký konec pro hráče. Každý měsíc se pořádá turnaj a přerozdělují se Jackpot € získáný během hry.

hvězdný systémNijak jsem dál do hry nepronikl a radši už ani nebudu. Nemá cenu plácat bábovičku na písku, když stejně přijde nějaký usmrkaný noob, co umí mačkat smsky a bábovičku mi jedním šmahem rozplácne. Je zde spousta věcí, které by se daly zkritizovat (způsob dražby, způsob prodeje zdrojů, portové skoky, způsob použití maskovacích štítů, smysl celé hry atd), ale nechám to na vás. Když porovnám Dark Orbit s ostatními online gamesami, strávil jsem u něj pouze 4 hodiny. U ostatních to bylo mnohonásobně déle (Divoké kmeny, Travian, atd).

Štítky: Arkády, Internet


Komentáře

Charles GF
14. srpen 2018, 09:10

Hru hraji už skoro od začátku a nikdy nebylo respawnout se na začátku za uridie, max pokud chcete na mapě kde jste začali. Respawn ve firemní stanici byl vždy zdarma, jenom možná když nemáte kupón na opravu (osobně 320). Osobně mám Goliath s nejlepším desingem, spearhead, citadelu a aegis a vše z Aukce (vaší dražby). Ono vylepšit si skylab a každých 8h dostat 7mil kreditů není špatné obzvlášť když si za to můžete koupit ty nejlepší věci ve dražbě, loď za 1.000.000.000 ok není problém. Jo a k těm uridiím každých 6 měsíců je nějaký bezplatný kupón v posledním bylo 30k uridií. Osobně teď mám 50k a vylepšené LF4 + peta. Můj brácha má teď 100k uridií a ještě víc věcí, ale hraji to jen hodinu denně (teď max na denní bonus xD) No a co vše jsem si koupil za real prachy? (Proč vlastně? xD)

anonym-hraní od toku 2011
7. březen 2017, 23:17

Je rok 2017 a hra se změnila na PAY TO WIN :D toto už není ta hra co kdysi bejvala nejlepší. Teď je to o tom kdo dává prachy, sice se to dá vydělat, ale to by tam musely být lepší a normální hráči. Např. ty bedničky ze kterých můžeš dostat skiny na lodě,havock,lf4 atd., a k tomu se normální hráč nedostane, protože potřebuje pár desítek věcí z bran, který padají hodně málo a když na to máš jen 7 dní občas i míň, tak se to nestíhá, takže co udělají hráči?? No přece si ty klíče nakupují a jednou… Bedna na každém rohu. Pokud nemáš prachy seš v ři*i pokud nemáš kámoše z klanu který jdou klidně 7vs1. Hraju na CZ2. + V chatu jsou totální vypatlanci (většinou).

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
11. duben 2016, 08:21

borci fajny pokus, ale to ze je ovsem.net dead, neznamena ze se o diskuzi nestarame.

fantomas
18. srpen 2015, 12:48

Teť byl v darku yamato za miliardu uridia :D BP psalo že prodává veterány

Vítězslav
26. červenec 2015, 09:50

Tahle hra se da hrat uz i bez sms, jednak muzete mit kupon na opravu z galakticke brany a nebo si o ruznych svatcich muzete sebrat kupon primo z bonus boxu. Samozrejme pro ne prilis chytre hlavicky je tato hra nad jejich monosti a usetri si tak trapeni, kdyz to hrat vubec nebudou, tahle hgra si zada zkusenost, kterou dovas nikdo nenalije.

Lukas
28. červen 2015, 16:04

Petr jaaa

Lukas
28. červen 2015, 15:53

Denis jaaa dam :)

artur
20. červen 2015, 10:41

dostal jsem ban v chtu za to že jsem kamarádovi napsal jméno písničky :( ta písnička se jmenovala f*cking perfect je tento ban oprávněný ?

PatrikSX
12. květen 2015, 16:38

Nazdar lidi, tak řekl bych, že všechno o Darkorbitu tady jsou jen a jen kecy,nic už z toho není, dá se v pohodě hrát i bez placení.

Milan
9. říjen 2014, 09:21

Všechny sms jsou klamstvo,prý 20 korun smska,sežralo mi to 79 korun,vy debilové,platit a platit,kdyby vám to tak fungovalo jak má,a né když hraju brány tak ně odlogujete. Hovada skurvený.

lolo
29. květen 2014, 21:06

jedna sms stojí 2 kč tak neváhej

lolo
29. květen 2014, 21:03

mám golika 8 irisu p.e.t , full lf-3
dostaneš 50 000 urdia když pošleš sms BIG 7896235
tak neváhej a but jako ja

REDBULL-74
22. březen 2014, 23:35

predam učet opsahije:
1.loď:Leonov
2.level:9
3.vistroj:FUL lf3 dve naj generatori richlosti a zvišok druhe naj mam dve naj generatori štitov a dve druhe naj mam hst2 čo je raketomet na 5 ran štvorkoveho opravara skok-cpu z ktorim možem skakať na mapu ktoru chcem rozširovač nakladneho prjestoru zvetšovač municie 1 a pol krat zveči mam opravar robot CPU raketove turbo raketovi auto CPU

PI3TE na FaCeBuK na Samuel Sabočik na cene sa dohodneme

Janik Zubko
22. březen 2014, 23:14

ak hladate uridia a nechcete bit podrazani. Ostatnz vam ponukaju
sms s ktorov im poslete 3 700 uridia a vam zožerje kredit. ale teras som tu ja ja vam ponukam 50 000 U 1 iris a 1 zeus lebo vjacej zeusov nemožete mať 3 irisi golika 5 flaksov ful lf 3 jedna vilepšena na tre level dokopoi z 4x štvorkovimi berjete 36 541 a 5 generatorov štitu zvišok je druhi naj ale celkom dobre a ja si mislim že taka loť ani nepotrebuje pohon stači sa len otočiť a napaliť to doňho a už no takže pošlite sms na čislo 7774 v tvare BIG 14966788 VELKE BIG !!!!za 3.50€ alebo ak ste čech za 20 korun.
vela štastia a dufam že sa vam to čo dostanete bude pačiť.

pepasklenka
11. únor 2014, 18:58

vimenim ucet 12level nic moc za nakej silnejsim piste na
pepasklenka@seznam.cz

KOKYS
23. prosinec 2013, 21:29

Chcete 100 000 URIDIA + ŠPIČKOVÁ LOD AEGIS A 5 LF-3 Tak posílejte na číslo : 9030950 A napište: BIG 99665954 ( ZACHOVEJTE MEZERU MEZI BIG A 996…) PLATNÉ 100% ;-)

orbitak
1. prosinec 2013, 21:12

Pošli: BIG 12966406

na číslo: 9004079 a dostanes 200tisic uridia OOOOOoooo:) tak posilejte at ste full jako já

temnyx81
7. listopad 2013, 23:40

Tak dnes me bezduvodne zablokovali ucet na trvalo .. odpoved je pouze – porusil jste pravidla vyuzivanim podpurnych programu.Nikdy jsem nic takoveho nepouzival a na reseni problemu jsem jen ziral.Pokud jsem chtel reagovat tak odpoved byla, ze budu zarazen do spamu.Nikdy nedoporucuji proto vyuzivat hry, ktere maji co docineni s bigpoint.com.

Horsi podporu jsem nezazil, nedoporucuji ….

--benji1234--
13. prosinec 2012, 20:41

zhanam golika alebo vegu

simon082000
10. listopad 2012, 08:51

chci tento ucet
Premium: Ano
Členem od: 03-01-2008
Herní čas: 24356 hod.
Firma: MMO
Level: 17
BZ: 420.861.918 bodů zkušenosti
Čest: 3.087.495 cti
Hodnost: Plukovník = 106.675 rankingových bodů
Žebříček: 47
Studijní body: 50 z 50
Jackpot: 10000,00 EUR
Kredity: 56.954.138 (+49.111.200)
Uridium: 180.049
Vybavení: FEG (7x Design)
Skylab: 20/20/20/20/20/20/17/17/16/20/12
Hi-Tech centrum: Přesnost raket 56x, Přenos energie 13x, Bojový opravovací robot 24x
Odměna za přátele: Získané bonusy – 25 (takže design kterej se nedá koupit)
Galaxy Gates: Vše hotovo
Bonus: Titul LOVEC VETŘELCŮ, 79.000 munice x4
Klan: Bohužel mě vykopliale brzy mě vezmoudo novího

Cena dohodou cca. 3000,-Kč

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací