Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Dark Orbit - chceš Uridium? Tak plať!


Dark Orbit - chceš Uridium? Tak plať!

Autor: Milan Kvita  |  17. duben 2008  |  zobrazeno: 180 788×  |  292 komentářů

Dark Orbit Vesmírná arkádová střílečka Dark Orbit se díky reklamě stala relativně populární a nezbylo mi tedy nic jiného, než ji odzkoušet. Už jen proto, že online hry se rozrostly jak houby po dešti. Registrace je velmi jednoduchá a po chvilce začínáte zkoumat zajímavý interface. Vše je v češtině, takže je to ohromné plus, obzvláště pro mladší hráče. A prý zdarma, tak uvidíme ...

DEFCOM - toť můj koráb Na začátku hry dostanete velmi jednoduchou loď s minimální palebnou silou. Do startu vám přidali autoři nějaké ty kredity, ať si můžete koupit výstroj anebo výbavu. A o tom zhruba celá ta hra je. Postřílet nepřátele, získavat kredity, materiály a následně vylepšit svou loď nebo zbraně. K tomu vám pomůžou úkoly typu postřílej těchto lodí 10 anebo nasbírej ten a ten materiál. No a tak se vydáváte napříč vesmírnou mapou, abyste zjistili očemže vůbec ta hra je. Sestřelíte první loď, dostanete nějaký ten loot (kořist) a fičíte dál. Postupně sbíráte bonusové kuličky, jakési prometium, endurium, terbium, které buď prodáte anebo si díky nim vylepšíte svou výstroj v laboratoři. Na kraji vesmírné mapy jsou jump portály k dalším mapám. Tam jsou samozřejmě tužší nepřátelé a někteří už i agresivní. Ve vesmíru potkáváte plno hráčů a mnohdy jsou o mnoho výš než vy. Po několika levelech a splněných úkolech se konečně začínáte rozhlížet a zjišťujete, co a jak. Na loď můžete naložit jen tolik kořisti, kolik máte místa ve skladišti. Štíty se dají vylepšit různými generátory, životy lodě, munici a rakety rozšíříte většinou až koupí nového vesmírného korábu.

Mateřská základnaGraficky je hra někde mezi. Ono taky nemůžete po online hře moc čekat, pokud chcete zajistit hratelnost z téměř jakéhokoliv počítače připojeného na internet. Pohyby a animace jsou zjednodušené. Kombinace html stránek a flash okna není to pravé ořechové. Rychle jsem si zvyknul, ale uvítal bych spíš nějakého hotového klienta, kde by se daly zajistit plynulé animace, efekty navíc, změnu velikosti okna a mnoho dalšího. Rozmístění HUDu je celkem logické, jen nechápu proč tlačítko SET (pro nastavení detailů popisků a oken) je tak malinkaté a všimnete si jej až po pěti minutách hledání, kdy vás někdo upozornil, že vůbec něco takového existuje.

Pár slov k češtině

vaše laboratořJe to parádní, že hra je "plně" lokalizovaná v češtině. No vlastně ani zas tak moc ne. Někde chybí háčky, čárky, někde rovnou celá písmena. Ale zvyknete si. Texty a názvy menu hodil očividně někdo do překladače a moc se s tím nepáral anebo to dělal amatérský překladatel. Některé názvy menu jsou nádherně česky s diaktrikou, ostatním chybí klíčové písmena (Hangr místo Hangár, kol místo úkol). V oblasti obchod (chápej spíš jako dražba) je to ještě zajímavější. Písmo má velikost 4, nevhodnost fontu a kombinace s chybějícími znaky takřka znemožňuje zjištění informace o daném produktu. Nějak jsem nepochopil výraz Firmení chat - chápu, že chtěli napsat firemní chat, ale udělat 2 hrubky najednou v jednom slově?

Největší svinstvo novodobých takzvaně online free herNejvětší kámen úrazu jsou peníze. Autoři absolutně překroutili slovíčko zdarma. Ano - zdarma si ji můžete zahrát, zdarma si zastřílíte pár prvních lodiček a splníte pár úkolů, ale to je asi tak všechno. Potom vás někdo několikrát sejme a vy se musíte oživit. Oživení stojí 500 uridia. Jak získáte uridium? Zabíjíte nepřítele anebo sběrem bonusových kuliček anebo smskou za určitý poplatek. Uridium je dost důležité, kupujete tím výzbroj a lodě označené jako ELITA. Hned je mi jasné, že autoři stavěli hru jenom jako továrnu na prachy. Zábava hráčů je až na druhém místě, neřku-li někde níž. Nákup lodí není nikterak omezen levelem a proto si můžete hned ze startu zakoupit rovnou koráb nejvyšší třídy (Goliath za 80k uridia) a k tomu tu nej výbavu. Stačí jen zaslat pár smsek (kdesi na fóru jsem četl, že se to dá zvládnout cca za 1000 czk při jakési šťastné hodince, kde se násobí uridium 2x nebo i 3x) a máte komplet výbavu a můžete svačit nepřítele. Nepřejte si vědět, co se stane, když vám dojde Uridium. Jednoduše skončíte - sice si můžete opět koupit začáteční loď za 0, ale to ve většině případů znamená hořký konec pro hráče. Každý měsíc se pořádá turnaj a přerozdělují se Jackpot € získáný během hry.

hvězdný systémNijak jsem dál do hry nepronikl a radši už ani nebudu. Nemá cenu plácat bábovičku na písku, když stejně přijde nějaký usmrkaný noob, co umí mačkat smsky a bábovičku mi jedním šmahem rozplácne. Je zde spousta věcí, které by se daly zkritizovat (způsob dražby, způsob prodeje zdrojů, portové skoky, způsob použití maskovacích štítů, smysl celé hry atd), ale nechám to na vás. Když porovnám Dark Orbit s ostatními online gamesami, strávil jsem u něj pouze 4 hodiny. U ostatních to bylo mnohonásobně déle (Divoké kmeny, Travian, atd).

Štítky: Arkády, Internet


Komentáře

darkorbit
15. červenec 2008, 21:02

Prodám účet na dark orbit.

Loď BigBoy, lasery, vylepšená rychlost na 4240 min. a štít.

EXP: 466000
Level: 7
Jackpot: 23,75 EUR

Účet v sobě obsahuje cheat po kterém se neodečítá 500 Uridium za opravu lodě.

pište na e-mail:

cerna_dira1@e-mail.cz

Tomi
3. červenec 2008, 23:32

DARK ORBIT 4EVER

Michal Wojnar
28. červen 2008, 13:10

no jo, ale ta nejlepší loď stojí 80.000 uridium a kde takovou hromadu uridium seženu?

Tomik
15. červen 2008, 21:00

TRAVIAN 4EVER

abc
12. červen 2008, 18:13

robin jak se ta hra jmenuje ta co si hral pred pul rokem prosim rekni

Robin
11. červen 2008, 21:07

Jo tak plně souhlasim s tímto článkem zkoušel jsem to hrát ale prostě tato hra je jen pro biznis tech to tu hru vytvořili (hra zdarma)!! pěknej kec lidi co to hrajou tak jsou jen ti co do toho prá set vložili ani nevím kolik stojí uridium ale za 1 sms dostaneš 5 000 to je 16 sms jen na tu lod což se asi prodraží protože pokud nemáte tu nejlepší lod nemáte šanci.
Také bych chtěl podotknout že asi před půl rokej jsem hrál totálně stejnou hru která nebyla tolik to penezích Jen Uridium se jsmenovala Iridium a ty drahokami co se ve vesmíru sbírají se jsemnovali jinak to je vše

lídiště
29. květen 2008, 15:15

jedna z nejchytlavějších onlinovek je Travian.Prý časově nenáročný,zaručiji vám,to platí tak do3 vesnice,když jich máte 20 dá se sedět od rána do večera.Zhruba po roce(1věk) jsem musela přestat hrát:)našla jsem si časově méně náročnou hru www.webgame.cz ale už to není tak pěkně barevné:))

vrata
26. květen 2008, 20:49

a hele jak dlouho trvají ty úkoly já tam taky hraju a chci vědět jak ty úkoly dlouho trvají a chceš se spřátelit?

marek
26. květen 2008, 16:40

Dark Orbit je nejlepsi hra !!!!!!!!!!!!

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
18. duben 2008, 18:58

jaj, no tak to bude tezke, protoze online-hry se mnozi jako houby po desti … :-)

Kecut
18. duben 2008, 18:30

Vážím si recenze, která v závěru čtenáře spíše odradí. Posledně jsem četl o Divokých kmenech a teď dobývám 12. vesnici na S2, na S1 třetí. Zatím jsem nepoznal chytlavější online hru. Doufám tedy, doslova se modlím, aby už nebyla žádná recenze o Divokých kmenech :)

-Kreyson-
1. leden 2002, 03:18

ja parim darkorbit cca. 1 rok a us mam skoro fullelite VEngenanci a to sem do toho nenasipal an 1 halir no je to dobra parba kdyz to umite hrat,pak ani nemusite posilat SMS na uridium. :-)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací