Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Divoké kmeny aneb vítejte do řad závisláků


Divoké kmeny aneb vítejte do řad závisláků

Autor: Milan Kvita  |  5. leden 2008  |  zobrazeno: 166 620×  |  96 komentářů

Divoké kmenyMůj život by byl klidnější, kdybych to nehrál. Ale nejde to. Pořád se něco děje, pořád si něco hlídám, ale stavění a budování armády se dere neustále dopředu. A roste to. Roste i kmen, ve kterém jsem. Ano, mluvím o web-based online hře Divoké kmeny, kterou jste už minimálně hráli anebo aspoň o ní slyšeli.

Víte, jak to bývá. Sváteční předvánoční nuda. V televizi desetkrát opakovaný MASH, televizní noviny plné žvástů o mrazu, prostě jak se říká ve sprosté babičce - bylo lautr h...o co dělat. Z nudy jsem proklikával jedno takové naše miniforum a omylem kliknul na www.divokekmeny.cz. No a najednou jsem byl v tom. Vyzkoušel jsem začátečnický druhý svět, o kterém jsem se později dozvěděl, že je zrychlenou verzí.

Rozvinutá vesničkaPo registraci dostanete vlastní vesnici. Tu musíte rozvinout tak, aby byla schopna produkce a obrany před nepřítelem. Ze začátku máte pětidenní ochranu, takže se nemusíte bát, že by se na vás ostatní přiživovali rabováním. Ve světě divokých kmenů jsou nejdůležitější suroviny. Proto doporučuji povyšovat úrovně právě těchto budov. Čím víc bude proudit vaší vesnicí dřeva, hlíny a železa, tím rychleji můžete rozvíjet ostatní budovy a armádu. Rychlost staveb záleží na úrovni hlavní budovy, obchodovat s ostatními hráči můžete na tržišti, budovat armádu v kasárnách, jízdu ve stáji a v dílně je možno vyrobit katapulty a beranidla. K tomu je třeba víc a víc surovin, které uchováváte ve skladě a ukrýváte ve skrýši před nepřítelem. Čas se počítá v reálných jednotkách (hodiny, minuty, sekundy).

Celý svět je neuvěřitelně rozsáhlý. Zaregistrováno je v této době více než 50k+ vesnic (i když cca polovička bude neaktivní, protože je to přestalo bavit hned první den). Hráči se shlukují do Kmenů a kmeny poté vedou mezi sebou války. Mohou ale vytvořit i spojenectví anebo dohodu o neútočení. Výběr správného kmenu do budoucna je Jedna z budovpoměrně důležitý. Důležitá je především nejenom organizace, ale také počet členů. Potom už si někdo rozmyslí, zda vás bude napadat nebo ne. Mezi hráči můžete komunikovat pomocí zpráv anebo přes kmenové fórum. Velmi chaotická mi přijde mapa a celkové hledání je hodně omezené. Určitě by se hodilo posedět pár hodin navíc a dotáhnout to do lepšího stavu.

Přehled jednotek a pohyb vojskaVe hře je možné zakoupit i premium účet. Je to tak. Někdo to uvítá, někomu je to jedno a někdo kvůli tomu přestane hrát. Mi to přeci jen trochu vadí, protože když se hraje hra, tak by hráči neměli být zvýhodňováni oproti ostatním. Pravidla by měla být jednotná pro každého hráče. Je to ovšem můj názor a zase na druhé straně chápu, že nějak se správci živit musí. S premium účtem získáte lepší mapu, větší přehled a zjednodušenou ovladatelnost.

Webových her, jako jsou Divoké Kmeny, je spousta a dá se mezi nimi utopit moře času. Mezi ty nejznámější bych jmenoval například Red Dragon, Travian, Stargate, Boj o Korunu Českou, Age of Expansion. Kdybych opomněl nějakou důležitou, máte možnost připsat do komentářů (prosím o stručný popis a link). Jsem zvědav, jak dlouho mne to bude bavit, protože větší žrouty času jsem teda ještě neviděl ...

Štítky: Ostatní


Komentáře

http://www.divokekmeny.cz/345101.html
6. červenec 2009, 20:32

http://www.divokekmeny.cz/345101.html

DEny
19. červen 2009, 11:19

divoké kmeny jsou super hrou mě osobně strašně baví ale kdyby udelali líp ty boje tak by to bylo lepší

Rox Cox
2. červen 2009, 06:45

Mě by ta pí**vina i bavila, kdyby se tam neútočilo tak, že vyprší nějakej časovej limit příchodu armády a je dobojováno. Nikdy jsem tyhle ******** ******** ****** nepochopil.

mawer12
14. květen 2009, 19:48

Divoké kmeny jsou bezva hra, pokud máte zájem, zaregistrujte se na http://www.divokekmeny.cz/930923.html ! je to fakt super!

HannahMontana-HM
28. březen 2009, 18:32

Ahoj Divoké Kmeny je fakt dobrá hra sedím u toho celé odpoledne je to úžesné i v kterém kmenu jsem.Mám to ráda,mám tam hodně kamarádů.A moc ráda bych vám to doporučila vám kdo tam ještě nejste přihlášení.Kdybyste potřebovali pomoc tak řekněte mě HannahMontana-HM nebo mojému kmenu a my vám pomůžeme.Nebo kdybyste chtěli k nám do kmenu tak stačí říct.Jsem na všech světech kromě speedů.A nejvíce se mi líbí na SVĚTĚ 6:

Wildguns, The West, The Crims
23. únor 2009, 20:29

www.wildguns.co.uk – www.the-west.cz – www.thecrims.com

SPQR
16. únor 2009, 19:17

Je to humus mrkněte jak to tam chodí a jakse chovají admini DK—.....
http://s-p-q-r.wz.cz/

Rob
2. únor 2009, 12:46

pařím to je to super hlavně ta NEW grafika

Mrzka
23. prosinec 2008, 09:20

Ahoj kdo by mel ucet na dk pro me tak mi napiste na email mrzka1zs@seznam.cz dekuju moc a ocekavam vase emaily

fakei
9. prosinec 2008, 22:38

http://www.webove-hry.webz.cz/homepage.php

Navštivte stránku o webovkách :)
Píšu o takových věcech jako je nová verze Divokých kmenů a tak :D

filip
24. listopad 2008, 20:46

závislák číslo 1 jsem já hraju kldně 2 hodiny.

Milan
28. říjen 2008, 10:23

prosim kdyby nekdo nechtel už hrát kmeny tak prosim ať mi napíše da acc na email

honza
13. říjen 2008, 21:10

su v tom uz nekolikatej mesic..mam 600tis bodu…sou tam i lepsi..mil, nebo 2mil :)

sudanec
31. srpen 2008, 18:34

Pre zaujemcov, utilita na zjednodusenie hrania z mojej vyroby:
http://erwinovci.php5.sk/WKAnalyzer/WKAnalyzer.zip

Pan Orech
15. srpen 2008, 20:41

Hej, tak jsem dnes dosahl 1000000 bodu s 87 vesnicemy. :-) ...ja vubec nejsem zavislej…

karel
11. srpen 2008, 10:44

jsem hodně závislý na Divokých kmenech. Hraju na všech světech. na světech 1,2,3,5,6,7 jsem pod Jménem Kádvojka a na světě 4 jsem pod jménem strana

Pan Orech
10. srpen 2008, 14:49

DK jsou nejlepsi. Sice je to se 72 vesnicema uz slusnej stereotyp, ale jsem v supr kmenu, tak me to furt bavi :-)

Muf
6. srpen 2008, 12:08

No tak to uz je zavislost teda.. :D

Klobouk
4. srpen 2008, 10:23

Radim vám,nechoďte na to.Mám už 53 000 bodů a táhne mě to dál a dál.dokonce na to musim myslet i když to nehraju a to je mi 11

Smykač
30. červenec 2008, 15:23

Ještě jsem tu nezahlíd Ikariam. www.ikariam.cz
Dost zábavná, ale ještě v některých detailech ne zcela dotažená antická verze různých Travianů a podobných. Je to taky docela návykové a mě osobně se tam moc líbila grafika (to je ale věc subjektivního vkusu). Hrál jsem to docela dlouho, dostal se na nějakých 5 prosperujících kolonií a do první 500 hráčů. Bohužel mě hrozně znechutilo, že po návratu z dvoutýdenní exkurze do terénu jsem našel všechny své kolonie vyrabované členy vlastní aliance (ve které jsem z neznámých důvodů už nebyl). Když ale najdete rozumnou alianci, je to příjemné odreagování a jentak neomrzí.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací