Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Divoké kmeny aneb vítejte do řad závisláků


Divoké kmeny aneb vítejte do řad závisláků

Autor: Milan Kvita  |  5. leden 2008  |  zobrazeno: 166 670×  |  96 komentářů

Divoké kmenyMůj život by byl klidnější, kdybych to nehrál. Ale nejde to. Pořád se něco děje, pořád si něco hlídám, ale stavění a budování armády se dere neustále dopředu. A roste to. Roste i kmen, ve kterém jsem. Ano, mluvím o web-based online hře Divoké kmeny, kterou jste už minimálně hráli anebo aspoň o ní slyšeli.

Víte, jak to bývá. Sváteční předvánoční nuda. V televizi desetkrát opakovaný MASH, televizní noviny plné žvástů o mrazu, prostě jak se říká ve sprosté babičce - bylo lautr h...o co dělat. Z nudy jsem proklikával jedno takové naše miniforum a omylem kliknul na www.divokekmeny.cz. No a najednou jsem byl v tom. Vyzkoušel jsem začátečnický druhý svět, o kterém jsem se později dozvěděl, že je zrychlenou verzí.

Rozvinutá vesničkaPo registraci dostanete vlastní vesnici. Tu musíte rozvinout tak, aby byla schopna produkce a obrany před nepřítelem. Ze začátku máte pětidenní ochranu, takže se nemusíte bát, že by se na vás ostatní přiživovali rabováním. Ve světě divokých kmenů jsou nejdůležitější suroviny. Proto doporučuji povyšovat úrovně právě těchto budov. Čím víc bude proudit vaší vesnicí dřeva, hlíny a železa, tím rychleji můžete rozvíjet ostatní budovy a armádu. Rychlost staveb záleží na úrovni hlavní budovy, obchodovat s ostatními hráči můžete na tržišti, budovat armádu v kasárnách, jízdu ve stáji a v dílně je možno vyrobit katapulty a beranidla. K tomu je třeba víc a víc surovin, které uchováváte ve skladě a ukrýváte ve skrýši před nepřítelem. Čas se počítá v reálných jednotkách (hodiny, minuty, sekundy).

Celý svět je neuvěřitelně rozsáhlý. Zaregistrováno je v této době více než 50k+ vesnic (i když cca polovička bude neaktivní, protože je to přestalo bavit hned první den). Hráči se shlukují do Kmenů a kmeny poté vedou mezi sebou války. Mohou ale vytvořit i spojenectví anebo dohodu o neútočení. Výběr správného kmenu do budoucna je Jedna z budovpoměrně důležitý. Důležitá je především nejenom organizace, ale také počet členů. Potom už si někdo rozmyslí, zda vás bude napadat nebo ne. Mezi hráči můžete komunikovat pomocí zpráv anebo přes kmenové fórum. Velmi chaotická mi přijde mapa a celkové hledání je hodně omezené. Určitě by se hodilo posedět pár hodin navíc a dotáhnout to do lepšího stavu.

Přehled jednotek a pohyb vojskaVe hře je možné zakoupit i premium účet. Je to tak. Někdo to uvítá, někomu je to jedno a někdo kvůli tomu přestane hrát. Mi to přeci jen trochu vadí, protože když se hraje hra, tak by hráči neměli být zvýhodňováni oproti ostatním. Pravidla by měla být jednotná pro každého hráče. Je to ovšem můj názor a zase na druhé straně chápu, že nějak se správci živit musí. S premium účtem získáte lepší mapu, větší přehled a zjednodušenou ovladatelnost.

Webových her, jako jsou Divoké Kmeny, je spousta a dá se mezi nimi utopit moře času. Mezi ty nejznámější bych jmenoval například Red Dragon, Travian, Stargate, Boj o Korunu Českou, Age of Expansion. Kdybych opomněl nějakou důležitou, máte možnost připsat do komentářů (prosím o stručný popis a link). Jsem zvědav, jak dlouho mne to bude bavit, protože větší žrouty času jsem teda ještě neviděl ...

Štítky: Ostatní


Komentáře

zoltan nagel
4. únor 2008, 18:35

DK hraju 4 měsice tak 15h denně.na S1 5 vesnic a zabiram dalši na S2 10 a na S3 začiname.uplně jsem do toho spadnul.nehrejte to!!!je to jako droga!!!

jhappy
30. leden 2008, 18:20

nejlepší je www.webgame.cz

Jaky
30. leden 2008, 15:13

Hraju na světě 1 a mám 1000 lučišníků 300 kopiníků 100 šermířů a 58 těžký a 1755 bodů

jedna
29. leden 2008, 11:03

a co nove pripravovana galaxi3 g3.galaxi-game.info

DivokeKmeny
24. leden 2008, 20:07

vznikl super DKLog
Výhody:

* Výpis z bitvy můžete ukázat komukoliv. * Detailní statistiky ztrátách. * Celková síla obrané a útočné armády. * Surovinové nároky na armádu. * Přibližný odhad na znovu opravení armády. * Vše v jednom a přechledně!

http://www.divokekmeny-help.cz

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
24. leden 2008, 14:16

jo, nazývá se to premium. Pokud máš premium účet, můžeš mít velkou frontu budov na vystavění (pokud ti to dovolí suroviny). V opačném případě můžeš mít pouze ve frontě 2 budovy.

Janek
24. leden 2008, 11:01

Existuje nějaký ,,automat,, který by za vás stavěl budovy? Například, když nebudu doma a nechám zapnutý počítač, tak abych se to stavělo samo.
P.S: Omlouvám se za formulaci vět, ale jsem ted myšlenkama jinde(indisponován)—-jinak jako dement nepíšu;-)

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
24. leden 2008, 10:50

přestaň s tím, ještě máš čas. Já vás varoval všechny už v nadpisu :-)

Kecut
24. leden 2008, 10:34

Na základě tohoto článku jsem (já vůůůl) hru navštívil, zaregistroval se a již druhý týden trávím asi 3-4 hodiny denně u hry. Baví mě, to nemohu říct a líbí se mi, jak má vesnice roste. Autora bych ale fakt nepochválil, protože se cítím zcela vtažen do hry..

Hráč kmenů
20. leden 2008, 23:20

Teda po měsíci a půl hry Divokých kmenů se oprávněně mohu nazývat kmenoholik, protože ten čas strávený u monitoru jsem mohl dělat užitečnější a zábavnější věci.

Hráč
19. leden 2008, 01:34

Divoké kmeny

Je to dobrá hra, ale blbé vedení!! Osobně bych tuhle hru již nikdy nehrál a lituji toho že jsem se do ní někdy pustil a utopil v ní tolik času!!!
Jsou tam některé dosti nevychytané mouchy které vám začnou asi po týdnu hry dosti vadit až to přejde k opuštění hry…

XXX
14. leden 2008, 22:44

Jestli si chcete zahrát mnohlem lepší webhru ze světa stargate než je na gameparku, navštivte sgwg.net :-)

EDDYcek
13. leden 2008, 22:28

Travian rulezzz :o)))

98david98
13. leden 2008, 17:34

tato hra je velmi tazka sice nekto kto hrava dlhsie tuto hru tak sa mu to zda lahsie

mektro
6. leden 2008, 18:13

nj her je fafo třeba

Gladiatus
Máte svojeho gladiátora a sním bojujete v aréně nebo plníte úkoly. Nevýhoda je, že bez peněz se to už fakt nedá hrát.
Epicure
Česká internetovka na způsob The Sims
Korupce-online
další česká netovka ve kteé jste pánem gangu..
The Crims
Přepadaváte banky mlátite ostatní, nebo jen tprodáváte drogy..

Her je strašne moc, stačí si jen vybrat

mareček
6. leden 2008, 09:51

ještě je webgame – www.webgame.cz je to z budoucnosti hlavně o válčení

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací